Domino (2005)

Tak, toto bolo trochu mimo. Scott by sa mal skľudniť, jeho šialená kamera zabíja zrozumiteľnosť a pozerateľnosť filmu. Keira je reklama na smrť a veľmi sexy teda nie je, Rourke je po dlhej dobe vítaná zmena, ale pri tomto charaktere Scottovho vyprávania sa takmer úplne stráca a všetci doohromady sú totálni magori.

Mnichov (2005)

Spielberg a spol. sa zase raz predviedli v najlepšom svetle. Bana ako Avner je neskutočne dobrý a najmä záver, kde sa mení na paranoidnú trosku nemá chybu, ale je radosť sledovať naozaj všetkých. Napriek úctyhodnej stopáži film nestráca tempo a nie je to len očakávaním, akú vraždu si vymyslia najbližšie. A to najlepšie je skutočnosť, že nikto nie je úplne čierno-biely a sgtále rezonuje otázka, či toto bola tá správna cesta a stála za to.

Wonderland Masakr (2003)

V podstate pre našinca nie veľmi známa udalosť o vraždách v Hollywoode. škoda, že napriek zaujímavému podkladu, ide o vyprávanie pomerne zmätené a trochu neprehľadné. Val Kilmer je vytlstnutý a pôsobí pomerne vyšťaveným dojmom - ak to bol zámer, tak sa vydaril. Ostatní sa snažia poctivo, niektorí majú čo hrať, iní pomenej, ale je veľmi ťažko niekoho ešte extrovne menovať, pretože tak akosi splývajú. One night stand.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Úprimne povedané - čakal som viac. Nepopieram, že film má svoje čaro, ktoré je do značnej miery dané skvelou Meryl, oproti ktorej je Hathaway len snaživá a nie veľmi presvedčivá pricmrndávačka. Napriek tomu sa mi celú dobu nedarilo vžiť sa do filmu, nehovoriac o tom, že konanie Hathawayovej je nezriedka ťažko uchopiteľné, s humorom to tu vyzerá dosť bledo. Koniec je typicky "poučný" a postavičky relatívne šablónovité, takže aby to stálo a padalo na jednom hercovi je na vyššie hodnotenie málo.

To horké léto v Marienbadu (2006) (TV film)

Priemerný výsledok komornej inscenácie. Kňažko ako Goethe je tak trochu bizarné.

Prime (2005)

Sorry, ale toto ma nepresvedčilo. Film sa vlečie ako slimák, Uma je sexy ale to je asi tak všetko, čo sa kladov týka, prekvapiteľnosť konania hlavných protagonistov sa nekoná, niektoré vedľajšie postavy doteraz netuším na čo sa v filme vyskytovali a samotný záver bol ako celý film - taký žiaden. Je to škoda, pretože z veľmi sľubnej zápletky sa dalo uvariť podstatne chutnejšie jedlo.

Hlas smrti (2005)

Trápna pakáreň, ktorej chýba atmosféra, Keaton čumí priblbo na "zrnenie", všetci sa tvária hrozne vydesene aj keď nie je čomu, dialógy sú stupídne, logika sa filmu vyhla ako syfilitikovi a záver to všetko ešte storpédoval...

Hra snů (1999)

Mňo, trochu pridlhá záležitosť, motajúca sa okolo baseballu, ktorý našinca asi tak nestrhne ako amíka, najmä pokiaľ nemá úplne jasno v pravidlách. Na druhej strane však šport nie je nosnou témou filmu, skôr okrajovou. Musím uznať, že výkon Costnera film ťahá smerom nahor, inak by to bola dosť ťažko prekúsateľná záležitosť. Kelly Preston tiež strieda okamihy, kedy som sa sám seba pýtal, prečo by mala taká superstar akou vo filme je Costner za ňou páliť s momentami, kedy to bolo celkom pochopiteľné. Škoda tiež predvídateľnosti, trochu prekvapivých momentov by tiež nezaškodilo.

Ohnivý oceán (2004)

Dlhé, dlhé, dlhé.... Film, ktorý ani zďaleka nesplnil očakávania, ktorý má diery v logike a príbehu, ktorý chce byť veľmi moralistický, a tak. Viggo je nemastný-neslaný, o napätí si tvorcovia môžu len nechať zdať, všetci Arabi sú čiernobieli a značne neuveriteľní, humor sa filmu vyhol veľkým oblúkom a počítačové triky dosť úbohé. Škoda.

Příběh z Filadelfie (1940)

Skvelá herecká zostava, kde sa všetci navzájom predbiehajú vo výkonoch (v dobrom slova zmysle). Katharine osobne nemusím, ale v tomto filme je skvelá, Cary je tu viac-menej za fešáka a James Stewart má neskutočné charizma, a všetci hrajú naprosto presne. Gagy sú samozrejme niekedy viac, niekedy menej vtipné a niektoré úplne hviezdne. Aj tak sa mi najviac pozdával Uncle Willi...