Hraje skupina Spinal Tap (1984)

Spinal Tap je skvělý fiktivní dokument se super fórky. “Většina kytarovejch aparátů má maximálně desítku, ale tenhle... jedenáctku”.

Na samotě u lesa (1976)

Výborná komedie, která je začátkem období největší formy Svěráka a Smoljaka. A superKemr.

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Obsazením, scénářem (založeném na geniálním Poláčkovo díle) a nostalgickou hudbou jedna z nejlepších českých sérií vůbec, z níž opravdu sálá atmosféra třicátých let.

Šmejdi (2013)

Tento dokument má samozřejmě nejvíce síly v samotném rozkopnutí tématu a v nastartování společenské debaty o tom, že takhle by opravdu nemělo vypadat obchodování v civilizované společnosti. Filmově nejsou sice Šmejdi tak silní, ale následnou katarzi bych charakterizoval jako daleko silnější než u mnoha technicky zdatnějších dokumentů.

Mňága - Happy End (1996)

Mňága - Happy End navazuje formou a vtipem na mokumentární Visací zámek. A ačkoli nepatřím k fanouškům této kapely, stejně jako u prvního filmu je to pro filmový zážitek skutečnost zcela nepodstatná. “Nutili nás jíst jenom jabka a měli sme štěnice v kytarách.”

Futurama (1999) (seriál)

Ve Futuramě se objevují jednoznačně dospělejší Simpsonovi, v nichž je navíc vidět láska tvůrců ke sci-fi prostředí, které jim na oplátku nabízí rozšířené možnosti ujetosti rozličných postav. Po úspěchu Simpsonových si Matt Groening pravděpodobně mohl splnit svůj sen. A ten sen byla Futurama.

Visací zámek 1982 - 2007 (1993) (TV film)

Výborná fabulační záležitost plná vtipu určená nejen fanouškům Visacího zámku.

Super Size Me (2004)

Zajímavý dokument jednoho šílence, který baví svými nápady a stylem, ačkoli vlastně otevírá oči maximálně lidem, kteří je mají zavřené.

Hřmění divadla Sklep (2000) (divadelní záznam)

Hřmění je opravdu skvost! A ano, je to především díky debatě nad knihou.