Jako za starejch časů (2012)

Stand Up Guys vás opravdu ničím nepřekvapí. Jeden páprda má zabít druhýho mafiánskýho páprdu, kterýmu je to jasný, a tak si spolu užijou poslední noc. Samozřejmě, že nemít tento film Pacina s Walkenem a Arkinem, byl by to čistě (pod)průměr, ale právě výběr hlavních protagonistů (v nichž samozřejmě vidíte spoustu jejich dřivějších rolí), skvělá hudba, nepřepálená stopáž a přiznání komediální složky dělají z tohoto filmu stylovou pozdně-gangsterskou jízdu.

Rivalové (2013)

Ron Howard je opravdu dobrým režisérem a opravdu dobře zpracovává životopisné náměty. Rush je skvělým filmem (s famózním Brühlem), který vás vtáhne do děje a příběh dvou celoživotních rivalů jednoduše hltáte. Problém však vidím v tom, jak moc si tvůrci průběh některých událostí (pochopitelně) upravují, aby byly pro film zajímavějšími, a nakolik je film poté skutečně autentickým příběhem Laudy a Hunta a nakolik je kalkulováno s faktem, že přejmenování postav (které zcela neodpovídají skutečnosti) by způsobilo odliv diváků z kin (kterému se snaží mimo jiné zabránit v našem prostředí český název filmu odkazující k postavám ještě více). Ono pověstné “podle skutečného příběhu” v sobě totiž podle obsahuje slůvko “podle”. Může to tedy znamenat také prosté klábosení o tom, že někdy někde pravděpodobně žili nějací Lauda a Hunt, kteří se spolu za nějakých okolností potkali a možná se neměli příliš v lásce.

Hodiny (2002)

Hodiny jsou nadhodnoceným filmem, v němž nudí obzvlášť linie s vařící Maryl Streep. Síla tohoto filmu mi naprosto uniká, ačkoli herečky a herci v něm skutečně hrají.

Klub sráčů (2000)

Šílená blbost, u níž se ale několikrát i zasmějete úplně debilním postavám. Film by se měl spíše jmenovat Klub dementů.

Jack Frost (1998)

Nedokážu úplně vysvětlit proč, ale jako dítěti se mi tahle vánoční blbost prostě líbila, pročež jí to poloviční hodnocení zkrátka dávám.

Machete zabíjí (2013)

Někdo pustil Rodrigueze ze řetězu. Režisér se konečně vykašlal na trapné řešení přistěhovalectví, odvázal se a prezentuje nám “pouze” přehlídku šíleností, v níž umí nejlépe chodit. Super béčko (?).

Šéfové na zabití (2011)

Vcelku nezábavná komedie s pitvořícími se herci, kterou by kvalitativně jednoznačně porazila jedna dvacetiminutová epizoda Přátel. Ztráta času.

Desperado (1995)

Desperado je nejlepším filmem, co doposud Robert Rodriguez natočil. Jeho série o El Mariachim v něm jednoznačně dosáhla svého vrcholu.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Opravdu dobrý britcom s prvky českého humoru se skvělými (nejen) Dejvičáky - především Václavem Neužilem a Ivanem Trojanem.

Mládí v hajzlu (2009)

Tato super kniha by si zasloužila mnohem lepší zpracování. Filmu jsem dal druhou šanci, jelikož mi přišlo, že jsem na něj byl příliš tvrdý, ale ne. Není to dobré. Veškeré kouzlo předlohy se vytratilo. A špatný výběr Sheeni.