Lilja (2002)

Silné, Smutné, neuvěřitelně realistické. Místy poetické. S Liljou soucítíte a hrozně jí celý film fandíte i když tušíte jak to asi dopadne. Křídla malého Voloďi jsou zde namístě a za mě v pořádku. Sever opět nezklamal.

Funny Games (1997)

Mocný Haneke a jeho Funny Games ve kterém jde jen o to že si dva chlápci přišli pujčit pár vajec. A film obsahuje i nezapomenutelnou scénu s ovladačem, kterou jedna část diváků miluje a druhá nenávidí. Já se řadím k té první skupině

Kolja (1996)

Miluji scénáře Z.Svěráka a každý jeho film je klenot. Přesto jsem si Kolju hrozně dlouho nepustil. Možná kvůli humbuku kolem oscarů a prostě všeho kolem toho. dnes už vím co akademiky uchvátilo a naprosto s tím souhlasím. Jasně že existují jiné Svěrákoviny co by si tu sošku zasloužily . Přes to jsem nakonec rád že cenu získal právě tento snímek. Podle mě nejlepší herecký výkon právě Zdeňka. Opravdu to krásně napsal i nejmenšími detaily a Jan s V.Smutným ty detaily krásně natočily. Libuše Šafránková velice sympatická v této roli a za zmínku stojí i Ondra Vetchý. Malý Kolja (Andrej Chalimon) je opravdu talent a i když je to jeho jediná pořádná role budu si jí pamatovat napořád.Celkem vydařená hudba Soukupa kterého zrovna neobdivuji . Funguje to. Je to veselý,smutný,vtipný,dojemný a hlavně Naše..

Sbohem Kryštůfku Robine (2017)

Krásný životopisný film o autorovi medvídka Pú kterého znají všechny generace včetně tý dnešní.

Osvícení (1980)

Tohle je geniální kousek filmařiny. Ta atmosféra a prostě všechno.

Miluj souseda svého (2014)

Naomi Wattsová jako ruská šlapka.(mimochodem s výjimečně dobrým českým dabingem) mě prostě hrozně bavila. I protiva Vincent mě sedl (vinikající Bill Murray). Nevím asi mě tenhle druh humoru prostě hrozně baví. Nic přehnanýho, prostě maličkosti který mě hrozně moc rozesmály. Dobrý příběh o klukovi a jeho matce kteří se zrovna nastěhovali vedle Vincenta (štestí) . Nebyl by to Americký film kdyby nekončil vystoupením ve škole. Ale tentokrát jim to odpustím protože jsem se moc bavil. Plné hodnocení

Drž hubu! (2003)

Tohle se hodně povedlo ! Ke komediim jsem hodně kritický. Jen zřídka dávám plné hodnocení. Tady ovšem neváhám. Depardie výborný . Vždy se k němu rád vracím

Sedm (1995)

John Doe to vyhrál..

Bohemian Rhapsody (2018)

Odejít z kina s tak dobrým pocitem z filmu už se mi dlouho nestalo. Jejich nesmrtelná hudba v pozadí perfektních hereckých výkonů mě opravdu velmi potěšila. Rami Malek se doopravdy stal na dvě hodiny Freddiem a troufnu si napsat že to je jeho životní role. I ostatní herci stojí za zmínku (Lee,Hardy,Mazzello) hej fakt jim jsou podobní. Navíc se dozvíme hodně osobních věcí z Freddieho života o něm a jeho Mary (Lucy Boynton) a jeho nově objevené sexualitě. Film o člověku s nenapodobitelným hlasem. Film o člověku který se nezastavil před ničím.

Ten den přijde (2016)

Už delší dobu pozoruji že severská kinematografie tenhle žánr prostě ovládá např. (král z ostrova bastøy) atd. Když se chci zkrátka podívat na něco syrového a drsného šáhnu po nějakém dramatu ze severu evropy (oni to prostě umí). Proč sem zařadil do své topky ze všech severských filmů právě tento? Za prvé: Lars Mikkelsen je ukázkoví zmrd. Za druhé: vůbec sem nečekal že to bude až takhle ostrý a za třetí: Občas neuškodí happy end. Skvělé herecké výkony,(pří scéně z jídelny se mi otevírala kudla v kapse) a moc se mi líbilo to propojení s cestou na měsíc jako metaforou pro útěk z věznice a propustkou na věčnost .