Requiem za sen (2000)

Za dobrý soundtrack a vedlejší dějovou linku s jeho matkou. Kde je nádherně ukázáno, že nemusíte ani riskovat zánět z vpichů a v podstatě děláte to samé.

Hačikó - příběh psa (2009)

Pěkně natočený film, zahraný tak jak to autoři chtěli. Moc pěkný doják s nádhernou doplňující hudbou, který skrývá nejedno poselství

Smrt čeká všude (2008)

Na hranici mezi 3 a 4 hvězdama. Dost mi vadila ta třesavka od kameramana. Film dost postrádá nějaké to napětí, příběh se moc nerozvíjí.

Blade Runner (1982)

Na tu dobu dobré efekty. Je vidět, že je velice riskantní dělat film o budoucnosti, kdy třeba dneska tento film ztrácí ze svých hlavních podstat. Vypadá to občas velice komicky. Asi každý film o budoucnosti má nějaký ten čas životnosti a řekl bych, že čas tohoto filmu už dávno vyprchal. Navíc dějově to bylo dost podprůměrné.

District 9 (2009)

Super efekty. Doporučuji český dabing, velice povedený

Ztraceni (2004) (seriál)

50% Člověk docela rychle ztratí zájem koukat se dál

Městečko Twin Peaks - Návrat (2017) (série)

SPOILERY Ze začátku jsem si říkal, co to je sakra za konec série, to snad není pravda. Pak jsem začal hledat fanouškovské teorie, a opravdu 3 hodiny jsem si uvědomoval souvislosti s každým dílem a hledal další souvislosti, abych si to jaksi ujasnil. Je to geniální Twin Peakovský konec. Nevím jestli to byl Lynchův záměr udělat to tak, aby skoro každá teorie byla vždycky vyvratitelná drobnými fakty, které celou teorii totálně zhatí. Existuje mnoho teorií a nikdy nikdo asi nepozná pravdu. Má teorie: První dvě série byly reálné, Windom Earl mluvil, že černý vigvam je místo nepředstavitelné moci schopné měnit činy. Poté co Cooper vstoupil do černého vigvamu začal mít vídění či sny, v tu samou chvíli vystoupil do světa jeho doppleganger(Vstoupil Cooper-vystoupil Mr.C). V těch snech se nacházel v realitě a mohl ji ovlivňovat. První sen byl 25 let od vstupu do černého vigvamu, kde neopustil vigvam ale přesunul se skrz zásuvku ala Dougie Jones(Pohlcení Dougieho Jonese do vigvamu-odeslání Coopera do role Dougieho Jonese). Dale Cooper se pořád nacházel ve vigvamu, ale v tom snu nahradil Dougieho Jonese. První sen v podstatě skončil tím, že BOB byl zabit a Dale se zase probudil ve vigvamu(Mr.C byl zabit, tím pádem se přesunul Dougie Jones zpátky z té kuličky do normálního světa), kde na to navázal druhý sen, ve kterém se přesunul do roku kde byla zabita Laura. Změnil minulost, Takže Laura neumřela. Cooper poté poprvé vychází z černého vigvamu kde na něho čeká Diane. Teorie s Diane: Myslím si, že byla v bílem vigvamu a nějakou shodou náhod se zrovna objevila na tom místě, kde byl Andy, Bobby atd. Vzali ji tedy na stanici, byla to tehdy ona fyzicky, ale ne mentálně. Poté jak byla vyrobená Diane pohlcená vigvamem, propustili i ,,mentální" Diane zpátky do svého těla, kde se taky v 17 díle objevila(, věděla taky z bílého vigvamu, že pravý Cooper vyjde za 25 let z vigvamu-čas ve vigvamu se nějak posunul o 25 dopředu. Jak vyšel Cooper z vigvamu, čekala tam na něho pravá Diane. Byli ješte v tom nezměněném světe, kde Laura umřela. Změna reality se vykonala potom co společně s Dianou projeli tou 430 mílí. V tu chvíli přestalo existovat to všechno co jsme znali a Laura v podstatě žila v úplně novém životě. Buď to byla úplně odlišná alternativní realita kde Laura byla někdo jiný a stará realita existovala tak jak jsme ji znali. Nebo existuje jen jedna realita, která byla přetvořena do současné podoby. Jak Cooper s novou Laurou přijíždí k ,,svému domu" nic nepoznává, na konci začne křičet. Buď si jakkoliv vzpomněla na starou realitu, nebo tam došlo k propojení ,,mezi dvěma světy". Je jen jedna šance mezi dvěma světy, ohni se mnou pojď :D. Jsem spíš fanda těch dvou realit, protože kdyby tam byla jen jedna realita, bude tam vlastně Dougie Jones a Dale Cooper v jednom světě. A proto v jednom světe kde umřela Laura je Dougie Jones a v druhém kde žije, ale žije úplně jiný život je Dale Cooper. Je jen jedna šance mezi dvěma světy, elektřino se mnou pojď :D Proto Cooperovi zůstal i ten FBI odznak, pořád je pod Gordnem, ale nikdy v životě nebyl v Twin Peaks a nikdo ho tam nikdy neviděl. Je to šílená teorie, ale dává mi nejvíce smysl. Celkově kdyby se seriál nejmenoval Twin Peaks, tak ho hodnotím perfektně. Ale každý čekal ten návrat. Seriál je v úplně jiném duchu, už tu nejsou ty maličkosti, kterých si každý tolik užíval. Epizoda 8 mí totálně nesedla a v některých epizodách jsou opravdu velice natahované pasáže. Člověk si tak říká, že by chtěl opravdu vědět jak to všechno je a proto chce 4 sérii. Ale myslím si, že i kdyby byla 4 série, zanechá zase více otázek než odpovědí jako obvykle. Navíc by to mohlo skončit hodně negativně a seriál Twin Peaks už by nebyl takovou legendou. Celkově bych dal 3 hvězdy, ale za ten perfektní konec dávám 4.

Městečko Twin Peaks - Epizoda 16 (2017) (epizoda)

To byla panečku jízda. Dovolím si tvrdit, že všechno na co tady fanoušci TP je v téhle epizodě, a že se s tím nesere. Naprostý kontrast, proti zdlouhavým ostatním dílům. Hudba Badalamentiho ze starého Twin Peaks, na konci mindfuck. Proste díl Twin Peaks jak má být. Škoda že už v Cooperovi nevidím moc toho Coopera, ale Dougieho :D Možná se to ještě změní v nadcházejících epizodách :)

Městečko Twin Peaks - Epizoda 11 (2017) (epizoda)

Zatím opravdu nejlepší díl z celé série. Nejvíc se mi ale líbila závěrečná 10 minutovka s tím sólem. Tady, prostě tady byla ideální chvíle k probuzení Coopera a já si to fakt myslel. Ten třešnový koláč ho měl probudit, už tam byly vidět ty emoce, jak si ten koláč užívá. Musím uznat, že to byl ale perfektní trik od Lynche, dát k sobě Candy s Cooperem, který si užívá koláč. Taktéž si myslím, že do role tech gangsteru nemohly být obsazeny lepší xichty, naprosto perfektní volba herců :D

Městečko Twin Peaks - Epizoda 8 (2017) (epizoda)

Nevím co má tohle fakt společného s TP. Vůbec mě ani nezajímá co to vlastně mělo znamenat. Celé jsem to přeskákal, protože na toto se opravdu nešlo dívat. Připadá mi to tak, že Lynch využil jen názvu Twin Peaks, aby se toto dostalo k více lidem, absolutní kop do prdele fanouškům. Po 10 minutách vyplachování mozku jsem si říkal, kdy to asi tak skončí. Dělal jsem si ještě srandu, že od Lynche nemůže člověk nic předvídat a hrozil jsem se, že to bude trvat až do konce, bohužel se má předzvěst naplnila. Opravdu jsem ještě neviděl u jakéhokoliv seriálu víc zbytečnější epizodu, vyjde to asi tak nastejno, když si dáte časovač a budete se hodinu dívat na jedno místo ve stěne, nebo nám chtěl Lynch ukázat jak se asi cítí naše milá zeleninka? :D