Metro (2013)

Wow... Perfektně natočené, perfektní atmosféra, milované prostředí moskevského metra. Velice dobré ztvárnění ruských ozbrojených složek a Sergejevič Borisovič či Nikolaj Nikolajevič na každém rohu :D Naštěstí ale jména nejsou důležitá. Napínavá atmosféra až do konce, měl jsem docela dlouhou dobu husí kůži. Délka optimální, všechny části jsou velice dobře udělané a například ,,seznamovací část" je optimálně dlouhá. Film také pěkně vykládá ty jednoduché mezilidské vztahy a nemá problém občasně odlehčit atmosféru v průběhu cesty. Jen mě štval ten dabér co daboval toho kluka:D Opravdu nenávidím ten Spongebobův hlas... :D

Dannyho parťáci 2 (2004)

Hlavní zápletka mě poněkud zaráží, všechno bych popřel, vždyť měl i alibi v té cele. Celou dobu jsem čekal na tu pořádně promyšlenou loupež, kde se vám začne kouřit z hlavy a kde si jednu pasáž budete pouštět víckrát. Toto se bohužel neopakovalo, ale zase pro změnu vtípky fungovaly dobře, nejvíc mě rozsekal ,,Sobol?"když reagoval na Bruce Willise,,Proč tak chvátáte, vždyť skoro běžíte" ,,To nic není, ženy v Thajsku porodí na rýžovém poli a hned už pracují" Ten přízvuk byl perfektní :D Jinak to je příjemný film, který se mi trefil do gusta stejně jako jednička, mohl si odpustit takovou tu,,hollywoodštinu" která mě strašne irituje. Ale zase na druhou stranu, hudba perfektně doplňovala atmosféru a ani trochu jsem se u filmu nenudil. Fakt škoda, že loupež ve velkém stylu se nekonala :(

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Záběry opravdu dechberoucí, na herecké výkony ani půl slova, ale můžu vytýkat plno blbostí v ději. Někdo kdo je tak brutálně napaden Grizzlym se ke konci rve, jako kdyby se nic nestalo, sekají se do rukou, řežou po obličeji. No prostě když se u nás chlapi poperou, tak jenom nožem a nebo sekerou. Konec si máme domyslet.

Dannyho parťáci (2001)

Všechno do sebe pěkně zapadá, všechno chytře vymyšleno do posledního detailu. Škoda, že Zergu nechali umřít, kdyby dělali, že ho odvážejí do nemocnice, mohli by pak ještě vymámit peníze za ty ,,drahé" diamanty a Benedikt by byl úplně švorc :D

Armageddon (1998)

Co mě opravdu vytáčí na USA filmech jsou ty naprosté hovadiny a ignorace okolí. Když jsem si pustil tento film, zhruba před měsícem, usnul jsem asi u 30 minuty a probudil jsem se zhruba po hodině a půl. Pak jsem to samozřejmě vypnul a šel jsem spát natvrdo. Dneska jsem se rozhodl, že se dodívám a měl jsem zase pocit, že usnu. A víte proč? Americký patriotismus je všude, narážky, takovéto vykřikování těch nabouchaných chlápků ověšených tunou medailí a všude vidíte jen samé hvězdy. Příkaz k výbuchu vám zruší nějaká NASA a prezident si může jít klouzat. Nevím jestli mám snad poprvé nadávat na český dabing, nebo je i hlas toho sověta stejně pitomý jak v originále. Na technickou stránku se raději dívat nebudu, protože snad každý pozná, kolik tam je blbostí a ani dvě ruce by vám na počítání nestačily. A nejlepší jsou ty americké časovače, snad 2x se tam časovač zastavil na sekundě, nebo jsem usnul? Hvězdné obsazení, pěkná hudba spojená s city na závěr, kde i každý zapomněl na ostatní mrtvé, kromě Harryho.

Co dělat v Denveru, když člověk nežije (1995)

Pokud mám srovnat gaunery a toto, tak jednoznačně vyhrává toto, bylo to fajn, až na některé nelogické věci na kterých se staví základ, takový ten teror tam určitý byl, ale negradoval. Rozhodně se z toho dalo vytáhnout víc, některé pasáže byly i trochu absurdní, ale celkově se mi film líbil, avšak měl na víc.

Cesta (2009)

Opravdu nemám slov, tento film mě totálně odrovnal. Neuvěřitelně dobře ztvárněné prostředí (měl jsem často husí kůži), graficky perfektně zvládnuté, zahrané je to perfektně. Relativně originální námět, kanibalové, šílející lidi, kteří by obětovali svůj život, jen aby dostali kousek jídla. Všechno působí tak realisticky, umím si to představit, že přesně tak by to bylo, i když raději ne, raději ne. A ta citová pouta? Všechno se vyvíjí, váš vztah k postavám je nesmírný, bojíte se aby se jim něco nestalo a nikdy nevíte co se přihodí. Napětí až do konce, pak vše zapadne do svých zubů a já se dívám na titulky a zjištuji, že už je konec. Kdybych mohl u nějakého filmu zvednout ještě o něco hodnocení, bylo by to u tohoto. 120%

Na hraně zítřka (2014)

Zajímavý nápad který funguje, konec docela dobře zajebává ten ztracený pocit, kde zjistíte, že je to dost tak v prdeli :D Délka optimální

Čest rodiny Prizziů (1985)

Film strašně natahovaný, pasáží kde se něco děje je dost málo, avšak nějaká ta atmosféra tam je, když už dojde na tu akci, tak je to zajímavé

Bělásek (1995)

Hudba skvěle doplňuje atmosféru. CGI občas pokulhává, ale vzhledem k roku natočení to jde zohlednit. V podstatě film kde na sebe všechnu pozornost bere bělásek, perfektně zahraná role.