Četník a mimozemšťané (1979)

Staré francouzské komedie nemají chybu. A jejich králem je samozřejmě Funes, který by možná ani nebyl u nás tak slavný, nebýt legendárního Františka Filipovského který mu vdechl šmrnc, jeho novější komedie dabované Lábusem už nejsou to pravé ořechové. Četník a mimozemšťané je perfektní komedie tvořena řadou scén kde jsem doslova pukal smíchy, výborný hudební doprovod a zároveň škoda některých absurdit které film kazí.

Columbo (1971) (seriál)

Detektiv který na herectví staví svůj způsob vyšetřování, je pravda že po čase vám příjde že je to to samé dokola, akorát s jinou zápletkou, ale možná si toho na blbce hrajícího, v staré rachotině jezdícího a zapomínajícího detektiva zamilujete stejně jako já. Při vyřešení případu by snad někdy ani člověka nenapadlo, jakou maličkostí se dá vyřešit. Opravdu vynikající Peter Falk.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Indiana Jones jsou jedny z nejlepších Spielbergových filmů alespoň pro mě. Excelentní kombinace prostředí druhé světové války a výborných hereckých výkonů Conneryho a Forda, opravdu lepší kombinaci si člověk nemůže přát. Film je až do posledního okamžiku velmi napínavý a nechá jen málo vydechnout. Když k tomu ještě přidáme vhodný hudební doprovod, je to film na pět hvězd. Podle mě nejzdařilejší Indiana Jones jaký byl natočen.