Poslední skaut (1991)

Klasicky ,, Hollywoodský" thriller, film z 2/3 se mi líbil, pak přišly hovadiny, nesmysly a happy end. Spoiler: Všimněte si jak ten padouch rozstřelí od auta okno, civiliste za ním se ani neotočí aby se podívali kdo to střílel. Závěrečná scénka s kufříkem, nevím jestli Bruce Willis věděl, že je to ten správný kufřík, protože to vypadá, že to ani nevěděl a kdyby věděl tak ten parchant mohl ty kufříky taky vyměnit, policajt to jakoby úplně v pohodě otevře i když ví, že je tam prý bomba, protože dostal takovou informaci, možná to byl i pyrotechnik co zneškodňuje bomby odjištěním (bomba tam samozřejmě nebyla), tady následuje dementní smích hlavních postav, že si vzal ten druhý. Padouch pak někde ve svém domě otevře druhý kufřík, ale je tam bomba a ta samozřejmě ihned exploduje (Však pohoda ne? 50% na 50%), následuje dementní smích všech, že nad ním,,vyhráli" a že ten parchant vybouchl :D koukají se na to jako na ohňostroj a ignorují , že to mohlo klidně vyhodit i další domy :D Hollywood powa

Král komedie (1982)

Film je moc natahovaný, dějově docela slabý, komplic Pupkina mi vůbec neseděl, připomínala mi ,, Pinu" z Fantozziho, myslím, že se tak jmenovala( Ti co viděli ví o čem mluvím). Ale je pravda, že jsem se zas tak často nenudil. Pravda, že komedie má být k zasmání a já se možná tak pousmál u Pipkina, Pumpkina ci co ještě a scéně v televizi. Takový hodně, ale hodně slabý střed. 50%

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Miluju filmy z tohoto prostředí, škoda, že v tomto filmu se nekladl takový důraz na vztahy v rodině, dodávalo by to tomu takovou drsnější atmosféru. Film délkově je v pořádku, není tu žádné zbytečné natahování děje ani zkracování. Al Pacinovi role pochopitelně sedla jako ulitá, Depp to zahrál dobře. Líbilo se mi to chování od Leftyho, takové to arogantní a tvrdohlavé, kde vždy měl pravdu :D Občas jsem se i snažil vžít do té situace a řeknu vám, kdybych byl mafián a přišel by ke mně takový polda hrající si na mafiána, tak bych neměl absolutní páru, že je to polda. Geniální vybruslení snad ze všech situací a docela reálný závěr, že když jim i FBI řekla, že byl krysa, tak tomu nevěřili: D U filmu jsem nesledoval čas ani se nenudil. 5 hvězd by tu bylo naprosto oprávněných, až na to že se to moc nevyvíjí, jak jsem už řekl a to mě docela mrzí. Dal bych 4,5 hvězdičky, ale to bohužel nejde :D

Klub rváčů (1999)

Zvláštní, hodně zvláštní film. Musím říct, že mi ale nějak nesedl, celkem jsem se i nudil v určitých částech. Konec jeden zvrat za druhým, ono opravdu když tento film člověk vidí poprvé, nebo mu nikdo nevyspoiloval jak to ve skutečnosti vlastně je, tak to ještě ujde, opravdu si nečtěte komentáře, protože někteří jsou bezpáteřní hovada, jsem rád že jsem je nečetl a tak můžu za ten konec přihodit něco navíc. Celkově tak 65%

Já, legenda (2007)

Film má od začátku drsnou atmosféru, taková ta klasická apokalypsa. Musím říct že apokalypsy z viru mám asi opravdu nejraději, připomíná mi to i skvělý film smrtící epidemie. Film je ale velmi krátký, nevím proč je ten závěr tak rychle zkrácen, když se tak pomalu rozjížděl. Když chtějí udělat krátký film, tak se má udělat rychlý rozjezd a prostě všechno tak nějak zrychleně, to mi tam opravdu vadí. Námět prostředí a celkově těch monster mi tak nějak připomíná Alana Wakea (světlo x tma), za což si opravdu nemůžu stěžovat. Napětí požehnaně, občas mráz po zádech. Velice povedený film, celkově první konec se mi zdá lepší než ten happy end, pěkně tvrdě jak už někdo psal, až na to zbytečné urychlení kdy se to mohlo trochu víc vyvinout, dávám tomu 90% jsem zvědav jestli po druhém zhlédnutí změním hodnocení.

Lovec jelenů (1978)

Jak už jsem četl komentáře od ostatních lidí, přesně tak se i stalo. Nevím proč má ten film tak příšerně nudnou úvodní scénu, která trvá hodinu. Chápu že je to celkem důležité, aby jsme pochopili vztahy tehdejších lidí, ale ta scéna se klidně dala zkrátit o půl hodiny. Jestli jste ještě neviděli ten film, tak začínejte přímo od času 0:30 , opravdu o nic nepřijdete. Všechno ostatní, je už pak dobrý, film jako celkově taky fajn, atmosféra s ruskou ruletou napínavá, pěkná hudba. Jak říkám, v 5 hvězdičkovém filmu se nemáte nudit, nekontrolovat čas a na konci se máte udivit, že už to skončilo, nehledě na celkovou délku, ale že tam byl můj oblíbený De Niro tak musím, musím o tu hvězdu přidat :D

Mys hrůzy (1991)

Dlouho jsem už neviděl tak napínavý film, perfektní atmosféra.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Úžasný seriál, sice mám zatím zhlédnuté jen 2 řady, ale myslím si, že přesně tak by měl vypadat správný seriál. Úvod-děj-konec neurčitý, abyste se museli podívat na další díl. Neviděl jsem zde žádnou fatální hovadinu, kór když to je seriál z dob prohibice. Výborná režie, která si pěkně doupravila scénář a přidala si dlouhou a zajímavou zápletku s Jimym. Do tohoto seriálu se ale člověk musí dostat, prvních pár dílů mě nějak neohromilo. Ale teď nastává to známé stádium, kde u popcornu pouštíte jeden díl za druhým a pořád nemáte dost :D Budu rád pokud si tento seriál udrží své kvality až do konce. Upraveno// Dokončena i 5 řada a musím říct jedno. Nedokážu si představit, kdyby tento seriál měl mít jen jednu sérii jak se původně plánovalo. Opravdu mistrovská práce režisérů a jsem ohromen, že 5 serie pořád má tempo, ba co víc, ten konec je tak mistrovsky dodělán, že si ho ještě dlouho budu pamatovat. Opravdu škoda, že jsem četl zajímavosti a byl tam spoiler na konec, myslím, že by to mělo daleko větší atmosféru. Jako nejpovedenější díly považuji díl 11 ve 3 sérii, druhý nejlepší asi pak díl 7 v 5 sérii. Steve Buscemi tady zahrál opravdu asi zatím nejlepší roli, jak sám uvedl. Celý seriál jsem měl přesvědčení, že lepší herec na jeho místě snad být nemohl. To jeho rozdávání peněz, takovéto dobrosrdečné chování ke svým přátelům, ať už je to chlap co povraždil desítky lidí. Pořád máte pocit jako by on byl dobrý člověk s dobrým charakterem. Teď k délce seriálu, seriál je opravdu velmi dlouhý, jakmile se ale do něj jednou dostanete, nebudete litovat. Opravdu dlouho na mě něco nenechalo tak patrnou atmosféru jako toto.

Bugsy (1991)

Perfektní film, velice pěkně udělaná rekonstrukce. Ihned po skončení filmu jsem šel na wiki a hledal odpovědi na mé otázky, což si nepamatuji kdy posledně se něco takového stalo. Je velice špatné pokud se u filmu díváte na čas, kolik zbývá, nebo vás dokonce bere dřímota. Jsou dva typy filmů, jeden který slibuje všechno možné a snaží si prorazit si cestu upoutáním diváka, ten se pak dělí většinou jako přestřelený, který nesplní očekávání, nebo který občas splní vše je to super film s božím hodnocením, neskutečnou tržbou a slávou . A ten druhý, který je zacílen jen na určitou skupinu lidí, nemá nic moc jméno, zhruba průměrné hodnocení, průměrné tržby, ke konci je to buď totální propadák a usínáte u toho, nebo perfektní film, který vám přesně trefí gusto jako tenhle a zase jiní se u něho nudí. Na konci sem se až pomalu chytal za hlavu proč to bylo tak ,,krátké" :D Sympatický herec. 20 trpaslíků střídavě dělalo stojky na koberci :D

Čas probuzení (1990)

Velmi sympatický doktor, smutné a emotivní. Velmi pěkně natočené