Šestý smysl (1999)

Jednoduše cítim povinnost vyzdvihnout mrazivé výkony hlavních aktérů - Willise, který potvrzuje, že je jeden z nejuniverzálnějších herců modré planety a Osmenta, hrajícího takovým ohromujícím aktem, jaký jsem od desetiletého, resp. jedenáctiletého herce, zřejmě nikdy neviděl a neuvidím. Film nepostrádá absolutně nic, co divák potřebuje k životu. Měl jsem možnost zažít úchvatnou režijní práci převedenou v dokonalost, skvostnou hudbu ve stěžejních momentech, jež by jinak pravděpodobně postrádaly určitý efekt, emoce a pochopitelně dechberoucí pointu. Viděl jsem jeden z nejlepších filmů vůbec a po třetím zhlédnutí po nějaké době mi velice jistým pohybem proplul do TOP 10.

Nezbedná pohádka (1976) (TV film)

Určité kouzlo to má, ale svoji kvalitou je to pod průměrem. To ať se na mě nikdo nezlobí...

Roztržitý (1970)

Pierre a hned třikrát. Proč ne :)

Vyvolený (2000)

Dokonalý Šestý smysl nemůže být prostě překonán, jak si to zamýšlel samotný Shyamalan, jenž považuje Šestý smysl za podařenou maturitu a film Vyvolený za doktorát... Já osobně argumentuji proti nudě, kterou nejeden divák považuje za hlavní problém v kontrastu se závěrem. Mě naopak děj celou dobu zajímal už díky těm neskutečně charismatickým výkonům v podání Willise a L. Jacsona. Jak jsem ale zmínil, Šestý smysl je jednoduše jen jeden. To je fakt. Nicméně mysteriózní thriller je to parádní.

Hanele (1999)

Příběh o velice zajímavé problematice natočen Karlem Kachyňou poměrně slušně. Scény, které měly v člověku vyvolat vzrušení či určité rozporuplné emoce, byly věrohodné. Vše podtrhuje věru skvělý výkon Mira Nogy, o kterém jsem nikdy před tím neslyšel, což je důkaz, že v československém filmovém prostředí nejsou výjimkou herci, kteří nejsou naší společností tolik známí a jsou značně talentovanější a lepší (dá se říci i o Ladě Jelínkové). Ač 4 hvězdy nedám, připouštím, že by si je snímek možná zasloužil i z důvodu, že jsem stejným počtem hvězd ohodnotil jiné české drama Hlídače č. 47 a Hanele je o víc než fous filmovější. 65%

Doktorská pohádka (1982) (TV film)

Pohádka tak trochu o ničem, ovšem ono "nic" tak krásně voní, až mě nepřekvapuje, že to aroma pochází z hlavy fenoména Karla Čapka. Vladimír Menšík předvedl opět herecký koncert takový, na který jsme zvyklí. Tady snad přidal i něco navíc, zda-li to vůbec jde. Potěšení nejvyšší.

Nelítostný souboj (1995)

Dialog v restauraci dvou hlavních aktérů a dokonale autentická přestřelka ve městě - to jsou dva vrcholy filmu. Konec byl pro mě absolutně neočekávaný a nečitelný, což je plus. Velice slušná podívaná.