Volný pád (1993)

Jsem rád, že režisér pojal velice realisticky "zemi neomezených možností", kde si můžeme my naivky z Evropy splnit "americký sen". Do prdele s nim.

Hořčice mi stoupá do nosu (1974)

Francouzská škola kvalitního humoru s Pierre Richardem nemůže zklamat. Pobavil jsem se královsky, opět.

Mach a Šebestová (1976) (seriál)

Nezapomenutelné! Vyzdvihl bych hlavně první čtyři večerníčky, které si pamatuju skoro nazpaměť a to jsem je neviděl snad deset let. Petr Nárožný, kterého jsem nikdy nijak nevyzdvihoval, to zde táhne náramně.

Bláznivá střela (1988)

Připomíná mi to dalšího Nielsena, jediného co jsem viděl, a to Připoutejte se prosím. Toto mělo podobné komické momenty, ale lepší šmrnc a celkově děj.

Lepší pozdě nežli později (2003)

Fajn oddychovka. Výkony herecké netřeba popisovat, každý to viděl. Žádná moudra jsem si z tohoto filmu neodnesl a je možné, že na něj brzo zapomenu. Adekvátní tři hvězdy..

Lepší už to nebude (1997)

Příjemný film na pobavení a hození do dobré nálady. Jen se nedokážu zbavit dojmu, že kdyby sehrál hlavní roli někdo jiný než boží Nicholson, film by svou dynamičností šel minimálně o jeden level dolů. Takto se mi to líbilo a téměř nic bych nevytýkal. Snad jen poměrně ospalejší střední pasáž filmu, která ale musela navázat na grandiózní finále, jež je také absolutním vrcholem a tak to má být. Jestli to musí být zrovna u komedie, toť otázka. Já vím pouze to, že jsem se slušně bavil.

Skála (1996)

Hned první akce vás přibouchne do pohovky. Vše se pak následně tak pohotově začne vyvíjet, až vám jde hlava kolem. Nevíte, kdo vám je sympatičtější a komu byste měli držet palce. To se jen tak nestává! Oči máte pouze pro film, jste jeho součástí. To, co vás přinutí se vší námahou se zvednout z pohovky je předem plánovaná večeře a veliký hlad. Vás to štve! To se opět jen tak nestává... Vizualizace tohoto "akčňáku" je naprosto uchvacující a to je ten hlavní důvod všech těch těžko uvěřitelných důsledků... Pohled na vězením dotčeného Masona, ten pohled na jeho výraz, právě to ve mně vyvolalo nepopsatelné emoce, stejně jako honička v San Franciscu, kdy jsem byl vzrušením bez sebe nebo také sympatizování s generálem, kterého můžete mít jen těžko neradi, navzdory tomu, že on je ten špatný. Tyto aspekty mi stoprocentně utkví v paměti ještě na hodně dlouho... Já se bavil. Opravdu jsem se skvěle bavil u typického akčního thrilleru, což není můj nejoblíbenější žánr a o to víc jsem nadšen. Toto byla fakt síla!

Hlídač č. 47 (2008)

Filip Renč nezklamal. Po delší době české drama, které nepůsobí špatným dojmem, byť hlavně kvůli dobrým hercům (Roden, Jiráček). Děj nesplývá přirozeně, byl hodně kouskován. Když už jsem u přirozenosti, film je velice tmavý a to jí rozhodně nepřidá. Uplně mi to nevadí, páč temnota aspoň symbolicky dokresluje 20. léta 20. století a období je zde převážně zimní. Kdo mě dostal byl samozřejmě Vladimír Dlouhý, který zde hrál svou poslední roli vůbec. Jeho profesionalita a přístup v posledních chvílích jeho života je dechberoucí. K úctě, kterou k němu chovám mé rozhodování mezi 2* a 3* bylo značně ulehčené.

Občan X (1995) (TV film)

Mimořádně surový příběh masového vraha vyobrazen tak realisticky, až mrazí. Nevšední podívaná.