Dívka na koštěti (1971)

Tohle žeru! Hlavně záporák Kraus, slizoun jeden, při něm se vždycky královsky bavím. Jedna z mých nejoblíběnějších komedií ze 70. let...

Kladivo na čarodějnice (1969)

Na tu dobu skvěle natočené s výtečnými herci. Trošku mi chyběla nějaká děsivější poenta jako třeba ve Spalovači mrtvol. Ovšem geniálně propojené, historicky přesně popsané, co si církev dovolovala a jak lhala sama sobě. Zajímavý filmový zážitek a respekt Otakaru Vávrovi!

Uprchlík (1993)

Super strávené 2 hodiny. Tento typ akčního thrilleru mám možná vůbec nejradši. Nějakou krev zahlídnete, ale je to vlastně i v pohodě oddychovka. Klídek, čaudy..

Carlitova cesta (1993)

Mé pocity bezprostředně po zhlédnutí jsou takřka nepopsatelné. Jsem dojatý a zároveň fascinován, že mě dokázala oslovit a nadmíru nadchnout "gangersterka" v pravým slova smyslu. Ne nadarmo se říká, že 90% amerických filmů patří do sudu plných slátanin, ale zbylých 10% jest kyblík plných bomb. A toto bomba je!

Princ a Večernice (1978)

Jedna z mých nejoblíbenějších. Menšík s Filipovským pohádce dodávají potřebný vtip a vše má správnou rovnováhu. Pan Brzobohatý předvádí opět fenomenální výkon podpořen nezapomenutelným hlasem. Jak typické od Václava Vorlíčka.

Horší než smrt (2007)

Je to skoro za pět. Tlemil jsem se vlastně pořád a to je to co jsem chtěl. Jak už bylo řečeno, originalita zde neoplývá, ale natočené je to velmi dobře a tady mi to vše sedělo. Americkýho remaku bullshitu se děsim... Po druhým zhlédnutí musím dát za 5!

Čas probuzení (1990)

Můj oblíbený Robin Williams předvedl svůj standard. Jen důkaz, že dokáže zahrát uplně cokoliv. Kdo mě nejvíce oslovil je ale samozřejmě Robert De Niro - famózní výkon. Film se super myšlenkou. Možná časem, jak je mým obvyklým zvykem, hvězdu přídám po dalším zkouknutí.

Mrs. Doubtfire - Táta v sukni (1993)

Skvělá komedie, jedna z mých neoblíbenějších. Robin je prostě jen jeden a dabovaný hlas pana Preisse je nezaměnitelný. Řezal jsem se jako blázen, hlavně v restauraci. Super!

Spalovač mrtvol (1968)

Naprosto fenomenální výkon Rudolfa Hrušínského mě udivoval už od začátku. To co se dělo v poslední půlhodině filmu bylo silně mrazící a hlas "Romana" slyším v hlavě neustále. Totální, geniální psycho.

Ctihodný občan (2009)

(Ne)příjemný - krvavý zážitek. Nic víc, nic míň. Butler za jedna...