Zdrojový kód (2011)

Fajn thriller, s kterým jsem si večer bohatě vystačil a mohu považovat tento výběr za úspěšný. 80%

Božský Bruce (2003)

Božský Bruce je komedie, u té se má člověk zasmát a to se u mě povedlo. Jim Carrey prokázal standardní tedy vynikající komický výkon. Zaujal mě i vcelku dobrý nápad se ztělesněným bohem a ani ten "ultrapřehnanětypickyamerickydojemný" závěr mně nevadil, tentokráte... 80%

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

To bych si nikdy nemyslel, že jedna místnost a film založený vlastně jen na diskusi mě tak rozpálí :-). Radost pohledět, radost poslyšet. Bravo!!

Pianista (2002)

Četl jsem tady, že při sledování tohoto na psychiku velmi náročného filmu je nuda celkem běžnou věcí. Myslím si, že toto je maximálně jeden normální argument normálně myslících lidí. Je faktem, že nuda se ve filmu místy vyskytuje a to samozřejmě díky těm 150 minutám, ale já tuto nudu žral. Film díky Polanskému, který teda sakra ví o čem točí, je zobrazen absolutně realisticky a přirozeně. Navíc je vše podložené na knize od samotného hlavního aktéra tohoto příběhu pana Szpilmana a to má svou váhu.

Titanic (1997)

Podle mě až nevěřícně těžká práce v devadesátých letech pro Camerona. Ten ale z Titanicu udělal majstrštyk. Když nebudu brát ohled na příběh, který je nádherný a přitom tak hnusný, rád bych vypíchl detaily. Úžasné večerní romantické chvíle doplňeny stejně úžasnou hudbou dělají z mého těla husinu jen při pomyšlení na tyto okamžiky. Když převrátím a uvědomim si, jak bravůrně jsou vyobrazeny momenty katastrofy, jak je to celé skvostně natočené právě do onoho posledního detailu, mohu jen přikývnout hlavou a říci něco na ten způsob: "Jo, to by šlo..." :-) Obdivuju Jamese Camerona!

Město bohů (2002)

Velice zajímavý kousek, který mě občas bavil, občas lehounce nudil. Rád jsem jej ovšem zhlédnul a spatřil pro mě nedotknutelný svět. (Ne)příjemný filmový zážitek, avšak můj šálek kafča to zcela není.

Leon (1994)

Leon mě dostal již na samém začátku a jak to tak u mě bývá, oči jsem už od toho nedokázal odtrhnout. Hlavní dva herecké představitele prostě zbožňuju. Malá Natálka je neuvěřitelně sladká a při tom na svůj věk velice vyspělá. Tyto dva povahové paradoxy zvládla s bravůrou a i díky tomuto aspektu jsem si film užil. Jean Reno opět vynikající stejně jako Gary Oldman. Výborná kriminálka! :-)

Nedotknutelní (2011)

Film, který divák dokáže docenit až po několikátém zhlédnutí. Tak to mám alespoň já. Poprvé, když jsem jej viděl, film se mi líbil velice, avšak pocit nevšedního filmového zážitku jsem nepociťoval. Po dalších zhlédnutí v relativně krátkém časovém úseku pociťuji, že tento film je právem v top 10. Film se vleče specifickým tempem a jeho brilantnost spočívá v jedinečně kruté, reálné podobě, jež je paradoxně vyobrazena s jistou satirou, a ta si, jak vidno, získá téměř každého.