Duna: Část druhá (2024)

Ten typ filmu kde slovami nejde vyjadrit moj nezaujem o cokolvek s nim spojene.

Sugar - Olivia (2024) (epizoda) odpad!

Farrell super, zaciatok dobry, ale potom dali kameru do ruky nejakemu fetakovi, z hlavnej postavy je najskor buzerant a ta cernoska co sa jej na hlavnu vysralo nieco tam tiez bola "diverzifikovana" uplne na silu. Takze nie.

The American Society of Magical Negroes (2024) odpad!

akoze, doslova ilegalny obsah podla akehokolvek zakonnika alebo ustavy, a pusta sa to takto von akoby nic? ako hovori Tate - failed society. stavim sa ze na to budu chodit skolky a skoly do kina aby sa im pekne vygumovali mozocky pekne za mlada kym su este povolne..   PS: "xtomas252" sa tu teda paradne predviedol s 3* hodnotenim...

Superpoldové 2 (2018)

Principialne je dvojka na papieri naozaj skvela, no z nejakeho dovodu to proste nefunguje. Mnohe sceny boli skratka "cringe", co som si uvedomil az pri opetovnom pozerani. Zahrane dobre, napisane dobre, kamera a zvysok dobre, ale proste to nie je ono. Heffernan brutalne prehrava Farvu az do extremu, v jednicke taky vobec nebol a proste to nie je kongruentne s jeho postavou a mam pocit ze asi tam to bude aj pri zvysku osadenstva. Skratka su ini. Su to ine postavy, len maju rovnake tvare. V jednom rozhovore Jay hovoril ze vseci to pisali dokopy, kazdy aspon 20 stran a potom sa robili rozne revizie, prepisovalo sa to a spetne sa dopisovali referencie z jednicky, a je pravdepodobne ze tam je prave problem. Ze v tom bolo prilis vela ludi zapojenych. Jednicku ma kreditovanu len Soter, takze to podporuje tento argument. Velka skoda, velka. Ale stale je to ok na pozretie, len to nie je take "feel good" a zabavne a pohodove ako bola jednicka proste.

Swordfish: Operace Hacker (2001)

Uff, toto mohla byt dost pecka keby to mal pod palcom skusenejsi reziser, kameraman a zvukar. Prilis z toho citit reziserove pozadie v hudobnych videoklipoch. Myslim ze to je ale vhodny kandidat na remake.

The Beekeeper (2024) odpad!

zda sa ze statham uz dospel do stadia ako bruce willis tak dekadu dozadu kedy berie uplne sracky len aby si udrzal svoj luxusny zivotny styl a vyzmykal este co sa da zo zvyskov svojho renome. smutne.

Superpoldové (2001)

Dost som prekvapeny slabim hodnotenim. Jednicka aj dvojka su absolutne komedicke skvosty a perfektne "feel good" komedie.

Dobrodružství Sherlocka Holmese (1984) (seriál)

Mam pozrete len prve dve casti ale som velmi milo prekvapeny. Asi co by som najviac vyzdvihol je, ze tie zapletky a ako ich Sherlock vyriesi maju aj hlavu a j petu. Nie su to tie moderne verzie kedy divak nema sancu na nic prist a vsetko vysvetli az hlavna postava ktora vsetko vie, aj to co divak nemal sancu vediet. Tu je vsetko velmi dobre ukazane a prezentovane a divak sa nestrati, ale ani to nie je nijako osprostene tak ze to cloveka nenudi "jednoduchostou". Proste velmi dobre spracovanie a nemam co vytknut. Dokonca aj nizsi rozpocet je celkom dobre skryty tym ze sa ocividne netocilo vsetko v studiu(napriklad Sherlockov byt je jasne realna lokacie co je lahko vidno podla vyhladu z okna).

Letterkenny (2016) (seriál)

tak nam posledna epizoda dvanastej serie dala najavo ze serial je na konci. uz bolo na case popravde. prve serie boli skvele no covid utal rozpocet a druha polka serii tak uz isla znacne dolu vodou co sa velkosti tyka z hladiska lokacii a celkovo pribehu. uz tam chybalo prepojenie medzi viacerymi postavami a vznikla z toho len akasi podivna zmes izolovanych scenok. povodne islo len o taku srandu na youtube, zopar webovych epizod, no uchytilo sa to na popularite a vznikol z toho realny serial. takze tam treba keesovi a tierneymu naozaj pogratulovat za takyto uspech ktory sa tiahol az neuveritelnych 12 serii. vznikla z toho pivna znacka a plno divadelnych hier a inych zivych predstaveni. to sa skratka len tak nevidi. keesov humor mame stale na zive formou shoresyho. som zvedavy ci v tvorbe bude pokracovat aj dalej alebo je tomu koniec a svoje znalosti a skusenosti zo sveta hokeja a zivota na malomeste uz vycerpal.

Poslední loupež (2001)

Velmi slaby scenar a rezia to nedokazala uhladit(co je logicke kedze ide o jednu a tu istu osobu).