Halo (2022) (seriál)

Já jsem tedy docela spokojený, nečekal jsem moc a je to o hodně lepší. Chief má hloubku a uvěřitelný původ, jsou tu zajímavé zvraty a postavy, technické zpracování velmi dobré, herní momenty skvělé :) Takže doufejme, že to hateři nezazdí a nezkazí nám pokračování. Souhlasím ale s tím, že by si tvůrci seriálu měli nastudovat herní předlohu a nechlubit se veřejně tím, že herní předlohu neznají ... celkově 80%

Moon Knight (2022) (seriál)

Jiné, originální, bohužel málo propojené s Marvel vesmírem. Ale stále velmi dobré. I když to možná bude jednohubka bez pokračování. 80%

Světlo a stíny (2021) (seriál)

Líbilo se mi to více, než by asi mělo :) Zajímavé zasazení i příběh, i když hlavní hrdinka málo overpowered :) Snad to napraví v další řadě. 80%

Star Trek: Discovery (2017) (seriál)

Absolutní pecka slabší 1.série, ale velmi silná druhá, třetí a hlavně 4 řada. Prostě velké drama s velkou vizí utopie budoucnosti. Velký rozpočet tomu hodně pomáhá. Je to cíleně jiné než ostatní Star Treky a fanda sérií musí milovat všechny, protože prostě každý je jiný a svým způsobem dobrý. Discovery a Strange New Worlds jsou stejně skvělé a přitom jiné. Discovery: Serie 1 - 85%, Serie 2 - 95%, Serie 3 - 90%, Série 4 - 90%

Star Trek: Picard (2020) (seriál)

Hateři ať si říkají co chtějí, Picard je pecka, prostě jiný Star Trek, ale pecka. Ano, je to úplně něco jiného, a to je dobře. Star Trek sérií je dnes několik a každá jde svou cestou a mám rád všechny, právě proto, že je každá trochu/více jiná. Picard je prostě nostalgie říznutá drsnou realitou bytí ... Super záležitost obě dosavadní série, i když by se mohli více držet stejných postav. 90%

Star Trek: Podivné nové světy (2022) (seriál)

Mám hodně rád Discovery, které je více o psychologii a mnohem větší vize dál do budoucnosti, mám ale rád i tohle. Klasický Star Trek se vším všudy, nenavazuje ani tak na komorní divadelní TNG, ale na Enterprise, kdy velký rozpočet je zde znát. Kvalitní postavy, seriálovost, propracování postav, prostě Star Trek se vším všudy ... první série pecka, ale je toho málo :). 90%

Jack Reacher (2022) (seriál)

Až nečekaná stylovka, rozhodně velmi věrné předloze. Skvělé "komornější" zpracování, prostě akční krimi vysoké kvality s vyčnívajícím hrdinou :). 85%

Loki (2021) (seriál)

Hodně jiné, než jsme čekali, má to nečekanou hloubku a filmovost, rozhodně hodno pozornosti a pokračování. Marvel prostě jede pecky. I když by měli přehodnotit to své původní oddělování seriálů a filmů, nebo evidentně už přehodnotili, protože tenhle seriál prostě musí mít příběhově návaznost ve filmech. 85%.

Legenda jménem Vox Machina (2022) (seriál)

Nečekaná pecka, svěží zpracování ne zrovna originálního příběhu, ale postavy jsou naprosto senzační a je to pro dospělé a na nic si to nehraje. A baví .... 90%.

Peacemaker (2022) (seriál)

Velké velké překvapení, on snad Cena umí hrát (tedy sám sebe, ale hraní to je) ... každopádně zdaleka nejlepší originální hraná věc od DC za poslední roky. Má to hodně zajímavý a nečekaný příběh, slušné zpracování a vizuál a skvělé postavy. Těším se na pokračování. Zatím 85%.