Králové hor (2015)

Záběry a příroda nádhera, ale příběh mnoho nenabídl. Děj, založený na vztahu chlapce a dravce by si vyžádal emočně silnější okamžiky, což platí i o vztahu chlapce k otci a ke starému lovci. Zbystřil jsem vždy jen při kamerových průletech horami.

Pohřben zaživa (2010)

Brrr, mrazivé až do morku kostí. Beznaděj, zloba, lhostejnost a skomírající naděje. Výborná one man show Ryana Reynoldse, který jen leží v černé bedně a telefonuje ve velmi originálně pojatém snímku, který přesto zvládá zaujmout od začátku až do konce.

Četníci z Luhačovic (2017) (seriál)

Celkový dojem po shlédnutí první řady je spíše pozitivní, ačkoliv nejsilnější díly přišly kolem poloviny série a pak už to spíše mírně upadalo. Kouzlo seriálu stojí především na skvělé a nákladné výpravě, která určitě předčila i Četnické humoresky. Co bych tomu ale rozhodně vytkl je nefunkční chemie mezi postavami, především mezi oběma mladými kluky, kterým bych to přátelství nevěřil ani za mák. Humor také nebyl silnou stránkou, nejlépe si vedl Jiří Langmajer. Leccos by se dalo vylepšit, ale rozhodně to je vcelku sympatický počin.

Odpor (2008)

Čtyři hvězdy, protože je to prostě řemeslně dobře odvedená práce. Nicméně vzhledem k délce tomu chybí větší míra dramatičnosti a vyhrocenosti, kterou bych u partyzánského filmu potřeboval. Více méně mi bylo jedno, jak všichni dopadnou a současně jsem se nemohl pokochat ani žádnou filmařskou lahůdkou. Podobné pocity jako z Max Manus. Velmi kvalitní televizní film, řekl bych.

Agnus dei (2016)

Dokonale sugestivní podání středověku poloviny 20. století. Události v polském klášteře na konci války jakoby vypadly z hloubi dávnověku, odehrávaly se naprosto mimo náš čas. A přesto se jedná o mrazivou obžalobu nelidskosti na všech frontách, ale i naopak porozumění a lásky v té nejtěžší životní chvíli. Mnohavrstevnatý příběh, který musí zasáhnout každému hluboko do duše. Spletité vztahy a řetězec tragédií dokonale podkreslují i pohledy do melancholické zimní krajiny a magie nábožných zpěvů ve studených sálech kláštera. Ponurý, ale mrazivě dokonalý zážitek. P.S. Málokdy chválím český název filmu, který nereflektuje ten originální, ale tady se jedná o světlou výjimku.

Tunelové krysy (2008)

Jen proto, že Uwe Boll je proslulý patlal a očekávání od jeho filmu jsou nulová, nebudu dávat průměrné hodnocení, když to na první pohled nevypadá tak strašně. Fakticky je to zase příšerná blbost bez slušné akce, přetékající ohavně nudnou dialogovou vatou a vyloženě otravnými duševními pochody vojáků. Nedalo se to dokoukat.

Obléhání základny Gloria (1989)

Kdyby si John Wayne strhl kožešinovou čepici, nasadil přilbu a naskočil do tohoto filmu, dalo by se to nazvat Alamo II. Stejně patetické, totožný koncept a styl válečného filmu, akorát výrazně otravnější. K tomu oduševnělý vypravěčův hlas, provázející celým filmem. Jdu si radši dát znovu Četu.

Horizont události (1997)

Ona je to ve své podstatě sranice, ale ačkoliv jsem to už léta neviděl, tak na to vzpomínám vlastně v dobrém. Možná proto, že když se podíváte na všechny Vetřelce a pořád máte hlad po vesmírném hororu, tak po čem sáhnout? Moc toho není a ten Horizont z toho pořád vychází tak nějak nejlépe...

Olověná vesta (1987)

Nevím, ale po Četě, Apokalypse nebo Lovci jelenů, ale i třeba Obětech války, mi to už nepřijde jako něco zásadního. Tím nechci říct, že by to trpělo chybami, ale zkrátka jiní tu nesmyslnost a zničení lidských hodnot vystihli zajímavěji.

Temný úsvit (2006)

Komorní vězeňský survival s výborným Christianem Balem.