Pád Londýna (2016)

Máte rádi nebo vám aspoň nevadí američtí gerojové, kteří si všechny teroristy natřou na rohlík, cedí u toho řeči o nesmrtelném americkém národu a podobně a s jedním prstem v zadku zachraňují sympatické a statečné americké prezidenty? V tom případě doporučuji tento fajnový, řemeslně dobře provedený akční film s bortícím se Londýnem. Jinak se na to ovšem vykašlete.

Záhada Hory mrtvých (2013)

Já sice netuším, co se stalo Djatlovově výpravě v roce 1959, ale jsem si naprosto jistý, že se to ani zdaleka nepodobalo tomu, co si dokázali vymyslet autoři této neuvěřitelné filmové sranice. Někdo, kdo dokáže tak ojedinělým způsobem zkazit tak dokonale děsivý a atraktivní námět na horor, by si zasloužil zakopat do sněhu hlavou dolů. Vykašlete se na tento filmařský chrchel a raději nažhavte internet a přečtěte si dostupné informace o Djatlovově výpravě. Zabere vám to zhruba stejně času, bude to dávat větší smysl a každopádně se u toho budete víc bát.

REC (2007)

Dobrý, ale nikoliv vyloženě revoluční, jak jsem si myslel podle haló, které okolo toho bylo.

Kundun (1997)

Scorsese pojal Kunduna ve klasickém stylu a určitě byl úspěšný, ale za mě rozhodně vede Annaudovo Sedm let v Tibetu ze stejného roku. Jeho pojetí podává totožný příběh z jiného úhlu, ale ačkoliv v mnohem přístupnější a volnější formě, tak paradoxně s větší naléhavostí, která výrazněji zasáhne divákovo srdce a donutí to více o událostech přemýšlet. Scorseseho Kundun občas trpí stejným neduhem jako podobný Gandhí, kdy monotónnost vyprávění diváka uspává, ačkoliv ve výsledku pak příběh ohromí.

Casino (1995)

Já toho Scorseseho prostě asi nikdy nedocením. Ten jeho svět špinavých prachů, kurev, vraždění a všeho jiného mafiánství prostě nesnesu. Casino je možná extra film, ale po půl hodině jsem z příběhu byl natolik zhnusen a unuděn, že jsem to raději přepnul na konec, abych podle očekávání viděl, jak se všichni vzájemně postřílí, ufetují a umlátí palicemi. Sledovat to 3 hodiny bych fakt nezvládl.

Skrytá čísla (2016)

Příjemný snímek, který nepostrádá vypjaté ani vtipné okamžiky, navíc v zajímavém prostředí počátků amerického vesmírného programu. Chválím obecně i herecké výkony, především ústřední trojice, Kevin Costner lehce za nimi. Těžkou pozici má a bude mít Jim Parsons - potěšilo ho vidět v jíné roli než jako Sheldona z TBBT, ale stále jsem podvědomě očekával, že se v příštím okamžiku zašklebí a řekne "Bazinga!!" Bohužel, snímek by si zasloužil kratší stopáž. Na zpracování tématu boje "barevných" proti rasovým předsudkům v týmu a nikoliv zpracování přímo vesmírného programu jsou dvě hodiny příliš i přes veskrze zábavnou formu.

Gran Torino (2008)

Eastwood geniální před i za kamerou.

Dějiny násilí (2005)

Průměrný snímek ve všech směrech. Včera jsem ho viděl, dnes už si z něj pamatuji jen Mortensena, jak někoho celkem profesionálně kydlí, ale moc už nevím proč. Na Cronenberga bych řekl příliš obyčejný film.

Lovci lvů (1996)

Skvělá hudba, skvělý hlavní hrdinové, skvělá režie. Jeden z posledních klasických dobrodružných velkofilmů.

Predátor 2 (1990)

Sice to není blbě natočené, ale mě to prostě nebaví a nikdy nebavilo. Koncept prvního filmu byl souboj dvou lovců-nadsamců uprostřed džungle coby lovecké arény. Džungle tomu samozřejmě dovávalá punc exotiky, vojáci zase punc válečného filmu. Dvojka je obyčejná městská gangsterka, kde se sice lovec celou dobu hledá, ale o nějakém sofistikovaném souboji lovce a oběti se tady nedá mluvit. Tuctový akčňák s trochou scifi.