Dámský gambit (2020) (seriál)

Co na toto mohu jako milovník šachů říct? Snad jen, že teď šach miluji ještě víc, než kdy před tím. Dokonale zahrané a skvělá a sexy Taylor-Joy tomu daly třešničku na dortu. 95%

Hlasy (2020)

A pak že Španělé neumí dělat horory. Naopak, Španělé dělají nejlepší horory a jsem toho názoru do doby, kdy vyšel první Rec. Tento horor byl nebyl tak extra scary, ale na druhou stranu šel hned na věc a s nějakým skrýváním své zlé podstaty se netajil. A konec? Zlo dokáže být zákeřnější, než by se dalo čekat, využívá ke zlu samotné dobro v lidech. 65%

Tenet (2020)

Heh... Říkal jsem si, že jestli někdo dokáže někdy natočit větší mindfuck film o paradoxu času než Predestination, tak že to bude bůh... Co se nestalo? Bůh se zjevil :D Pokud by se pořádala soutěž režisérů v tom, kdo dokáže víc rozmrdat mozek divákům, tak Nolan by vyhrál první 3 místa, jakože bez debat. Bylo to tak kurva složité, že člověk s menším IQ jak já to prostě nemohl absolutně pobrat. Já sám se ve spoustě věcech pořád nemohu zorientovat. Každopádně by se dalo říct, že složitější film asi neexistuje, nebo jsem ho neviděl, ale pořád je to geniální. 90%

Mistrovská úroveň (2020)

Jakože dobrý! Na hraně zítřka v méně sci-fi a více akčním a masakrálním duchu. Prostě mě ten kopec akce bavil. Sice to o proti EtT nebylo tak kvalitně zpracované, ale řekl bych, že fanouška akčních filmů jako já to bavilo ještě víc. Nečekal jsem tak dobrý film s hezkým příběhem a otevřeným koncem, který mi tolik nevadil. 75%

Tlusťoch (2020)

Těžko říct, co si o takovém filmu vlastně myslet. Určitě se tomu nedá vytknout neoriginalita, protože podobný film jsem snad nikdy neviděl. Gibsonovi to v roli Santy vcelku sedlo a i když to působilo jako pohádka, tak se vcelku dost vraždilo a bylo v v takovém tam akčním duchu. 50%

Hour of Lead (2020)

Vůbec to nebyl špatný film. Stále bylo hodně napětí, hodně neznámých a pak bum a obrovský zvrat, který asi nikdo z nás nečekal. 65%

V zajetí (2020)

Zajímavý námět, napínavý průběh a až mysteriózní atmosféra. Celý ten film o tom, že vlastně ženská drží někoho v zajetí a vydává se za mámu a díky nemoci to nevypadá jako zajetí byl prostě awesome. Chtěl jsem dát 4*, ale ten konec, to už se zase snažil režisér být moc zajímavý. 65%

Jiu Jitsu (2020)

Nebyla to až taková katastrofa. I když buďme upřímní. Námět toho, že nesmrtelný mimozemšťan se každých 6 let vrací na zemi, aby mohl bojovat s bojovníky, kteří 6 let trénovali na to, aby mohli mimíka zabít je prostě hovadina. Grafické efekty taky na úrovni béčka a utíkají před výbuchem granátu, kterému by neujel ani aventador bylo taky ftopu :D Ne ale jako trošku akce a zábavy, proč ne. 35%

Greenland: Poslední úkryt (2020)

V celku solidní katastrofický film. Dost by se dal přirovnat k realitě, která by mohla při průletu nějakého většího objektu blízko zemi mohla stát. 70%

The Dark and the Wicked (2020)

Strašidelně mrazivé? Ano! Napínavé? méně. příběhově záživné? málo. Scénáristický propracované? vůbec! Tohle byl zase horor typu démoni jsou všude a pořád a vy můžete jen zemřít a nic jiného vám nepomůže. Nemocnice nechce přijmout starého dědu před umřením a nechá vám ho na krku...Nevím jak funguje zdravotnictví v USA, ale jestli takhle, tak tam radši ani na návštěvu nepojedu. Raději zůstanu v domě ve kterém očividně straší a démoni se mě snaží zabít, než abych odtamtud vypadl, nebo alespoň zavolal nějakého vymítače ďábla. Raději si nechám zavraždit matku, kozy a nakonec sebe... Logic story. Děda byl k tomu lůžku asi přilepený, že se ho nepokusili přemístit. A vůbec, horor ve stylu "démon tě donutí vždy zabít se sám" mě vůbec nezaujal. Párkrát jsem měl husinu na těle, ale to je asi z tohoto hororu tak vše. 45%