Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

166 minut a s toho asi posledních dvacet za něco stálo. Začátek ze kterýho by jste nejradši utekl prostě hrůza, hrůza, hrůza. Jinak doufám že se jim další dva díly povedou víc.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Tady se trochu vytratilo to temno s V dílu a to mi je dost líto, ale po asi třetím shlédnutím jsem si uvědomil, že každý díl z originální trilogie, přináší něco nového. Čtyřka byl takový úvod, který vás navnadí. Pětka bylo mistrovské dílo plné temnoty. A šestka ta vám ukáže naději a romantiku a přinese i humor. Musím říct že sem zastánce EWOKŮ. Protože na rozdíl od Jar Jara, oni i přesto, že jsou malí, jsou dost BADASS. Šestý díl je závěr nejlepší triologie v historii. A je to závěr velmi hodnotný!

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Nejlepší SCI-Fi film. Lucas udělal dobře že předal kormidlo Kershnerovi. Atmosféra je temnější, každá scéna epičtější, přibude světelných mečů. Pro mě největší srdcovka.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Tohle je po V. dílu 2 nejlepší díl. A to hlavně finální chvilky, první film z nové triologie který se dokáže vyrovnat té staré. A souboj Anakina a Obivana je to nejlepší co sem kdy ve SCIFy filmu viděl.

Počátek (2010)

Precizní film, který vám bude připomínat velmi složité puzzle, které nesložíte ani s podrobným plánkem a to je na tomhle filmu to nejlepší. Není to bezduchá blbost ale film u který ho se musí člověk zamyslet.

Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

Úžasný. Sice trochu oplácaný a postarší ale humor si zachovali a trochu ho vyšperkovali. Ty léta čekání se vyplatily, Trpaslík znovu rozvácoval moje očekávání.

Ajťáci (2006) (seriál)

Co dodat? Anglickej humor v nejlepší kvalitě, aneb to co si myslíte o ajťácích a další. 5*

Griffinovi (1999) (seriál)

Family Guy je podle mě na čsfd nejpodceňovanější prvek. Už jenom kvůli tomu, že konkurenční Simpsonovi o 16% více. Family Guy jsou, ale více otevřené, vtipnější a i chytřejší. Člověk seriál od druhé série dosahuje kvality simpsonů v sérii desáté. Tak nízké hodnocení má, jenom kvůli tomu, že Prima přinesla jenom první série. Zatímco Simpsonů přinesla 20. Takže srovnáváme začátek Family Guy s třeba polovinou Simpsonů, místo toho aby jsme srovnali začátek ze začátkem.

Forrest Gump (1994)

Tak jak na to? Je dost těžké psát o nedostatkách filmu, protože jak to říci, on žádné nemá a o kvalitách, no tech je tolik a tolik, ale třeba bych mohl pochválit hudbu, kterou Silvestri zvládl precizně a slavné písně prolínající se filmem jsou geniální a skvělě zapadnou, pak bych třeba mohl říci něco o neuvěřitelné kvalitě a propracovanosti příběhu, nebo skvělé atmosféře, která vás přenese npř. na americké pouště a do války ve vietnamu, potom bych určitě mohl vyzdvihnout neuvěřitelný výkon Hankse a Williamsona, třeba bych mohl říct i to, že je to ten nejlepší film co jsem viděl. Ale víte co, tenhle humorný-smutný film si pusťte a pak zkuste taky něco napsat o tomhle filmečku. ;)

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Po jedničce kterou považuju za jednu z nejlepších českých komedií, přichází tahle blbost. Naprosto zbytečný pokračování, který je jeden z nejdepresivnějších českých filmů. Ve filmu naprosto nepřesvědčivý herecký výkony ,až na Koptu ale ani ten nezachrání ztracenou věc.