Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Herci jsou pravě ten element který mně zde bavil-Chýlková (i když nechápu proč ji má většina lidí za krasavu) je standartně dobrá a uvěřitelná. Bidžovská svou práci snad ani blbě neumí což zas a znova dokazuje. Překvapuje Kotek který se dostává z rolí pubertálních sladoušů směrem k dospělím sladoušům ale myslím, že časem se vymaní úplně. Sokol jako buzna natolik přesvědčivej až mně napadá, že opravdu je. Film má zajímavé téma, je jen škoda, že si Alice Nellis nevybrala zda bude točit komedii nebo vážné drama nebo z jednoho trochu ubrat- výsledek je trošku křečovitý přesto ocenuju, že se aspon někdo v naší kotlině snaží dělat vážnější filmy ze současnosti a ne jen taškařice z dob komunismu.

Cesta (2009)

Film u ktereho máte oči neustále na štopkách i při klidných scénách. Masakrooozní vize budoucnosti která není nereálná.

Temné stíny (2012)

Zdar tomuto filmu . Zbytečně tomu tady davate na frak-bavte se.

TACHO (2010)

Zdar. Čekal jsem hrůzu a celkem v poho filmek. Jasný oscara za to nedostanou a do kina to nepatří (nebo se slevou) ale rozhodně jsem se nenudil. Beru to jako amaterský projekt z prostředí které je tvůrcům blízké a chtěli si tím asi udělat radost. Je tam pár poselství, hluchy i zajimavy místa ale urážka vkusu určitě ne.

Schindlerův seznam (1993)

Nejdříve-Nejdůležitější funkcí filmu je, že navždy zachycuje to, že se tyto nepochopitelné hrůzy staly. Člověk ktery točí Indyho, E.T. Mimozemštana nebo Navždy přece netočí kurvakrutopřísněvážný filmy, ne? ALE TOČÍ? I Kritikove, kteří spochybnovali zobrazitelnost masového vraždění na platně a ktomu ještě režizérem filmových pohádek se museli později poklonit snímku který vyrazí dech i ZÍTRA. Spielberg zde porušuje (vědomě) vyloženě i své konvence komerečního filmu, tím, že neheroizuje své protagonisty. Krom závěru kde si Hollywod žádá svou dan kdy se kapitalista , přerozen v humanistu objimá se "SVÝMI ŽIDY". Neklidná, černobílá ruční kamera na autentických místech odlišuje film od ostatních filmů z "tovarny na sny". Zvláštní podobnost se záběry z dokumentů a smotným filmem je jedna ze sil které dávají hrůzostrašnost příběhům na plátně plus jediná barva v celém filmu. Režizér se navíc odvážil inscenovat každodenní život v ghetu i když o něm není žádný obrazový materiál. Selekci už v tak brutálnim (realistickym) díle naštěstí neukazuje i když scéna ve sprše kde nakonec opravdu teče vode je na omdlení. Film dal obětem tváře a jména což je víc než písmena na papíře nebo v kameni.....A tyhle tváře, na konci staří lidé kladou kamínky na Schindlerův hrob. A na závěr citát nevimodkud- VÍTĚZTVÍ JAKÉKOLI TYRANIE, LZE POVAŽOVAT ZA NEZVRATITELNÉ, POKUD JE AKCEPTOVÁNA JAKO NORMÁLNÍ.

Osm statečných (2006)

Rodinný filmek kde nejde o záchranu lidí ale psů. Na tralala kousky o pejsancich moc nejsem ale zde jsou to tací frajeři, že si mně získali.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Podstivá televizní pohádka. Možná je to nějakymu pseudointelektuálnímu znalci na filmy málo ale mně to stačí. Bavili mě měsíčci, Maruška, Macecha s dcerou akorat Karel měl málo prostoru a divny vlasi ale to je jen nicotná vítka, stejně jako vytýkat inspiraci klasickyma pohadkama ktery jsou už tak stokrat předělany (takže která je vlastně původní).

Hugo a jeho velký objev (2011)

Tenhle kousek posunul muj náhled na filmy o kus dál. Fakta jsem znal ale byly to jen slova na papíře, zde je podstata filmu prožita až do hloubi srdce. Když se podívam na PERFEKTNÍ Americkou noc ( François Truffaut) kde je ukázáno technické úskalí a úsilí režizera natočit film tak u Huga je vše spoetizované, je to taková cesta, objevováni filmu. Je zvlašní jak mně film dokaže pořád překvapovat i když jsem jich už pár viděl u Scorseseho to platí dvojnásob a Mistr Georges Méliès je od tohoto snímku pro mně synonymum lasky k Filmům. Takže bych doporučil- nechte se unést Méliésem Hugo vas k němu zavede.

Melancholie (2011)

Neda se to jen tak popsat, musí se to vidět.