• Fantasy

Odpor (2008)

Druhá světová zase trochu jinak. Protektorátu či vylodění v Normandii jsem měl v posledních letech více než dost. Takže jsem uvítal tuhle příjemnou změnu: nádherný les (ve kterém bych přežil asi 7 minut), nečernobílé charaktery (lovci by měli dostat větší příděly jídla než ti, co na ně jen zbaběle čekají) a jiskřivá chemie mezi dvěma nejstaršími (a nejdrsnějšími) bratry. A samozřejmě je to ke všemu podle skutečných událostí. Tady není co dodat.

Lidice (2011)

...a už to nikdy nechci vidět.

Čára (2017)

Já to vždycky říkám. Balkán začíná už za bratislavským hlavním nádražím. Ten charismatický řízek, co vypadá, jako když na sebe poskládáte dva Stathamy, hravě utáhne celý film. A nekompromisní Vášáryová byla fakt ostrá. Ti dva to vytahují z hlubin šedého průměru.

Kingsman: Zlatý kruh (2017) odpad!

Prvnímu dílu jsem dal 4 hvězdy. Bez pardonu. Ale tohle byl pro mě sešup roku 2017. Nudná vykrádačka sama sebe. To, co před 3 lety tak fungovalo (zatopená místnost, rvačka v hospodě), působilo křečovitě a nuceně. A ty oslí můstky (nebo spíš mosty) vysvětlující některé zvraty...no to byl hnus, velebnosti. Bylo to stejně zbytečné jako Pravá blondýnka 2 a Slečna Drsňák 2. Jen vydělat prachy.

7 životů (2017)

Áááá! Co to sakra bylo??? Čekal jsem sofistikovanou scifi, ve které sedm roztomilých sestřiček přechytračí ten fašistický systém, a potom si budou žít šťastně až do smrti. A co jsem dostal? Nekompromisní akční vyvražďovačku plnou absurdně patových situací, ze kterých si říkáte, že ty holky můžou vyváznout jedině v rakvi. A taky že jo. No, nechápal jsem. Ono je to asi tak za čtyři hvězdy, ale už jen kvůli tomu WTF efektu přidávám tu poslední.

Táta je doma (2015)

Já se navzdory poměrně malému hodnocení od srdce zasmál. A chemie mezi Marky Markem a Ferrellem fungovala bezvadně. Pár hluchých či vysloveně trapných chvilek by se sice našlo, ale vše odpuštěno. Prostě jsem vypnul mozek a bavil se.

České moře (2017) (pořad) odpad!

Obludně amatérské a trestuhodně zbytečné... Vojtěch Moravec v civilu možná vypadá jako sympaťák a se Sandrou Novákovou tvoří hezký pár, ale jako Míru Čecha bych ho asi dokázal umlátit kladivem...

To (2017)

Kdyby mi tak moc, opravdu tak moc nebyli klauni protivní, vypálil bych plný počet hvězdiček. Byl to čistokrevný plnohodnotný horor se smysluplnými postavami, efektními lekačkami a hutnou atmosférou. Něco na TOm prostě je.

Wind River (2017)

Mně by ani nevadilo, že je to celé zmrzlá depka. Spíš jsem z toho cítil, že tvůrci tento snímek spíchli s absolutní záští k zimě. Já ji teda taky nesnáším, ale asi bych ji nekomponoval do umění. A tady nám pan režisér každých deset připomíná, jak je to místo zlé, ztracené a beznadějné a úplně každá postava touží odtamtud vypadnout.

Po přečtení spalte (2008) odpad!

Chtěl jsem dát aspoň jednu hvězdičku za tu plejádu skvělých herců... ale to se prostě nedá. Jsem v šoku z tak vysokého hodnocení. Tolik nesympatických postav (Pitta ode dneška regulérně nenávidím) a tolik jalově divných situací jsem už strašně dlouho neviděl. Ne. Prostě takhle ne. Fakt ne. Ne.