• Krátkometrážní

Hlídka v Ardenách (1992)

Moc hezké drama z prostředí chladných ardenských lesů, které ve mně určitě něco zanechá díky své originalitě a hlavně krásné myšlence míru na bojišti. Tímto jsem dokoukal všechny válečné filmy z Arden a tento se u mě asi přesunul na první místo, a to padlo jen pár výstřelů. Né moc známý film, ale určitě stojí za to!

Hatfieldovi a McCoyovi (2012) (seriál)

1. Díl - 75 % - pomalejší rozjezd, ale s velmi napínavým koncem. 2. Díl - 80 % - již rychlejší tempo s řadou vražd a rvaček. 3. Díl - 82 % - skvělé přestřelky a zakončení westernové verze Monteků a Kapuletů, Bill Paxton předvádí oscarové herectví.

Probudím se včera (2012)

Jeden z nejpříjemnějších novodobých českých snímku, během dvou let od premiéry jsem si tento film celkem oblíbil, místy opravdu vtipné dialogy. Škoda těch reklam na každém rohu a celé té absurdity s cestovaním v čase.

Přepadení vlaku z Pelhamu (1974)

Neustálá akce vám nedovolí odtrhnout oči od tohoto originálního krimi snímku, který je obsazen hereckými esy 70. let. Velmi napínavé a ta poslední scénka, to je lahůdka, doporučuji.

TGM: Talkshow Geni a Míši (2014) (pořad) odpad!

Nerad hodnotím pořad v půlce, ale již od začátka panuje talk-show amatérismus Geni a Míši, nuda, ticho, pokus o vtip. Již jednou G&M zkusili moderovat talk-show a neuspěli, nyní se historie opakuje. Čekal jsem, že se Sokol ujme originální talk-show, ale ono ne. Zlatej Šíp a Kraus. Tihle dva opravdu nevědí co dělat. Klaus paradoxně nejvíc perlí a ti dva můžou být rádi, že kromě účelu přitáhnout diváky, také plní ten jejich účel, bavit diváky.

Úspěchy 2. světové války (2014) (seriál)

Dle mého názoru se jedná o prvotřídně zpracovaný dokument, který je průběžně prokládán animacemi, dobovými záběry a hranými scénkami. Efektivní způsob, jak zaujmout diváka. Svěží a moderně zpracovaný dokument, který si určitě zaslouží vaši pozornost.

Tetovaný (1968)

Vážnější francouzské snímky nemusím, ale komedie mám velice rád, i tato se povedla. Dvě legendy v příjemné komedii s jednoduchou zápletkou. Jean Gabin je perfektní herec, ale co se týče francouzského komedianství, tak z těchto dvou legend vždy zvítězí Louis de Funèse, tak tomu je i v tomto filmu, byť se oba skvěle doplňují a vidět Gabina v nevážné roli bylo pro mne něco nové.

Rivalové (2013)

Rivalita neprobíhala pouze mezi hlavními postavami, ale také mezi jejich ztvárniteli, skvostný herecký koncert, kde si opravdu oba herci silně konkurovali. V první částí mi byl svým důvtipem a jistou arogancí sympatičtější Daniel Brühl (o kterém jsem nikdy dříve neslyšel), ale ve druhé části, kdy Chris Hemsworth (kterého jsem doposud moc nemusel) přestal být tak namyšlený a začal vnímat i ten "neformulový" svět kolem sebe (a kolem Laudena, jenž byl stále vystavován mediálnímu nátlaku), tak na mě udělal celkem dojem. Dlouho se mi do toho nechtělo, ale jsem rád, že jsem dokoukal poslední film z TOP 20, který se minulý rok náhle vyšplhal tak vysoko. Přál bych si to vidět v kině, určitě by to byl zážitek intenzivnější, takhle jsem se chvilkami musel věnovat světu kolem mě, a tak jsem si třeba film tolik neužil, protože na pět hvězd pro mě není.

Jmenuji se Sam (2001)

Sean Penn je podle většiny tahounem tohoto filmu, údajně perfektní herecký výkon, ale můj názor je, že zahrát zaostalého člověka typu Sam Dawson těžké není, nějak mi unikla genialita podání této role. Ovšem Michelle Pfeiffer, ta se pro mě stala hvězdou tohoto filmu, předvedla výborné herectví, v částech, kde se snažila zbavit dotěrného Seana Penna jsem byl opravdu uchvácen její mimikou, ucukávání hlavou a ironickými pohledy, důkaz, že není třeba slov. Pak nám i krásně zabrečela, což bylo taky procítěně zahrané. No a navíc působila jako sebevědomá právnička celkem přitažlivě :). Dlouho jsem uvažoval, jestli si Michelle přidat do oblíbených hereček, nebo ne, ale už mám jasno. Abych nebásnil jen o ní, tak pochválím samozřejmě i Penna (i když ne tak, jako ostatní) a Dakotu Fanning v roli jeho dcery. Film neni nudný, ale nejedná se o bezchybné drama, spíš za herectví dávám i tu čtvrtou hvězdu.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Miroslav Krobot mě poslední dobou přesvědčuje čím dál tím víc, že je skvělý herec, teď mě přesvědčil i v tom, že je také skvělý režisér. Po dlouhé době se nám naskytl kvalitní komediální seriál na úrovni kultivovaného britského sitcomu. Ovšem Čtvrtá hvězda může na rozdíl od britských klasik nabídnout české herectví, což je něco, co nám nikdo neveme, rozhodně ne Ivanu Trojanovi a Davidu Novotnému, ti tomuto seriálu kralují. Ale ostatní role jsou taky fantasticky zahrané, po dlouhé době jsem se dobře pobavil. Za dnešní večer jsem zhlédl 5 dílů a zatím mohu jen a jen doporučit!