• Krátkometrážní

Návrat do budoucnosti III (1990)

Lepší zakončení si tato skvělá trilogie ani přát nemohla. Sympatické prostředí, opět originální děj a nostalgická hudba Alana Silvestriho. No a nechyběla ani nepředvídatelnost příběhu a napínavý konec. Pěkný a docela i vtipný film.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Ve Velké Británii vznikly mnohé seriálové legendy a to hlavně sitcomové. Mezi nejlepší z nich patří určitě také Red Dwarf, což trvdí většina lidí a já to nepopírám. Ale pro mě je sci-fi forma sitcomu prostě nuda. I když je zde humor na vysoce inteligentní úrovni, tak se prostě nikdy nezasměju a žádná z hlavních postav mi nikdy ani trochu nepadla do oka. Věřím, že pro dost lidí je toto neumírající klasika plná nostalgicky humorných scén, já to asi bohužel vnímám trochu jinak. Prostě mě to nebaví.

Ostrov pokladů (1982) (TV film)

Nevím jak bych se na film díval dnes. Ale musím říct, že dříve jako malý jsem to docela baštil. Film byl sice z Ruska ( což je dost důležitý faktor ) a měl ukrutně dlouhou stopáž, avšak já myslím, že jsem to asi dvakrát celé dokoukal, takže mě to nejspíš bavilo. Určitě jsou lepší verze toho Stevensonova románu, ale já se setkal pouze s touto, ruskou. Vytkl bych již zmiňovanou dlouhou stopáž, dále pomalý rozjezd a otřesnou hudbu. Naopak bych ocenil dobře zapamatovatelné charakterní postavy a ždibec povedených scén. Celkem mě udivuje, že existuje český dabing.

Haló, haló! (1982) (seriál)

Asi můj nejoblíbenější britský seriál. Celá zápletka je dokonale vymyšlená a seriál nabízí dost vtipných postav na to, abyste si z nich mohli určit svého oblíbence. Já osobně zbožňuji všechny. Renného a jeho pesimistický humor, Grubera se svým tančíkem, Herr Flicka se svým zalíbením k ženám a striktností k podřízeným (perfektní dabing Michala Jagelky), strážníka Crabtree se svým dokonalým přízvukem a další ... Tyto legendární postavy do mě vryly doživotní oblibu tohoto seriálu. Uznávám, že místy seriál ztrácel na humoru (hlavně pozdější díly) ale stále šlo o 'Allo 'Allo! Prostě srdcovka.

Telefonní budka (2002)

Thriller tak perfektní, že mu odpustím i tu krátkou stopáž, dokonce jsem za ní rád, protože 2 hodiny sledovat chlapa v budce by už asi nebylo tak ohromující jako sledovat ho v tak akorát dlouhé stopáži, což je 81 minut, ve které nic nechybělo. Taktéž mě naprosto dostal Ferrellův výkon, který je asi nejlepší se kterým jsem se u něj zatím setkal. Nemohu jinak než dát 5*.

2 $ocky (2011) (seriál)

Na první pohled je to možná holčičí ťuťuňuňu seriál, ovšem tento seriál skrývá mnoho sarkastického originálního humoru ( hlavně od Max) a plno vtipných postav a frází. Docela povedený sitcom, který na ničem zásadním neztrácí, přesto se nejedná o nic převratného. No a samozřejmě nesmí chybět Stifflerovo máma :D.

S vyznamenáním (1994)

Joe Pesci jako nakrklý bezďák? No to jsem si nemohl nechat ujít, navíc si doplnim přehled filmů s Brendanem Fraserem, kterého znám pouze jako mumiovraha. Navzdory tomu, že Joe Pesci i Fraser to dobře zahráli a film byl takový nenáročný ovšem nebudu něják nabírat na hodnocení. Né, že by mi vadila krátká stopáž, to vůbec, ale z původního dobrého námětu jsem čekal, že se vyvine trochu jinačí a lepší komedie. Celkově takový průměr, film potěšil, ale nenatchnul.

Ostrov (2005)

Ze začátku jsem vůbec nevěděl, že by se z poměrně nic vypovídajícího začátku mohl vyklubat takhle bezvadný snímek. Plno akce, plno střílení a k tomu dost slušné herecké výkony. Herecky to zde u mne vyhrál asi Sean Bean, ale Ivan MekŘehoř se svou družkou také odvedl skvělou práci. Čtvrtou hvězdičku si film zaslouží také za velmi povedený konec.

Zodiac (2007)

Je to sice až moc komplikovaný film a já se v takto detailně vymyšleném příběhu těžko orientoval, ale to jen dokazuje Fincherovu genialitu. Přesto, že jsem film ne-uplně pochopil a trošku mě zklamal konec, tak jsem se skvěle bavil a ty 2,5 hoďky dokoukal s úžasem nad tímto dílem. Složité, ale geniální.

Zlodějská partie (2009)

Odfláklý příběh i samotný film, který vsází na dva super herce. No, první půlka filmu se mi vůbec nelíbila, ale pak se to docela vyrovnalo, trošku nelogické, že dřevěná vejce jsou chráněna lépe než samotný prezident a že se Banderas intuitivně trefí do kombinace čísel, ale jako chabí krok režiséra, jak zakčnit film a udělat ho zajímavější to ještě docela beru. Nakonec se přiklonim k lepší straně hodnocení, protože se na to v celku dá koukat, ale jak řikám, slabé klišé, které by jste si normálně nepustili, maximálně ho možná shlédli v telce, když nic jiného nedávají...