Godzilla (2014)

Aha, tak proto došlo ve Fukušimě k tomu, k čemu došlo...houby tsunami a zemětřesení, jen se nám ta potvůrka ve spaní otočila na bok. Jednoduché a prosté vysvětlení, díky za info. Vložme jednu otázku - může mi někdo říct, proč něco, co "sosá" šťávu z generátorů, chtějí milí a inteligentní vědci usmažit elektrickým proudem? Jasně, chápu, jen mu dejme co chce, jen ať z toho máme 2h dlouhý film. Co se mi na filmu moc líbilo, jak se hned po katastrofě na místě objevila americká armáda...je hezký vidět, jak se do všeho s**** i ve filmu. A teď přemýšlím co se mi ještě líbilo, protože jsem místy hodně usínal s otevřenýma očima. No, zajímavá je myšlenka toho, že se jedná o pravěké, možná před-pravěké monstrum, které vzbudila radioaktivita a s ním vzbudila ještě jedno monstrum a s ním ještě další... Jenže za co nepochválit jsou chyby. Jednu jsem popsal výše, další je například to,že uloží monstrum, o kterém ti chytráci vědí, že se živý radioaktivitou, do radioaktivního odpadu. Naivita, střídá ještě větší naivitu, neb když jsme jim dali už i radioaktivní odpad, pošleme jim i jaderné hlavice, jakožto hlavní jídlo a to ti blbci vědí, že ta monstra dokážou vypnout všechno elektrické, tak čím to chtějí odpálit, dopravit?!? Čili dobrou chuť, pěkné trávení a ať nám potvory rostou jako z vody. Maxi Borensteine, Dave Callahame a Garethe Edwardsi, to u toho tak chlastáte, hulíte, nebo máte to štěstí lidí s nižším IQ, které baví cokoliv A TO I NAPROSTO NELOGICKÉHO?!? Viva-la dalšímu drahému filmu, který je sice místy plný i akce, nicméně to je snad jediné čeho je plný...(nebuďme sprostí). 1* za akci a efekty.

Území mrazu (2013)

Mám rád filmy, které se opírají o skutečnou událost. Divák se při jejich sledování lépe ponoří do děje, protože si celou dobu uvědomuje, že se to vlastně někde sakra stalo. A protože jsem u tohoto sledování byl divákem já, hodnotím to velmi kladně. Je pravda, že na začátku filmu nám režisér odkryl kdo je padouch a kdo hlavní hrdina, nicméně to na "šťávě" nikterak neubralo. Líbil se mi konflikt v tom že, i když policie má často svého padoucha, stojí proti nim právní systém, který říká "sice to víš, ale je ti to prd platný". A tak se začíná honička nikterak za padouchem, kterého již vlastně známe, nýbrž za důkazy, které nechají toho nebezpečného úchyla hezky v chládku, nebo ještě líp, mu za pomoci pěkně velkých jehel vpraví do těla "uspávací" koktejl. Oba hlavní protagonisté mi do filmu sedli a to není jen proto, že oba patří k mým oblíbeným. Je to zkrátka taková dobrá kriminálka z reálného světa, která nám dává nahlédnout, že se najdou dobří policajti, kteří se nevzdávají a je díky nim tady na světě líp. Zase budu jeden z těch, kteří močí proti větru a dám tomu 5*. Jen víc takových filmů, u kterých se nebudu nudit a zkouknu je s chutí hezky, až dokonce.

2 zbraně (2013)

Další film o zkorumpovaných ozbrojených složkách americké vlády. Film má spád, herci odvádí svojí práci = věříte jim to, u filmu se zasmějete a je to zas jeden z těch dobře akčních filmů. Místy trochu přehrané/přehnané a nereálné. Každopádně 4*.

Jako za starejch časů (2012)

To co jsem vychválil u filmu "Z pátky do ringu", tady musím zkritizovat. Sakra chlapi, když se nedokážete ani pořádně posadit a ty vaše pohyby působí jak po zapojení do 230 voltů, tak si sedněte, dejte si teplou deku přes nohy. Možná něco dobrého k pití, k jídlu, tabletku na prostatu, druhou na tlak, pak na srdce, něco na játra, nakonec na klouby, nějakej ten doplněk na povzbuzení paměti, každopádně v žádným případě nehrajte ve filmu! Koukal jsem na film jen proto, že mne zajímalo jak to dopadne. Na druhou stranu jsem toho celej film litoval a přemýšlel, za co že téhle seniorské přehlídce dát hvězdičky. Film neměl spád, myšlenka o zabití někoho, koho propustili z vězení nezajímavá, chyběli mi vtipné scény, které k akčnímu filmu patří. Nakonec dávám 1*, namísto odpadu za to, že je to o trochu lepší než Německé filmy, ale opravdu jen o trochu.

Enderova hra (2013)

Anorexie vpřed, svaly vzad. Koukám, že USA začala oslabovat vlastní armádu. Na druhou stranu pro řízení kosmické stíhačky nejspíš nepotřebujete sílu, ani svaly, jen kosti a mozek. Další detail, který mi neseděl na filmu, jak může letět ve stázi několik světelných let od naší modré planety a pak si dopisovat s těmi, které na té naší vodnaté planetě nechal právě přes NĚKOLIKA TĚCH SVĚTELNÝCH LET? A teď k filmu jako takovému. Nápad dobrý. Myšlenkou mi to připomíná hru Starcraft, kdy na Zemi útočili Zergové, smíchané s filmem Válka termitů. Není to poprvé, ani naposledy, kdy cizozemské civilizace chtějí to, co máme na Zemi a my jim stojíme v cestě jako kůže komárovi. Naštěstí pro nás máme "Uprchlík" vybral oživlého kostěje, který má mozek a tak hurá do boje za záchranu lidstva a zašlápnout ten otravnej hmyz! A protože se to týká nás lidí, pojďme je zničit, když vlastně už se vlastně nějakou dobu ani neukázali, protože co kdyby...ptát se můžeme, až potom. Za hlavního hrdinu, kterému jsem zkrátka to drsňáctví nevěřil ani v nejmenším, snižuju 1*.

Zpátky do ringu (2013)

Rocky: do peklo a zase zpět?!? Ne, tohle je film o dvou stařících, kteří dokáží opět promazat kosti, pozdržet prostatické potřeby a navléknout boxerské rukavice. Je vidět, že tihle akční dinosauři opět ukazují, že dokáží zahrát a udělat takový film, jaký "nováčci" nikdy umět nebudou a to téměř v sedmdesáti letech. Jen by mne zajímalo, jak by to dopadlo, kdyby si místo závěrečných pár minut, Mike střihl roli jednoho z hlavních představitelů. No herecky nic moc, nicméně v ringu?!? Nejspíš by nebylo další pokračování Neporazitelných.

Zmizení (2013)

Zajímavý film o otcovské lásce a o tom, co je všechno rodič, když je to opravdu chlap, schopný udělat pro nalezení dítěte. Film má spád cca. po první čtvrtině a myslím, že stojí za to tu první čtvrtinu překousnout. Potom se to začne rozvíjet a koukáte na tenhle dvě a půl hodiny dlouhý film, jen abyste zjistili, jak dopadne. Herecké obsazení je dobré a podané výkony také. Není to žádný béčko detektivní film, u kterého to ani jednomu z herců nevěříte. Naopak se oba "hrdinové" položili do role vcelku zodpovědně. Na druhou stranu se mi tam opět nelíbí některé detaily, které si myslím, že by konečně z Hollywoodu mohli vyškrtnout - nejvíce mne zarazilo, že nakonec Hugh Jackman skočil té "milé" stařence na falešné zranění a nechal se takhle lehce zajmout. Za další, když měl popojet s autem dozadu a ona mu mířila na hlavu, měl dupnout na plyn, tím by mu na hlavu přestala mířit a ještě by se potkala s otevřenými dveřmi a odporoučela se do světa snů. No, jenže to by ten film skončil o něco dřív, nedočkali bychom se závěrečné přestřelky a ještě bychom byli ochuzeni o mysteriózní zakončení. Za ty chyby hvězda dolů a s čistým svědomím 4*.

Univerzita pro příšerky (2013)

Teda pane Bláho, 76%?!? Kde to ten film nabral?!? Lidi, vážně jsme se všichni koukali na stejný film?!? Na tu bezduchou teenagerskou slátaninu, kterou jsme viděli v trochu jiných podobách a to především v hraných podobách snad tisíckrát?!? Předtím, než jsem film shlédl, mrzelo mne, že jsem ho neviděl v kině, teď jsem rád, že jsem ho neviděl v kině. Původní příšerky mám rád, toto pokračování ze života, kdy byli oba mladí, mne zklamalo a málem uzívalo k smrti. Sám přemýšlím co vyzdvihnout, nicméně bych jen hanil. Radši půjdu spát, když jsem veškerou energii vyčerpal na dokoukání filmu.

Robot Jox - Zápas robotů (1989)

Tenhle film nejde posuzovat dnešníma očima, protože film byl natočen v době, kdy ještě počítačoví trikaři strouhali pastelky a snili o tom, jak budou z kartonu dělat kosmické lodě. Na tehdejší dobu se jim triky povedly a mě jako malému capartovi se dostal boj mezi dvěma roboty...tý jóóó. Navíc pokud se nad filmem zamyslíte je to zajímavá myšlenky, kdy se nevedou světové války a spory mezi velmocemi se řídí pouze vítězstvím mezi dvěma obřími roboty řízenými lidmi. Vše je doladěno příběhem hlavního hrdiny a ženou, která chce bojovat za každou cenu. A proč píšu recenzi, až nyní? Protože jsem ztratil 132 minu u Pacifik Rim a vzpomněl jsem si opět na jeden film, který byl natočen dříve a měl v sobě více šťávy.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Jednoduše řečeno, film má být o příběhu a efekty dokreslovat veškerou atmosféru.Jenže tenhle film bych odhodil do stejných míst kam se ukládá posekaná tráva, shnilé ovoce a ostatní BIO odpad z našich zahrad. Možná toho chci moc, nicméně příště mi naservírujte příběh a ne slaboduchou efektivitu pro <10 let. Vidět tuhle předvídatelnou slátaninu ve 3D, dal bych MOŽNÁ filmu o hvězdu víc, takhle si to zařadím do jedné hvězdičky a kategorie "nikdy víc". Ještě mám pro tebe Guillermo del Toro jednu radu - mrkni se na Robot Jox - Zápas robotů, opraš to a dej tomu ten svůj efektní kabát, pak ti to sežeru i s navijákem a dám minimálně 4*.