Lesní duch (2013)

Viděli jste Lesního ducha z 1981, kde hrál taky Bruce Campbell? A viděli jste tenhle film, který se z původního snaží vymačkat maximum? Jenže co bylo na původním zpracování skvělé, mi tady přijde místy směšné a místy zbytečně více nechutné, než v původním filmu. Ve chvíli kdy se milá Mia poprvé postaví přede všemi a začne křičet všechny vás zabiju, tak jsem se začal smát naivitě scény, až jsem se bál, že si mě ten duch taky najde. A to nebyla jediná scéna, která mi zkazila požitek z filmu - například, kdy se Olivie zmocnil duch a ona si "poskvrnila" své do té doby docela čísté spodní prádlo, nechápal jsem co za dětství chudák Alvarez musel mít. No, pro mě jsou filmy typu hostel pouze morbidní podívanou, které chybí myšlenka a o jediné o co v nich jde je, jak co nejvíce a nejbrutálněji zmasakrovat chudáky snaživé herce. Za mě dostal 1* a to jen díky tomu, že si vzal jako předlohu původní film, ze kterého alespoň čerpal inspiraci...nicméně tím svým podáním vše zkazil a tak jsem nevěděl jestli se vysmívat naivitě, nebo brečet nad zpackanými scénami.

Ocelová pěst (2011)

Wolverine jako samolibý debil, kterého napraví vlastní syn, kterého vlastně zezačátku nechtěl a prodal, aby ho nakonci vlastně zase chtěl. Hodnotit? Ale jak? Příběch jsme viděli již několikrát, jen v jiných (možná 100 zpracování) a proto za příběch bych dal tak 1 až 2*. Co se týče efektů, zpracování a hereckého obsazení, nejspíš 5*. Sumasumárum 3*.

Číslo 9 (2009)

Nemá cenu to pitvat - pro mě skvělý příběh, skvělá animace a navíc, nám film ukazuje, jací my lidstvo jsme "dobráci". 5*

Mocný vládce Oz (2013)

No ty v***. Teď nevím jak tenhle film ohodnotit. Představte si, že máte v hlavě přepínač ON/OFF, který ovládá váš mozek. Pokud spínač je v poloze ON, dáte filmu "odpad" až 2*, pokud je v poloze OFF, dáte filmu 4 až 5*. No a mě se ten přepínač zkratoval, takže dávám filmu 2* a proč? Při sledování filmu můžete zahodit všechny starosti a jen hloupě čumět na film který, i když jste z nějakého důvodu i 30 minut neviděli, tak vám to zkátka nevadí. Je to spíš taková pohádka pro malé děti, místy s efekty pro dospělé. Film jsem dokoukal dokonce a musím říct, že jednou mi to OPRAVDU stačilo. Nevím co mi dojem kazilo nejvíce, příběh průměr, efekty průměr, herecké výkony průměr...jo už vím - dabing! Možná v originále, bych měl jiný dojem z této slaďoučké podívané, protože v českém dabingu byla zlá Teodora upištěná jak malá holka a to vám zkazí dojem z celkové podívané (souhlasím s Verbalem co se týče procentuálního počítání diváků, kteří v něm mají oblibu). Po shlédnutí jsem si musel z reproduktorů vytřít cukr. Nicméně 2* hvězdičky dávám ze zkratu, protože jsem se byl schopen dodívat až dokonce a přiznejme si to, v dnešní uspěchané a zlé době, po tomhle zmršeném kousku budete spát jak nemluvňata a nebudete mít noční můry, že v práci nestíháte.

Lukostřelci (2011)

Z Japonských, Korejských apod. filmů mám většinou obavu...ne, že bych nevěděl, že umí natočit skvělé filmy. Jenže si doteď vzpomínám na 30 minut hrůzy u filmu Kruh (myslím tu Japonskou verzi) - celou dobu jsem se ztrácel v tom, kdo že je ten hlavní hrdina a když mi umřel už potřetí, tak jsem to vzdal. Zkrátka se v těch východních hercích moc nevyznám a všichni mi přijdou stejní. Naštěstí ve filmu Lukostřelci jsem se orientoval dobře, snad i proto, že hlavní hrdina např. neměl plešku jako hlavní padouch. U hlavní hrdinky jsem měl malinko problém, naštěstí byla povětšinu času oddělena od ostatních 16:9 okých dam a tak jsem si vychutnával skvělý zážitek. Ano, měl jsem obavy, že budou mít supermanovské schopnosti (viz. např. Hero) a budou lítat jak F1, naštěstí i v tomhle jsem se taky zmílil. Film působil docela realisticky, všude svištěly šípy a konalo se i napětí. Příběh měl historický podtext, tak se i takový dějepisný analfabet jako jsem já něčemu přiučil (nekažte mi to a neříkejte, že to vše bylo smyšlené). Co je na filmu opravdu skvělé je, že korejci nepotřebovali velké triky, ohromná monstra, šeredné škorpiony, nebo něco co v Hollywoodu využívají, aby zamaskovali mizerný příběh - ne korejci vsadili na příběh a za to mají 4*. Jednu ztratili protože místy to chce ještě příběh dopilovat.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Dobrá myšlenka, svižný děj, povedené triky - zkrátka to co od filmu očekávám. Na druhou stranu opět film, u kterého je jasné jak dopadne a to do puntíku. Čili žádné překvapení se nekoná a já bych se sakra tááák moc chtěl nechat něčím překvapit...alespoň tím, že mi režísér naservíruje jiný, než Hollywoodský konec. Mě už leze i ušima konec typu "hrdina padne na hubu, jeho milá odvrátí jeho konec, za to zemře a on se pomstí". Kurnik, režisér natočí film s myšlenkou a není schopen vymyslet nápaditější konec? No jo, hold prachy jsou prachy. Za Hollywoodský konec hvězdička dolů. Jinak pro mě další povedený kousek.

Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie (2013)

Pustil jsem si tento horor, tak trochu s mizivím očekáváním něčeho dobrého. "Nějaký duch, co bude zas zabíjet chudáky nevinný pracanty, co si kvůli tomu, aby si mohli tuhle starou barabiznu koupit, museli vzít hypotéku a zadlužit se až po uši", říkal jsem si. Jenže ouha. Film měl myšlenku, líbil se mi příběh, má to základ v realitě a zajímavou kameru. Nevím jestli bych tento film zařadil mezi horory, spíše ho vidím jako mysteriózní kousek. Není to podobná slátanina typu hostel, kde jde jen o to, že musí všude kolem Helmanz rozstřikovat svojí drahou přísadu do jídel a kde se labilní maniak vyžívá v sadismu. Je to jednoduše film o tom, že se kdysi na tomhle místě něco stalo a duchové chtějí, aby jim někdo pomohl pryč. Co se mi na filmu opravdu také moc líbilo je, že nemá otevřený konec - těhle otevřených konců je všude mraky a jsem toho dost přecpanej. Rád jsem si film pustil a rád ho zkouknul a co víc, vydržel jsem u něj po celou dobu, aniž bych si při tom ještě na druhé polovině monitoru četl zprávy na webu. 4* a basta - jednu hvězdičku ztrácí za naivní scény typu - nechám tu teď malou holčičku v lese a půjdu dál sám, protože chci, aby se divák bál, nebo vyřítím se do hustého lesa autem, abych si mohl skočit parádní jump...

Madhouse (2004)

Po shlédnutí tohoto filmu jsem si řekl "Proč jsem to viděl, až dokonce, když hned od začátku to jsem věděl jak to dopadne?" Film bych zařadil spíše do kategorie "parodie na horror" - celou dobu jsem hledal něco čeho se bát, krom tuny ketchupu (Hellmanz zřejmě na filmu vydělal) a jediné co mi přišlo trochu hororové, byla vrchní sestra. Poté co mi vrchní sestru nazačátku zabili, bylo po strašidelném nádechu. Lance Henriksen očividně na konci své kariéry bere vše, co mu kdo nabídne. Škoda, ve vetřelci se mi líbil a nebýt jeho, dal bych filmu "propadák", protože za herecké výkony bych omlátil režisérovi scénář o hlavu.