Jay a mlčenlivý Bob: Přeprc (2019)

Včera jsem se podíval na tenhle skvělej film a jsem z toho moc moc nadšen. Hlavní důvod proč to bylo tak skvělý je hlavně fakt, že jsem dlouholetý fanoušek filmů Kevina Smithe a tenhle film je jeden velký Easter Egg ke všem předchozím filmům. Takže kdo neviděl předchozí filmy, tak si to tak neužije. V tomhle filmu je všechno a každý(až na pár vyjímek), dozvíte se jak skončil Brody z Mallrats, Loki z Dogmy nebo Boo Boo Kitty Fuck z Jay and Silent Bob Strikes Back. Je to skvělá filmová jízda, která prostě fanoušky Kevina Smithe bude rozhodně bavit a pokud jste k tomu ještě fanouškové komiksových filmů a seriálů a zhuleneckejch filmů k tomu, tak vás to bude bavit ještě o to víc. Podívejte se.

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles (2019)

Recenze bez spoilerů: Je to boží, odvážil bych se říct, že je to za poslední dva roky od Justice League Dark nejlepší kreslený film(ne animovaný, protože to by byl Spider-Man: Into the Spider-Verse), který jsem viděl. Spojení Nickelodeon a Warner Brothers se opravdu podařilo. Má to skvělý rozjezd, který vás ihned dostane do děje a který obsahuje i boj mezi Trhačem a Batmanem. Dějová linka jede jako po másle, bez hluchých míst, je to našpikované easter eggy a hláškami, které pobaví znalce obou univerz, neznalého diváka i děti. Film srší vtipem vlastním TMNT a Batman je tu stále seriozní postava, která želvy bere s repektem a zachovává si svoji jak vážnou tak lidsky spravedlivou tvář, jakou u Batmana mám rád. Pokud bych to měl srovnávat s komiksem, tak bych komiks označil jako Alfa a film jako Beta verzi. Některé postavy z komiksu vynechali, ale zase rozvedli scény, které v komiksu tolik prostoru nedostaly.Což může být záměrně, protože komiks má dvě části a tak si nejspíš nechávají jisté věci na pokračování. Takže je rozhodně do budoucna na co se těšit.

Čas na dobrodružství (2010) (seriál)

Adventure Time bez pochyb zařazuji do mých nejoblíbenějších seriálů. Tenhle seriál si získal moje animované srdce asi stejně tak jako Daria nebo Samurai Jack. Je to asi tím, že když ten seriál skončí tak mám pocit jako kdyby skončilo něco čeho jsem byl součástí, s čím jsem se sžíval a strašně dobře se u toho bavil. Byl to opravdu báječný čas plný dobrodružství, zábavy, emocí, skvělých postav a hlavně vynikajícího postapo, sci-fi, fantasy příběhu. Byl to ale krásný "Konec".

Barbaři (1987)

Osmdesátková fantasy, kopírující Barbara Conana se dvěma ještě jednoduššími bratry barbary, záporákem, který trpí nejspíš nějakou cholericko romantickou schizofrenií a s kolísavou hudbou z toho dělají celkem skvost mezi osmdesátkovými béčkovými fantasy. Za mě průměr.

ImagiGARY (2015)

Konečně něco nového a mladistvě osvěžujícího v americkém nezávislém filmu. Něco takového mi chybělo už asi deset let a docela se divím, že to nemá co dočinění s Jaredem Hessem.

Zahrada (1974) (seriál)

Tento seriál rozhodně utvářel moje dětství. Vzpomínám si jak jsem jako dítě prolezl všechna zákoutí pražských Záběhlic a Hostivaře abych tu zahradu našel, to se člověku pak krásně vzpomíná když se po letech koukne na tento seriál, nutí mě to otevřít si knížku a přečíst si i to co bylo dál. Ale abych nezůstal jen u vzpomínek, tak seriál mám rád také kvůli animaci, která je dokonale typická pro Břetislava Pojara, také kvůli úžasnému dabingu, který mě baví i po letech a krásnou hudbou, podtrhující celou atmosféru zahrady, jak tu tajemnou, tak tu dětskou, je to prostě úžasná kompozice všeho, která rozhodně plní svůj účel na sto procent. Za mě 5 hvězd.

Arrow (2012) (seriál)

Jak někdo může hodnotit zatím rozdělaný seriál? Podle komiksového charakteru sedí dobře, každá postava je tam skvěle rozebraná i ta co v komiksu nebyla, víte o každém vše. Jejich mínusy i plusy, jeden je feťák a jeden zrazuje celou rodinu, ale to z toho přeci nedělá telenovelu. Ten komiks takový prostě je, bere to více ze sociálního hlediska než třeba batman nebo superman a seriál se tím řídí. Těším se až bude dotočená alespoň třetí série, pak budu teprve hodnotit. Zatím to podle mě nemá cenu. Jako kdybyste chtěli soudit knihu podle obalu nebo jako kdybyste odsoudili v prvních pěti minutách "Sedm Samurajů" za to že je to dlouhý, starý, černobílý a s titulkama.

Patriot (2000)

tu jednu hvězdičku si zaslouží dělová koule.