Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Jednym slovom uzasne, novy sviezy vzduch v podobe neokukanych hercov ktorym to skvele slape a hlavne vyborne hraju! Skvely casting, reziser mal stastnu ruku pri vybere hercov! Odporucam a tesim sa na dalsi diel.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Je citit velky rozdiel medzi man of steel, dark knight a dawn of justice, co mi najviac vadilo bol ten nezmyselny boj batmana a supermana resp. Ten rychly prerod z nepriatelov na priatelov vyslovenim mena "martha". Nato ze sme zabili prvu polku filmu niekedy nezmyselnymi dialogmi sa mohlo o 5 minut viacej investovat sem. Pacila sa mi Holy Hunter co by senatorka ktora kladie dobre otazky. Film bol viacej postaveny na supermanovi ako na batmanovi, co nemusi byt na skodu ale charakterovo tam batmana skorej vyuzivali resp. Zneuzivali na potreby filmu, co bolo na skodu a zbytocne pretoze o.i. Neposobil ako ludska bytost kompaktne, vela krat chybal motiv a stotoznenie. Co bolo milym prekvapenim a zachranilo filmu hviezdicku na vyse bola scenka s Kevinom Costnerom co by len predstava v Clarkovej hlave na opustenej hore kde stavia pomyselny (asi) nahrobok z kamenia. Krasna scena a dala supermanovi hlbku ktoru som tak doverne poznala v man of steel. Pravy fanusik nebude filmom sklamany. Myslim ze ako predvoj filmu justice of league este presiel iked s odretymi usami. Tesim sa na to ako spachaju resurrection a upatlaju skupinku zachrancov sveta.

Fantastická čtyřka (2015)

zasadne nedoporucam, zbytocne vyhodene prachy. posledna scena bola vyslovene pateticka. bleee

Jupiter vychází (2015)

Pacilo sa, Chaning vyborny, Mila neurazila, pribeh slabsi ale vizual skvely.

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Vyborne! Bavila som sa a zasmiala. Nevtierave herecke obsadenie ktore podla mna s Deppom malo tu spravnu chemiu po vsetkych smeroch aj ked on bol ta star v celom filme. Napriek tomu kazdy prispel svojou troskou az z toho vznikol lahodny zakusok ku kavicke. Odporucam.

Dárce (2014)

Mnoho vedlajsich point, ktorych sa film zlahka dotkol aby sa dokazal drzat zakladneho leitmotivu dosahujuc na vytycene vekove kategorie, pre ktorych bol film urceny, by som sice rozvetvila ale takto aspon ostal priestor na hlbsie a neucelove zamyslenie. Dobre vybrani herci, ci nove mlade herecke talenty tak po boku starsich svetovych stalic vytvoril zaujimavy cast, ktoremu to suma sumarum dost dobre slapalo.

Lucy (2014)

Na moje velke prekvapenie to nebolo az take zle, pobavil komentar od Verbala.

John Wick (2014)

John Wick sa neosiva, ide si to svoje pretoze "everything has a price". Zaujimave je, ze mi to nezneje vobec pateticky. Rozohraty prvotny emocionalny break down som akceptovala, prijala a naladilo ma to na spravnu revenge naladu. Ubite puppie zahralo na moju zensku stranku a snad kazdy kto mal psa vie pochopit lasku k tomuto nevinnemu tvoru, ale polozme si racionalnu otazku, bol toto skutocne dovod na odstartovanie takeho svizneho pseudomasakru? Ano aj nie. Keby to hral iny herec asi by to skoncilo zle ale Keeanu ma jednoducho nieco do seba a mna tato strielacka bohovsky bavila, rovnako Willem Dafoe a Michael Nyquist presvedcili a zapadli priam dokonale, medzi hercami fungovala chemia, co posunulo film z Becka na A-, zo stolicky ma dvihala dynamika, ktoru svizne podporilo hudobne duo Richard/Bates, rezijne prestrihy. Dnes za krasnych plnych 5 hviezdiciek!

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Tolkienov svet sa skoncil a ja som konecne pochopila Petera Jacksona. Preco jednu tenku knizku napchal do troch mega filmov. Jednoducho ten fantasy svet zerie rovnako ako my a vedel ze pride den, ked sa dokruti posledna scena a padne posledna klapka a co by som si vtedy povedala ja keby som bola reziser? Skoda ze som neurobila viacej filmov, ze som to nenatiahla aspon na dva... a kedze Peter predvidal a tento svet si zamiloval chcel z toho vybuchat najviac co sa dalo - nakoniec vydalo tri filmy. Uz mu to nevycitam, uz som pochopila. Uzasna vyprava a postavy, pribeh.. no kto by nechcel vidiet viacej? Takze u mna za 5 cisto z nostalgickych dovodov, kedze k pribehu a bitke "piatich armad" by som mala iste vyhrady a... ak ste ich cely film pocitali ako ja a vzdy nacitali len 4, tak vedzte ze je to normalne a toto sme robili v kine absolutne vsetci.