Metro (2013) odpad!

Strasna sracka

300: Vzestup říše (2014)

Spocitaku kostrbaty zaciatok vystriedala slusna akcia. Eva Green potesila a predcila ocakavania, mrchu zahrala velmi vierohodne a kazdy jej krok a prejav hnusnosti som zrala aj s navijakom, velmi dobre pokracovanie, v mnohom ine ale surovosti dravosti a krvi tam bolo myslim dostatocne prehnane tak ako to mame radi z povodnej 300vky. Prva polovica filmu bola mierne brzdena potrebou najst suvislost k prvej 300vke ale po odhaleni vsetkych pojitok a nitiek sa akcia rozjede ako dobre naolejovana masina a cely film dopozerate jednym dychom, penazi za listok nelutujem ba naopak sla by som na to 3Decko este raz.

Vlk z Wall Street (2013)

Prachy, koks, sex, vulgarizmy, Di Caprio.. zaruka pozeratelnosti, ale nieco tomu predsa len chybalo..

47 róninů (2013)

Bolo to pekne, u mna tak za 3,5 Keeanu odohral cely film skoro iba vyrazmi tvare a tie vie skutocne dokonale (hovorene slovo bolo priam zbytocne), a povedzme si ktora z nas by ostala pri takom chlapovi chladna? Japonski a cinski obsadeni herci hrali obstojne ale ako pisali ini recenzenti chybalo tam viacej krvi, veeeela krvi, tony krvi. Keby na tyzden na reziserskej stolicke alternoval Tarantino, tak by to iste chytilo tie spravne gule. Rovnako by som boj carodejnice-draka trocha okorenila hustejsimi scenkami, ulisna a vynaliezava dracica tam len poletuje, cakala by som bud viacej premien alebo aspon schopnejsie bojove schopnosti :) Kazdopande film nesklamal a niektore scenky v 3D potesili moje oko.

Thor: Temný svět (2013)

Napriek tomu, ze som odchadzala z kina akosi neuspokojena, to bolo skvele, akcne, nabite dynamikou. Caste mimo Zeme bavili viacej ako pasaze odohravajuce sa tu.

Kandidát (2013)

Takze takto to ma vyzerat, latka nastavena primerane vysoko, s dostatocnym potencialom byt prekonany, ale prosim vas damy a pani drzte sa tohto smeru a nevybocujte.

Don Jon (2013)

U mna za plny pocet! Chodte na to do kina a najlepsie s partnerom alebo partnerkou a neskor vecer si to potom poriadne rozdajte. Ja idem zapnut to porno.

Riddick (2013)

Skoda toho nevyuziteho potencialu, rozhodne to mohlo byt lepsie a ani neviem ako velmi.. lebo z pozicie kde sa film nachadza teraz sa zda byt "room to improve" priam nekonecny. Jedini, kto to tam cele tahali, bol Riddick , ten dingo dongo hafan, nehostinne prostredie a Bad guy no.1 (Jordi Mollà), zbytok (lezba so svojimi kamosmi vratane opozitneho tymu retardov) to tahalo cele dolu. Rejza aj s bandou scenaristou si potrpeli iba na konci, ktory im krasne vydlazdil cestu k pokracovaniu, co ma (podla mojho nazoru) naznacovat, ze tento 1,5 hodinovy epilog je predvojom niecoho megalomanisticky originalne cooloveho, co nas este len caka. I hope so. Very deeply.

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Aky zvlastny ukaz sa nam tu naskytol. Porovnajme si to s predchodcom.. hm.. lepsie sceny, coolovejsi hlavny hrdina ale aj deckejsi hlavny hrdina, sice viacej dramy ale overall menej dramaticke, horsie prostredie, divna kissing scene, tu aj tam, kruty koniec, evidentne pokracovanie, vedlajsi homo pribe/incest vs. Taylor Launtner a jeho herecky netalent .. bad guys z City of Bones oproti Volturiovcom jednoznace prehravaju, saso coby Wolverine s tou presedivelou maslyckou v strede hlavy bol cisty vtip, zato ten rozgrcnuty psisko na zaciatku ma dostal, resident evil at upgrade... myslim, ze som tie prachy za listok mohla utratit aj horsie, ked sa nenehate rozrusit tymi ociprevracajucimi scenami, tak sa da celkom dobre pri tom zabavit.