Millerovi na tripu (2013)

bolo to velice fajne, urcite sa oplati vidiet :) prijemne prekvapenie, cakala som ze to bude horsie!

Wolverine (2013)

velmi slabe, nudne. nic som necakala, nic som nedostala. amen.

Bídníci (2012)

Vdaka tomuto filmu som dala opat sancu Kurtovi Russelovi. Mne osobne sa tato filmovo-muzikalova verzia velmi pacila, dolezite je podotknut, ze som dosial videla len jednu jeho podobu a to s hlavnou postavou zahratou Liamom Neesonom. Muzikal ma necakane nadchol, pribehy, ludia, revolucia ma neraz dojala k slzam a obcas, musim priznat, ze som piesne spievala v duchu spolu s hlavnymi postavami. Pre mna prekvapenie roka, skvely vykon: Hugh Jackman, Russel Crowe, Anne Hathaway a Isabelle Allen ako mala Cosette.

Osamělý jezdec (2013)

What the hell was that? Pozor, budu nasledovat spoilery! Polka filmu totalna nuda, druha polka filmu v „Marsch"ovom duchu bola stelesnena parodia. Ak okrem mna este niekto z vas mal chut zakricat na Lone Rangera „tak uz ho konecne zastrel" , nebolo to kvoli stotozneniu s hlavnou postavou ale prave kvoli odporu voci tahajucemu sa tempu a tuzbe ukoncit tento prepadak najrychlejsou moznou cestou a to popravenim hlavneho zloducha. Najlepsi vykon podal ocakavane kon a prekvapivo mrtvy vtak. Najhorsi vykon podala ona Missis Ried. Zoci voci k mojim „expectations" sa film bohuzial blizi temer k braku. U mna to ma za vydretych 60 percent, raz pozriet staci. Tonto mi v mnohych smeroch pripomenul Jacka Sparrowa, miestami som mala pocit ze sa pozeram na pokracovanie Piratov Karibiku a zatuzila vidiet radsej to ako tento Disneyovsky nepodarok. Nuda, nuda, nuda, na telefon som kukala asi 6 krat.. Vela rozohratych linii nedotiahnutych dokonca, scenarovo slabe,dialogovo trapne ochudobnene o situacny humor a pribehovo.. no skoda reci, dufam ze aspon 3D taha film hore (bola som iba na 2D, takze nedokazem hodnotit), lebo to by vysvetlovalo tu zbytocnu hodinu navyse medzi „skoro stlacil spust" a „zrutenie mosta". Este si neodpustim nespomenut tu uplne najhorsiu scenu, kedy sa umierajuci brat sa bez mihnutia oka obracia na druheho brata a oznamuje mu v tazkej bolestnej agonii ze henta (medzicasom jeho zakonita) zena aj tak vzdy milovala jeho (cize toho druheho)...a teda nech sa o nu postara. Po 9 rokoch co sa nevideli. Kto to preboha pisal???? Zbytocne vyhodene prachy za film a kto nie je na neho nadrzany ako som bola ja, pockajte si radsej na kvalitny rip alebo dvd.

Iron Man 3 (2013)

Robert Downey jr. nemohol ani lepsiu ulohu dostat. Akokeby bola usita priamo na mieru iba jemu, drzy, narcisticky, playboyjsky naboj je pre neho ako druha koza, preto je jeho hranie viac ako uveritelne. Vedela by som pozerat takychto pokracovani este niekolko ale ako vieme Iron Man skoncil. Osobne su veci, ktore by som filmu vytkla ale ako skalopevny fanusik mi neprekazali natolko aby som kvoli tomu mimoriadne znizovala skore. Vo vseobecnosti, mi pride jednotka najlepsie, v tesnom zavese s dvojokou a slusnym ale najslabsim zaverom v tretom pokracovani. To co film taha okrem Roberta, je aj Gwyneth co by nezna labut vo vyraznom kontraste s zeleznym muzom samotnym. Co dodat, u mna za 4 hviezdicky.

Velký Gatsby (2013)

Keď rozmýšľam nad tým, čo ma naozaj lákalo do kina.. boli to dve veci, Leo a trailer. Leo, či chceme alebo nie, je zárukou pozerateľného materiálu. Podľa môjho názoru síce v poslednej dobe skĺzol v rámci svojich úloh do ľahkého stereotypu. Gatsby ikeď svojim spôsobom stále pretkaný neistotou hlavnej postavy, prenášajúca tento pocit na diváka, dokázal predsa len pekne a milo prekvapiť niečím novým a vniesol do filmu (a záver o tom presviedča na plnej čiare) opäť kúsok zo svojej hereckej osobnosti. Pači sa mi, že ma jeho filmy neprestavajú nudiť. Pači sa mi, že si vyberá filmy s dobrým scenárom, bazírujúce zväčša na predlohe knihy – to aspoň ako tak zaručuje istý štandard, ktorý pri bežných rýchlo-kvasených scenároch málokedy dosiahnete. Scény osláv boli farebnou explóziou, 3Dcko muselo byt pôsobivé. Tobie M., čoby rozprávač a aktér, statočne hral a snažil sa, ale neviem si pomôcť, celkovému filmu predsa len čosi chýbalo, keď si to rozložím na drobné, tak jednotliví herci, scény a príbeh boli dostačujúce ale ako celok mi tam niečo vadilo, takže u mňa tento krát za 3,75. A ako vravi Geštaltpsychologia, celok je viac ako suma casti a to plati aj tu. Celok nevydal.

Muž z oceli (2013)

Henry Cavill prekvapil. Prekvapil natoľko, že som pochovala svoje predsudky po fiasku Vojna Bohov a skladám klobúk pred skutočnou pompou. To, čo vo Vojne Bohov pôsobilo u Henryho zženštilo, našlo uplatnenie práve tu a to, čo predtým ťahalo film dole, ťahá Supermana do výšin, na ktoré by som si nikdy netrúfla ani pomyslieť. Skvelý film, s nábojom úplne iným ako bežné comicsovky. Myslím, že Henry Cavill to zahral famózne, dal tomu všetkému 4 rozmer, bola som dojatá, smiala som sa, zožrala som to s navijakom a teším sa v 2015 na pokračovanie. Dúfam, že sa Dvojka ponesie v rovnakom duchu a tu jemnosť, cit a láskyplnosť nezničia retardovanou zápletkou ale povýšia to do vyššieho levelu. Par ľahko oči-prevracajúcich scénok síce bolo, ale konečnému výsledku neublížilo, rovnako ako zbytočne natiahnutý koniec, ktorý si s mávnutím ruky ľahko odargumentujem pri slintaní nad hlavnou postavou. Mimoriadne ma potešil výkon Rusella Crowa, Kevina Costnera a úžasnej Diane Lane. Bodaj by sa viacej filmov točilo s týmito hercami. U mňa za 5 bodov.