Lepší už to nebude (1997)

Sešlo se tu hodně dobrého najednou, excelentní výkon Jacka Nicholsona (asi jeho TOP 5 hereckých výkonů), skvělý scénář, ostatní velmi dobří herci a skvělý režisér = záruka kvality a zábavy. Tenhle film mě pobavíl asi nejvíce za poslední rok. Už to tady někdo psal, že Jack NIcholson je zárukou úspěchu, to potvrzuji a tady měl skvěle sparingpartnery a o to to bylo lepší.

Slavnosti sněženek (1983)

Sněženky jsou mým velmi oblíbeným filmem-komedií. Komedie potěší, pobaví, rozesměje. "Máte štěstí, že jdu právě kolem." mě bude provázat již po celý zbytek mého života...

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Na doporučení jsem na to začal koukat, bylo nějaké „bezfilmové“ období, a tak jsem prošel prvními díly, což se dozajista každému nepodaří. Rozjezd seriálu je cokoliv jen ne svižný začátek. Pak mě to docela chytlo a děj se poměrně dobře rozjel. Anna Paquin mi sice vadí celý seriál, ale člověk si zvykne. Jde určitě o nevšední seriál se zajímavou atmosférou. Četl jsem tu názor, že je to podobné městečku Twink Peaks a stím nemou souhlasit, jsou to dvě úplně jiné třídy, True Blood určitě nikdy nebude kultovním seriálem s velkým funklubem :) Právě jsem dokoukal druhou sérii a mohu říci, že je rozhodně lepší než série první. Děj se trošku rozkošatěl a je to k dobru věci.Zařadil bych seriál do kategorie „dobrá zábava-neztracený čas“. Vzhledem k závěru druhé série tu je možnost série třetí a pokud bude určitě se kouknu.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Po sedmém díle snižuji na tři hvězdy. Tři nechávám za hudbu jinak bych šel na dvě. To, že to bude jiné než SG a SGA jsem čekal. Námět je zajímavý a má nepřeberné možnosti vývoje děje či paralelních dějů. Popravdě se při sledování SGU dost často nudím. Postavy nebyly rozehrány špatně, už jsem si na ně i zvykl, ale děj pokulhává. Postrádám vtipné dialogy Rodneyho, Zelenky či jiných postav (tam snad po sedmi dílech ještě nebyla dobrá hláška). V seriálu je mnoho nelogických věcí : naberou batoh vápence a zprovozní ventilaci v prostorách velikostí odpovídajících asi 10 atomových ponorek. Co výměna, nebo to už umějí nějak obejít. Jednou dojdou pro trošku ledu a odstranili problém vody na palubě? (možná recyklace). Při počtu kolik jich je na Destiny by jim už určitě ty zásoby „sušeného maglajzu“ došly … a mnoho dalších nesrovnalostí. Je tam lidí jako smetí „špatní lidé“ . Nevidím spolupráci, nevidím soudržnost (chtějí snad přežít?) Prostě posádka je jako spolek „padlejch holek“. Manželské a milenecké trojúhelníky bych také čekal „jen“ jako postraní děj a ne aby se tlačily pořád více dopředu. Prostě autoři nějak nevědí co s tím. Rozehrát to jako vesmírné dobrodružství v duchu sci-fi nebo udělat rodinný romanticko-psychologický koktejl. Nemám nic prosti kombinaci, ale písmena SG jasně říkají nebo říkala, že jde o sci-fi, akci a vtip a proto se mi bohužel zdá, že ten koktejl autoři míchají pro nás fanoušky SG a SGA „divně“. Stále čekám, že se to rozjede, zoufale mi chybí humor a trošku toho sci-fi….

Top Gear (1978) (pořad)

Tak tohle je vždy žhavá jízda, plná hlášek a skvělého humoru. Miluji hlášky na německá a francouzská auta! Musím říci, že o autech toho moc nevím (pouze líbí-nelíbí následně co stojí a kolik žere) ale tento top pořad vždy rád sleduji (klidně i starší díly).

Chalupáři (1975) (seriál)

Podle mého názoru jeden z nejlepších českých seriálů. Nádherné výkony herců J.Sováka, J.Kemra,J. Bohdalové, V. Menšíka, J.Vinkláře, J. Hlinomaze i toho Větrovce :) .....Seriál je hlavně o lidech a vztazích, obcasnou agitku přehlížím (někdy je to spíše jako parodie na agitku, nevím zda úmyslně nebo to vyznívá až teď) Dnes by si těžko někdo dovolil dát do filmu dialog : Cikán (Otto Lackovič) - "Ej dcera predsedy ukradla našemu Ferovi koloběžku" Odpověď Hlinomaz v hospodě "Alespoň víš jaký to je...." Když se podívám na malou Bočanovou nechce se mi věřit, že je to už tolik let

Byli jednou dva písaři (1972) (seriál)

Jaroslav Dietl, Miroslav Horníček a Jiří Sovák, to je záruka dobré zábavy. Celé je to postavené na dialogu pana Bouvarda a Pécucheta. Hodně mi to připomíná rozhovory Werich x Voskovec nebo Werich x Horníček. Jaroslav Dietl napsal výborný scenář, který jistě pánové Horníček a Sovák vylepšili svým komediálním talentem a improvizací. Mám tenhle seriál prostě rád.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Viděl jsem to poprvé v TV. Pod stromečkem jsem našel celý seriál na DVD. Užívám si postupně každý díl znovu, v původním znění v DTS 5.1. Je to jestli ne nejlepší tak určitě TOP 5 ve filmech s válečnou tématikou. Klobouk dolů za způsob filmového vyprávění (osobní osudy konkrétních osob), vynikající kameru, scénář, výkony herců,.....V průběhu seriálu jsou ze strany tvůrců kladeny snad úplně všechny otázky týkající se války. Jsou divákovi předkládány tím nejnitěrnějším, surovým a absolutně pravdivým způsobem. Jasných 100%.

Ponorka U-571 (2000)

Poměrně dobrý válečný film s ponorkovou tématikou, co mně vadilo nejvíc byla nestoudná historická mystifikace. Jen čekám, kdy v americkém filmu osvobodí hrdinná americká vojska Moskvu nebo Stalingrad.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Jeden z nejlepších válečných filmů poslední doby. Ridley Scott natočil další film výborný film. Překvapivě otevřená výpověď o organizačních schopnostech amerického velení v Somálsku. Výborný střih, zvuk i herecké výkony. Nádherná hudba z dílny Hanse Zimmera pasující k ději, střihu a atmosféře více než geniálně. Film není jen akční podívanou, ale klade si otázky (alespoň já to tak chápal) zda může vojenská přítomnost, humanitární pomoc a jiné vměšování něco změnit v zemích jako je Somálsko.