• Krátkometrážní

Jak přežít single (2016)

Taká stráviteľná jednohubka. Celé to lamentovanie ohľadom vzťahov je po chvíli celkom unavujúce. Američania majú perfektnú schopnosť analyzovať sto krát tú istú vec, tým istým spôsobom a stále a stále sú schopný produkovať nové a ďalšie zaľúbené komédie. Alison Brie má parádne prsia,ale to na film nestačí. Všetko je to príliš obalené v sebaľútosti a sebaúvahách ako byť silná independent žena a chlapi sú tu ktovie prečo tí emocionálnejší a hlúpejší. Chýba mi tu akási vyrovnanosť. A áno viem že vidieť Grand Canyon je naplnením snom mnohých ľudí. Aj že vzťahy a celkovo svet je dakedy veľmi mätúci, ale nie všetko sa rieši alkoholom a potláčanými emóciami. Takže aj v rámci feministického kontextu chcem len podotknúť že pozerať sa na život zmätených dievčat tváriacich sa ako majú všetko pod palcom je niečo z čoho som asi oficiálne vyrástol. Hlavne ak moralizujú a nie sú len vtipno hlúpe ako v prípade seriálu Girls. Kvôli koncu ale dávam o hviezdu menej, hoci to pozerateľné je.

Město andělů (1998)

Americká blbina, ale aj tak je to jeden z tých lepších filmov Nicolasa Cagea a Meg Ryanovej. Má to super atmosféru a celkovo mi to príde sympatickejšie ako originál už len tým že to nemá potrebu to filozofovať o suchom z nosa. Na druhú stranu je to postavené na celkom cheesy romantickej zápletke, ktorá nasilu žmýka emócie a snaží sa všemožne rozplakať citlivejšie povahy. Soundtrack v pohode a celkovo si to vždy rád pozriem ak to beží v telke bez toho aby ma obalil pocit hanby.

Tak daleko, tak blízko! (1993)

Páčilo sa mi to omnoho viac ako Nebo nad Berlínom, ktoré bolo síce vizuálne krásne, ale utopené vo filozofovaní. V tomto fime anjel Cassius nasleduje osud svojho kamoša, ale je oproti svojmu predchodcovi výrazným článkom v rámci kauzality príbehu. Jeho počínanie pomaly zväzuje na prvý pohľad nesúrodé postavy do finále. Jeho počínanie je naivné, deštruktívne a následne podmienené túžbou niečo zmeniť a byť vnímaný pozitívne. Sekunduje mu krásna Kinski a démon Defoe( znova raz výborný). Nicka Cavea nahradil Lou Reed a aj Peter Falk si tu zahral výraznejšiu postavu, hoci stále hral seba. Počul som o fenoméne Wim Wenders, ale až toto ma presvedčilo o jeho nevšednosti a autorskej vyspelosti. Mnoho zvratov je až smiešnych, ale o nich film nie je. Je to o hľadaní svojho miesta. Nevyhne sa filzofovaniu, ale tentoraz to má aj čarovne nadprirodzený príbeh zamaskovaný do artového filmu. Kamera a hudba tradične na výbornú. Akrobatické kúsky v celom filme považujem len za bonus. Takmer plný počet.

Silicon Valley - Série 2 (2015) (série)

Nakoniec sa z toho vykľuk celkom sympatický počin. Baví ma sledovať osudy hrdinov hoci v trochu netradičnom komediálnom prevedení. Niektoré diely sú skvelé, iné zase dopĺňajú skvele niektoré s charakterov. Po rozpačitej prvej sérií zvyšujem po zhliadnutý druhej o hviezdu nahor. 2.séria 75%. A stále chcem viac.

Zvláštní korespondenti (2016)

Herci výborný. Príbeh skvelý v prvej polovici. Finále je značne odlfáknuté a naplno sa tu prejavujú známky nizkorozpočtového filmu. Dovtedy do bola celkom príjemná jazda. Nie je to žiadna šialená komédia, ale je to veľmi príjemné. A tým myslím vo všeobecnosti. Má to takú old schoolovú buddy atmosféru. Najväčší problém je len akási chladnosť medzi ústredným duom. Každí z nich je vlastnou individualitou a tak aj funguje. Je nositeľom určitých hodnotových emócií a tiež charakteristických čŕt, ale nebudete sa o postavy báť ani im držať palce. V zásade sa to začne od polovice rozpadať čo je veľká škoda, lebo sa na to naozaj dobre pozerá hoci sa tam zdanlivo nič nedeje. Film do pohody aj nepohody.

Captain America: Občanská válka (2016)

Tretí Kapitán Amerika nerobí svojej sérií hanbu. A v zásade ani žiadnemu predchádzajúcemu filmu zo štúdia Marvel v rámci MU team up. Bratia Russoovci sa rozhodli tlačiť na temnejšiu nôtu. Postavy sú roztrieštené.. každá si rieši svoj individuálny problém a finálny stret je skôr stretom zúfalstva a snaha spraviť niečo dobré. Oproti predlohe Marka Millera je toto len čajíček, ale stavajúci na pevnom motíve aký bol načrtnutý v predchádzajúcom filme. Poteší Black Panther ako africký badass. Spider-man je skvelý a teším sa na jeho samostatnú akciu. Stret na letisku je aj vďaka nemu vizuálnou lahôdkou. A Scott Lang sa už aj vie zväčšovať? Prečo nie? Celkovo to má rozrobených kopec motívov. A z toho sa uzatvorí naozaj len pár. Zdá sa mi že v rámci kontextu sme šliapli na pílu a ideme do veľkého finále kedy niektoré postavy dostanú riadne zabrať, ak to vôbec prežijú. Každopádne som ale spokojný. Jackmanové motívy sú znova ultratemné a Olsenka je neprekonateľná. Veľmi ale oceňujem scenár. Je výborne skonštruovaný takže má film v sebe aj tajomstvo aj napätie a aj určitý posun v rámci vzťahov. Nie dokonalé, ale rozhodne najlepší Kapitán Amerika.

Zoolander No. 2 (2016)

Tak sprosté až je to dobré. Presne ako prvý Zoolander. Biblický kontext, fashion kontext a absurdný kontext v jednom celku. Billy Zane? Ahoj Derek priniesol som ti netflix a toto!! Vtipy majú ďaleko do sofistikovanosti, ale už dlho som nevidel frat packovskú vec ktorá by pripomínala staré dobré časy. Cameo úlohy potešia. Každá jedna z nich - hlavne Kiefer Sutherland. Ťažko povedať či odporučiť. Je to zložené z množstva popkultúrnych odkazov a z faktu že Derek je úplný idiot. Jeho reklama kde je kentaurokrava je dokonalá. Pre mňa chuťovka. Pre niekoho iného to môže znamenať hotovú katastrofu nevkusu.

Tajemný předmět o polednách (2000)

Weerasethakulov debut je experimentálny film. Niekoľko postáv rozpráva príbeh o postihnutom chlapcovi a ten sa stáva skutočným??? Neviem. Veľmi sa mi páči príchuť niečoho nadprirodzeného hoci je film natočený na digitál a neobsahuje žiadnu výraznu vizuálnu scénu - teda priestor pre mágiu je tam nulový. Na druhú stranu je plný motívov aké som mohol vidieť už v Blisfully Yours takže predpokladám, že sa tu ukazujú náznaky tém s akými bude tvorca neskôr pracovať. Celý film mi príde ako vystrihnutý z nejakých dávnych dôb kedy žiadne problémy neexistovali ale rovnako neexistovala žiadna dráma. Všetko bolo všedné a nezaujímavé. Tak si začali ľudia rozprávať príbehy. Bez rozdielu koľko mali rokov. Toto sa snažil Apichatpong zachytiť + ešte partiu hrajúcich sa detí. Veľmi zvláštne ale v tom pozitívnom zmysle.

Kiss x Sis (2010) (seriál)

Because anime babes make me think about the wrong things :) 80%