adako

okres Brezno

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 30.12.2020  21:33
    Spitting Image (TV seriál) (2020)

Začalo to sľubne, ale postupne bolo podarených vtipov menej a menej, a ostali iba nie veľmi nápadité skeče. Áno, masky sú perfektné, ale scenár za veľa nestojí.

• 4.10.2020  14:12

Z filmárskeho/umeleckého hľadiska je to pomerne slabý výtvor. Väčšina myšlienok sa neustále opakuje len obkecaných iným spôsobom, chýba tomu nejaký súvislý naratív ktorý by niekam konzistentne smeroval, je to skôr kolekcia replík pozliepaných bez autorského zámeru. Hrané vsuvky neprinášajú nič nové a miestami hraničia s klišé. Najhoršie na tom je, že daná téma má mega potenciál. Odhliadnuc od kvality spracovania, veľa vecí čo tam zaznelo sú brutálne vážne a ak budú veci pokračovať aktuálnym smerom naozaj nás dovedú technologickí giganti na pokraj vojny. Potrebujeme s tým spraviť niečo teraz, kým nebude neskoro. Je teda celkom fajn, že tento dokument mal pomerne veľký ohlas medzi publikom, a v konečnom dôsledku, jeden dokument nezmení sám o sebe svet aj keby bol akokoľvek kvalitný. Tento nie je, ale kudos for trying.

• 31.8.2020  08:33
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Hype okolo tohto seriálu bol silný, ale že to bude až takéto dobré som nečakal. Na prvý pohľad pôsobí ako niečo na spôsob Futuramy či South Parku, v skutočnosti je však o dosť odlišný. Kým v spomínaných seriáloch je hlavnou devízou konštatná paľba vtipov a príbeh je skôr takým nutným pozadím, tu sú vtipy druhoradé a hlavným ťahákom je príbeh (ktorý medzi epizódami na seba dokonca nadväzuje). Zobrazované postavy majú viacero vrstiev, nie sú to len také jednorozmerné karikatúry a seriál s nimi patrične pracuje. Aj vďaka tomu ma Rick&Morty neprestáva baviť, ako sa to niekedy deje v iných seriáloch pri na začiatku mimoriadne vtipných postavách, ktoré sa však nikam neposúvajú a po chvíli už nemajú čím prekvapiť. Výsledok je veľmi inteligentný, nikdy povrchný so slušnou dávkou meta-humoru, a hoci je vtipov možno menej, o to lepšie občas sadnú.

• 12.3.2020  23:26

Základom je veľmi podarená a inteligentná komédia (miestami až paródia), postupne ale prechádza čoraz viac do drámy. Tie prechody ale nie sú veľmi prirodzené, lebo tieto časti sa tu dosť bijú, prepnutia medzi nimi sú príliš rýchle a príliš veľké. To vo výsledku obom uberá na kvalite (zážitku). Treba povedať, že obe polohy tohto filmu sú vydarené samé o sebe, a aj napriek ich nešťastnej kombinácií stojí výsledok za to. Veľkú rolu v tom majú aj skvelé herecké výkony.

• 19.7.2019  00:15
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Perfektne vyladená atmosféra, veľmi dobre podaná reálna udalosť. Nič tu nevŕzga, nenachádzam jediné slabé miesto do ktorého by sa dalo oprieť. Zaslúžený hype. (Sure, ruština by bola veľké plus, na druhú stranu ak by cena za to mali byť slabšie herecké výkony nestojí to za to).

• 19.7.2019  00:10
    Skandál po anglicku (TV seriál) (2018)

Samotný škandál/zločin je podaný humornou až banálnou formou, nejakú kriminálku teda nečakajte. Nadnesená forma uberá aj na dramatickosti, sú tu ale aj vážnejšie momenty. Seriál vypovedá teda o dvoch veciach: škandál okolo objednávky vraždy poslancom parlamentu a náročný život homosexuála v spoločnosti ktorá homosexualitu odsudzuje. Problém je, že ani jedna línia nemá výrazne navrch a vo výsledku nefunguje úplne naplno ani jedno ani druhé. Bez ohľadu na scenár, herecké výkony tohto seriálu (najme Hugha Granta) sú úžasné a samé o sebe sú dobrým argumentom prečo ho vidieť.

• 10.7.2019  11:53

Bolo to fakt zlé. Až tak že to bolo dobré. Pozor - sledujte iba v skupine! Možno pite.

• 27.6.2019  19:06

Frankieho humor je svieži a originálny, ale hlavne neskutočne brutálny. Hostia tiež vedia často prispieť, mnohokrát však z Frankieho one-linerov ostávajú bez slov tak ako divák. Zároveň sa tam riešia témy ktoré sú hocičo len nie banálne.

• 21.5.2019  21:37

Skvelá paródia ktorej humor je inteligentný a hlavne nenápadný - nie sú tam explicitné vtipy bez hĺbky ktoré hneď udrú do očí, je to celé tak nejak medzi riadkami. Príde mi to ako skvelá ilustrácia anglického humoru v porovnaní s americkým. Okrem toho to bolo moje prvé stretnutie s postavou Alana Partridga a stálo za to :) Pozeral som to na ytb - https://youtu.be/y8rPBlzCIsc

• 20.5.2019  18:17
    John Wick (2014)

Zážitok z tohto filmu je asi taký ako keby ste sledovali niekoho hrať počítačovú strieľačku na ultra ľahkej úrovni (celkom sa zdráham nazvať to film). A to platí pre všetky možné aspekty - napríklad mimoriadne jednoduchý a priamočiary dej. Problém je v tom, že počítačové hry radšej hrám ako sledujem.

• 30.3.2019  12:53
    Nebe s.r.o. (TV seriál) (2019)

Je to strašne, strašne jednoduchučké. Žiadna hĺbka, žiadna nuansa, postavy jednorozmerné karikatúry, zvraty buď náhodné alebo skratkovité, klišé od začiatku do konca. Všetko ideálne atribúty programu pre malé deti ktorý musí byť jednoduchý, musí byť jasné kto je v tejto chvíli dobrý, kto je zlý, a prečo, aby tomu deti zvládali rozumieť. Program pre dospelých má však podľa mňa na viac.

• 30.3.2019  12:45

Silné príbehy a výpovede. Dokument sa skladá len z troch typov scén a ničoho iného - gro sú spomienky hlavných protagonistov a ich rodín ktoré sa striedajú s dobovými zábermi z rodinných/Jacksonových archívov. Poslednou igredienciou sú často sa opakujúce dronové zábery na Neverland a Los Angels. Pekne to spolu funguje, ale pri štvorhodinovej stopáži to neobstojí. Keby má dokument dve hodiny namiesto štyroch dosť by mu to pomohlo. Výpovediam protagonistov som veril a to čo sa dialo je hrozné. Nechcem ani vedieť čo si myslia iné obete sexuálneho zneužívania pri čítaní komentárov schopných Jacksona obhajovať ako poloboha len preto že bol celebrita. I tak si myslým že to šlo spraviť ešte silnejšie, presvedčivejšie a prístupnejšie. Za to ide dolu jedna hviezda, druhá za spomínanú stopáž.

• 12.2.2019  15:35

eee, oproti prvej sérií je to menej pútavé a napínavé, aj Tim Roth je menej hrozivý, aj príbeh dáva menej zmysel (čo už je celkom málo). Stále to má ale viacero špičkových momentov, a stále ma to more or less bavilo. Dúfam že spravia tretiu sériu.

• 12.2.2019  13:07

Tak priemerný a plytký film som dávno nevidel (snažím sa im zvyčajne totiž vyhýbať). Pekne spája všetky známe klišé biografických a hudobných filmov do jedného veľkého neoriginálneho celku. Ani k hlavnému hrdinovi ani ku kapele sa za celý čas nedostaneme bližšie, nepochopíme ich konanie, neprežijeme časť ich problémov... Nepôsobí to dobre keď film povie o svojom protagonistovi menej ako stránka na wikipedii. Najhoršie je, že sa o to ani nepokúša, ide pekne podľa šablón, vyberá si zopár situácií na ktoré je divák zvyknutý... ono je to vlastne strašná irónia keď sa film snaží ukázať akí boli Queeni novátorskí, originálni a nekompromisní, a sám si ide po vyšľapanej cestičke bez kúska invencie. Je presne ako hlavný "bad guy" Ray Foster ktorý chcel od kapely aby neexperimentovala ale radšej napodobnila to čo funguje. Inak, Ray Foster je vymyslená postava ktorá slúži len ako zdanlivá prekážka na ceste kapely. A to je posledná vec ktorá mi príde hlúpa. Film si vymýšľa veľa dejových zvratov ktoré sa nikdy nestali len tak pre efekt, a ešte aj tak je výsledok prudko nezaujímavý.

• 22.1.2019  17:09
    Dva světy - Série 1 (série) (2017)

Tomuto seriálu niet čo vytknúť okrem jedinej veci, a tou je naťahovanie stopáže. Zásadné veci sa dejú príliš riedko, dej sa posúva príliš pomaly. Výsledkom bolo, že síce po dopozeraní epizódy som vždy mal chuť na ďalšiu, no po jednom-dvoch dňoch som musel presviedčať sám seba, že má zmysel pokračovať. Na druhú stranu treba oceniť podarené postavy a hlavne veľmi zaujímavé obsadenie na ktoré je radosť pozerať.

• 22.1.2019  17:03
    Bodyguard (TV seriál) (2018)

Veľmi podarený seriál. Oproti Line of Duty sa kvalita spracovania (kamera, réžia, herecké výkony) posunula zase o úroveň vyššie do vlny kvalitných až filmových seriálov, po tejto stránke niet čo vytknúť. Kompletnejší a súdržnejší bol aj príbeh, až na odmysliteľné detaily je prekvapivo uveriteľný. Centrálna konšpirácia je veľmi dobre vybalansovaná, ponúka množstvo rovnako pravdepodobných možností ako to mohlo byť, a až do poslednej chvíle netušíme na čom sme, no rozuzlenie nie je nejaká krkolomná verzia ale, v istom zmysle tá najuveriteľnejšia možnosť. Zo začiatku na môj vkus príliš rozvláčne ale časom sa to rozbehne.

• 13.1.2019  18:16

ehm, no. Tvárme sa že sa táto epizóda nestala.

• 13.1.2019  18:15

Zlepšenie oproti prvej sérií, pútavejšie, napínavejšie a trošku menej hlúpe. Uvedomil som si pri nej však druhý problém seriálu - je absolútne nekompromisne neuveriteľne neinovatívny. Okrem super prostredia neexistuje aspekt v ktorom by bol novátorský, originálny či aspoň výnimočný. Jediný dôvod pre pozeranie teda ostáva výborne zachytené prostredie medzivojnového Berlínu, tak ako sa to doteraz nepodarilo asi nikomu. Sledovať tehdajší život je veľmi poučné a vďaka nemu nie je seriál stratou času.

• 8.1.2019  14:35

James Bond Africa. A že postavy robia hlúposti a neustále si sami sebe odporujú prišlo asi od Marveloviek.

• 28.12.2018  02:32

Po prvej sérií mi stále ani ani na jedinej postave ani trochu nezáleží. Taktiež to trpí známym seriálovým neduhom prekomplikovanosti. Sledujeme bohvie koľko frakcií ktoré spolu i nezávisle na sebe riešia svoje konšpirácie. Vtip je v tom že každá postava zasahuje do aspoň troch z nich a každý podvázdza a je podvádzaný, každý na každého má nejakú špinu. Keď jedna strana stratí jedného spojenca rýchlo náhodou získa druhého aby sily ostali vyrovnané. Niekto si pri takomto popise možno mädlí rukami, ale v skutočnosti je to fakt hlúpe. Skutočný život nie je nikdy tak symetrický, v skutočnom živote by takto komplikovane poprepájané konšpirácie padli do piatich minút. Nie, nie je pravda že všetko so všetkým súvisí (okrem prípadu Dirka Gentlyho, vtedy áno). V Berlíne bolo v tej dobe štyri a pol milióna ľudí, je vtipné sledovať asi dvadsať postáv seriálu na seba neustále narážať na náhodných miestach. Jediné pozitívum ktoré zatiaľ vidím je zaujímavé a poučné stvárnenie doby.

• 28.12.2018  02:29

Toto malo byť vyvrcholenie? Som si nevšimol (naozaj).

• 28.12.2018  02:27

Už som na druhej sérií? HBO Go má všetkých 16 epizód ako jednu sériu, keby neprídem sem ani nezistím že začala nová. Ale iné som chcel napísať. Čakal som kadejaké pokračovanie, ale že sa z toho stane Line of Duty by ma nenapadlo :D

• 28.12.2018  00:48
    Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

Druhá séria je zlepšenie oproti prvej, je to pútavejšie, napínavejšie a trošku menej hlúpe. Uvedomil som si pri nej však druhý problém seriálu - je absolútne nekompromisne neuveriteľne neinovatívny. Okrem super prostredia neexistuje aspekt v ktorom by bol novátorský, originálny či aspoň výnimočný. Jediný dôvod pre pozeranie teda ostáva výborne zachytené prostredie medzivojnového Berlínu, tak ako sa to doteraz nepodarilo asi nikomu. Sledovať tehdajší život je veľmi poučné a vďaka nemu nie je seriál stratou času.

• 25.12.2018  16:45
    Line of Duty - Season 4 (série) (2017)

Začiatok tak hlúpy a neuveriteľný až ma naštval. Potom sa to nejako zrovnalo, tvorcovia popustili kohútiky napätia a konšpirácií naplno, no úvodnú pachuť to úplne neprehlušilo.

• 25.12.2018  16:28

Kvalitne zahrané, hudba s myšlienkou, skvelé prostredie, príbeh... Začiatok trochu rozvláčnejší a o ničom, ale tak sedí to so zápletkou. Zanechalo stopu.

• 17.12.2018  02:46

Tento diel ma úplne že nasral. Je to taaaak hlúpe...

• 12.12.2018  03:42
    Line of Duty - Season 3 (série) (2016)

Kvalita zase raz výrazne poskočila hore, napätie graduje od začiatku do konca, Arnott a hlavne Flemingová sú postavy na ktorých vám záleží a s ktorými cítite (hlavne pri Flemingovej je to výkon, v prvej sérií ma celkom vytáčala), proste šupa. Dokonalá eskalácia až po perfektné finále.

• 12.12.2018  01:44
    Line of Duty - Season 2 (série) (2014)

Značné zlepšenie oproti prvej sérií. V tomto prípade boli prvé diely poslabšie, nelogické a bez pointy (ako záver prvej série), no každou ďalšou epizódou sa to zlepšovalo až do perfektného finále. Absolútnou čerešničkou na torte bol neprerušovaný, 20 minút dlhý výsluch, so skvelými hereckými výkonmi. Civilnosť seriálu ktorá ma zaujala na začiatku prvej série šla do úzadia a nezdá sa že sa k nej vrátime, našťastie celá konšpiračno-detektívna línia začala fungovať.

• 1.12.2018  01:00

? niečo mi musí unikať, lebo fakt neviem čo tu bolo také dobré. Raz za čas joke, medzi tým nič. A teda bolo vidno že brutálne odkazujú na seriál, až tak že často nepridajú nič nové len pripomínajú čo sa dialo v seriáli, Fakt že som seriál predtým nevidel, vysvetľuje čo mi uniká, no i tak by som čakal že niečo takéto bude schopné fungovať samostatne. V tomto prípade nefunguje.

• 24.11.2018  00:26
    Line of Duty - Season 1 (série) (2012)

Prvá polka veľmi dobrá až vynikajúca, je to také civilné, v istom zmysle obyčajné a hlavne super uveriteľné, dá sa vcítiť do postáv. Okolo polky to ale plynule prejde do frašky kde postavy robia úplne nelogické blbosti, zvraty nedávajú zmysel, je to silené až to bolí. Ech rád by som dal 4 hviezdy ale len tak odignorovať polku série sa moc nedá.

<< předchozí 1 2 3 4 5