Milan Rastislav Štefánik (1988) (TV film)

V 70-tych a 80-tych rokoch 20. storočia sa v Československu o Štefánikovi mlčalo (preto ten môj nedávny údiv pri zmienke o Bradle v dokumente Kontakty architektúry). Postupné uvoľňovanie a príprava plyšáku, ale prelomili aj tieto ľady a tak sa ČST Bratislava podujala nakrútiť pomerne ideologicky korektný a osvetový dokument. A mám taký pocit, že okrem nepomerne fundovanejšieho pokusu z roku 1969 ani iný komplexný televízny pohľad na Štefánika (spred novembra 1989) neexistuje. (21.7.2016)

Souboj s Antikristem (2013)

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČT 2 = 18.7.2016, réžia českého znenia (HBO 2014) = JITKA TOŠILOVÁ - Trápna a bezzubá fraška, ktorá sa nevie rozhodnúť medzi ostrou a politicky nekorektnou satirou a romantickou komédiou. V konečnom dôsledku tak nenapĺňa ani jedno jediné očakávanie a po stránke humoru načisto zlyháva. Obsadiť do takéhoto filmu Annu Kendrick a nevyužiť jej potenciál je zločin. (20.7.2016)

Boj o ředitelnu (2016) (seriál)

ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: HBO = 18.7.2016, v pôvodnom znení s titulkami (české titulky: VLADIMÍR FUKSA)+ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA (s dabingom): ?.?.2016, réžia českého znenia = - Walton Goggins dokazuje, že má aj dosť nezanedbateľný komediálny talent a celkovo má tento seriál po pilote rozhodne dosť potenciálu na vytvorenie príjemnej letnej - a samozrejme aj McBrideovsky - vulgárnej zábavy. (19.7.2016)

Professor Mamlock (1961)

(Obnovená) SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 2 = 16.7.2016, réžia slovenského znenia (ČST Bratislava ) = - Kvalitný východonemecký film, ktorý si vyslúžil aj kvalitný dobový slovenský dabing a jeho uvedenie v kinoklube dvojky. (18.7.2016)

Ulička hanby (2014)

Síce iba priemerná, ale totálne pohodová komédia s perfektne padnúcim soundtrackom. Navyše v slovenskom dabingu je "štetka zo správ" ešte o hviezdičku zábavnejšia. A ruku na srdce chlapi, Banksovej to v žltých šatách (a bez debaty aj bez nich) sekne. (13.7.2016)

Kontakty architektúry (1988) (TV film)

Prekvapilo ma, že v dokumente z roku 1988 sa spomína a ukazuje (hoci bez podrobnejšieho komentára v obraze) Štefánikova mohyla na Bradle. Jedno z vrcholných diel Dušana Jurkoviča. (12.7.2016)

Divokí psi (1996) (TV film)

Tento dokument by si mal pozrieť každý kto potrebuje pochopiť rozdiel medzi utečencom a ekonomickým emigrantom. Príbeh Olegovej rodiny je príšerné počúvať, nieto ho prežiť. (20.6.2016)

Čarodějnice (2015)

Precenená volovina, ktorej je aj jeden zárez priveľa. A záver v twajlajt štýle človeka dorazí viac, ako keby miesto sledovania vykonával radšej niečo osožné. Napríklad rúbal drevo na zimu. (8.5.2016)

Konečne bude mier! (1985) (TV film)

Aj v kontexte doby rozhodne zaujímavé dielo. Nejde po ideologicky vyšľapaných chodníčkoch, aj nepriateľ tu má tvár, ktorej nič ľudské nie je cudzie a vojna tu nie je nástrojom politickej propagandy, ale kulisou, v ktorej vznikali aj nehrdinské a prosté ľudské príbehy. Aj preto si myslím, že je tento televízny film absolútne nadčasový. A herecké výkony ? Človek si neustále kladie otázku ako je možné, že kdejaká radová televízna inscenácie spred plyšáku disponuje herectvom tak špičkovým, o akom sa výrobcom dnešných televíznych a filmových zvratkov na Slovensku (ale aj v Česku) môže iba snívať. (8.5.2016)