Okná dokorán (1986) (seriál)

V polovici 80 - tych rokov vrcholil nápor "západnej" televíznej kultúry v Československu. Masovo sa rozširovali pirátske VHS-ky s legendárnymi rýchlodabingami. No a v oblastiach, kde to podmienky dovoľovali sledoval tzv. socialistický človek DALLAS, DYNASTIU, FALCON CREST a pod. V Československom rozhlase navyše Bratislavská redakcia vysielala dlhoročný a dlhodobo úspešný nedeľňajší seriál ČO NOVÉHO BIELIKOVCI ? oscilujúci medzi sociálnou drámou, komédiou a soap operou. Pod náporom týchto udalostí a v "záchvate" zúriacej perestrojky, rozhodli súdruhovia v ČST Bratislava o vytvorení uvedomelej televíznej soap opery reflektujúcej problémy a bežný život spomínaného socialistického človeka, ako sa kedysi vravelo držiacej prst na tepe doby. Nazvali to "dlhodobým cyklom príbehov zo života". Keďže však socialistický človek aj naďalej vyhľadával západnú pokleslú komerčnú zábavu, nehovoriac o tom, že premiéry cyklu bežali na slovenskom okruhu ČST 2 v sobotňajšom prime time, cyklus tak akosi pozvoľna zanikol a vyšumel do stratena. Ja však STV ďakujem, že nakrútené epizódy vytiahla z archívu, nakoľko sú dôkazom toho, že aj najpokleslejšia socialistická agitka má vyššiu remeselnú úroveň než humusy typu ORDINÁCIA, PANELÁK, KRIPTA a kvantá ďalších súčasných "trhákov". (13.9.2010)

Brána do pekel (1989)

ČESKÁ DVD PREMIÉRA: ŘITKA VIDEO/FILMAG HOROR = 28.7.2010 - vydanie do "pošetky". (11.9.2010)

Adela show (2010) (pořad)

Adelke tie milióny prajem, a ak ich nedostala tak asi potratila rozum. Inak si nedokážem vysvetliť prečo si táto - údajne - inteligentná a vtipná slečna zvolila za úlohu za každú cenu denne (!!!) šaškovať v tejto úbohej napodobenine "lejt najt šou" ala "jú es ej". Tento guláš mi svojou koncepciou pripomína dramaturgickú katastrofu MODRÉ Z NEBA. Najprv kvázivtipný rozhovor s niekým mne neznámym, pokec s "celebritou", glosovanie na spôsob 7 sro. s partiou krčmových vtipkárov a to všetko zaobalené cool tínedžerskou vtipnou hantýrkou z ktorej mi je po chvíli nevoľno. Takzvaný talk show žáner u nás žiaľ nemá úroveň. Už aj ten Lasica klesol k lascívnym a lacno-vulgárnym "frkom". A to je tragické. (9.9.2010)

Piraňa 3D (2010)

Keď človek vidí ako sa hlavní hrdinovia ako idioti natlačia na jedno biedne ukotvené lano a bez nadsázky sa tvária, že je to jediné (v rámci filmu) logické riešenie ako sa zachrániť, je mu z toho do plaču ... Mimochodom jedinú atrakciu a jadro filmu tvorí monumentálny masaker v prístave. Nič viac nič menej. Asi som čakal väčšiu zábavu. (8.9.2010) - výlučne pre užívateľa zly.dvojce: Ďakujem, že si si pozrel môj profil a ďakujem, že si ho vzhľadom na svoj nedostižný intelekt tak majstrovsky ohodnotil. :-) Takisto ďakujem, že si nenechal nitku suchú ani na hodnotení mňa a mojich telesných disproporcií. Ja som si bohužiaľ tvoj profil nepozrel a iste som prišiel o "hodně". Ale keď niekoho moje hodnotenie tejto zlátaniny vybudí až k takémuto plamennému komentáru, hreje ma to pri srdci. :-) Veď ak ma takýto "inteligent" ako ty počastuje dokonca prezývkou "dutohlav", tak to nepotrebuje žiaden ďalší komentár. (9.9.2010) --- "PS: pro pana andersona, prepsat svuj arogantni namyslenej komentar na slusnou verzi a pak si tu hrat na ublizenecka je znamka dusevni ubohosti." - Ak si tým myslel to, že si svoj komentár plný invektív voči mne "přepsal" a teraz sa tu hráš na ublíženého chudáčika, tak to hodnotenie na teba pasuje priam zázračne. :-) (27.7.2011)

Ponorka (1985) (seriál)

SLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: LUNA = 3.7.2000 (8.9.2010)

Saw 3 (2006)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 31.8.2010 (8.9.2010)

Detektív Kripta (2009) (seriál) odpad!

Ak niekto dá programu ergo "seriálu", ba dokonca s prívlastkom "kriminálny", názov Detektív Kripta (áno KRIPTA) a ešte sa aj domnieva, že vytvoril naozaj hodnotné dielo, tak by sa mal urýchlene hlásiť u doktora Chocholouška. Ja som videl detektíva Kripla a stačilo mi. (2.9.2010)

Čápi s mákem (2010) (pořad) odpad!

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 30.8.2010 + ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA = 30.8.2010 - Stačí si pozrieť názov tohto údajne "zábavného pořadu" a obsadenie. A hodnotenie je jasné. A bohužiaľ ja som to aj zhliadol. HNOJ. Apropo jedná sa o akúsi "celekurvovritnú" variáciu na markizácke BEZ SERVÍTKY. (30.8.2010)

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 24.8.2010+PREMIÉRA NA JOJ Plus (nový dabing): 10.2.2014 - Nezmyselná pointa "obšlehnutá" tým najhorším možným spôsobom napr. z FIGHT CLUBu, vo finále degraduje remeselnú zručnosť talentovaného režiséra. Našťastie čoskoro príde remake THE HILLS HAVE EYES ... (25.8.2010)