Nerozluční (1974) (seriál)

epizóda S01E02 NEZMYSELNÁ VRAŽDA (SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 9.7.1977 --- réžia českého znenia (ČST Praha) = OLGA WALLÓ) (12.2.2009)

Velká rodina (1954)

Réžia českého znenia (ČST Praha) = L. ŽÁČEK (12.2.2009)

Sarajevský atentát (1975)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 10.7.1977 (12.2.2009)

Comeback (2008) (seriál) odpad!

Videl som zopár epizód na NOVE, ale nenárokoval som si hodnotiť. Včera však túto zhovadilosť nasadila do vysielania MARKÍZA a prepáčte "Vážení přátelé", ale toto je "srajda jak voči". A všetko podstatné o kvalite tohto shitcomu vypovedal dnešný titulok na mediálne.sk: http://medialne.etrend.sk/televizia/sprava.php?sprava=10303 . (11.2.2009)

Krtek a maminka (1997) odpad!

WTF ??? Človek by si myslel, že po nejakých tých rokoch ho už nič len tak ľahko neprekvapí. Zvlášť u "krtečka". No mýlil som sa. Čo už. Ak mala byť táto časť osvetová, tak naše deti "chráňpánboh". A tá socialistická hudba, tak to bol vrchol. :-) Jediné čo ma pri sledovaní tohto zvratku napadlo, bola jedna epizóda zo SIMPSONOVCOV, kde žiakom tiež na hodine premietali takýto osvetový film s "králikmi", pričom väčšina akcie sa odohrala mimo obraz, a divák už videl len zdesené tváre detí a učiteľkino lakonické konštatovanie (s cigaretou v ruke): "Předstírá to." :-) Sila ! (11.2.2009)

Goro, bílý pes (1980) (seriál)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 3.9.1983, réžia českého znenia (ČST Praha) = MIROSLAV KRATOCHVÍL - Tiež patrím k pamätníkom, ktorí každú sobotu nemohli odtrhnúť zrak od "debny". A okrem žmýkania emócií ma samozrejme najviac fascinovala ultrazvuková píšťalka hlavnej predstaviteľky. V súčasnosti ma zasa fascinuje záhada okolo identifikácie predmetného diela. Podľa skalných fanúšikov totiž v Japonsku o seriáli nikto netuší a záznam na IMDb patrí k akémusi podivnému celovečernému filmu. Inak nechápem prečo sa neozve niekto z ľudí, ktorí seriál pripravovali do vysielania na ČST (snáď ešte nepomreli) a neobjasní túto záhadu. A na záver si dovolím vysloviť úprimné poďakovanie človeku/ ľuďom čo neváhali a "hodili" VHS záznam GORA na net. Po rokoch som si tak mohol overiť, že moje hodnotenie masívne neovplyvňuje iba nostalgia. (11.2.2009)

Na zdraví (1982) (seriál)

Sledoval som prvé 2. série vysielané v začiatkoch TV NOVA. A keďže NOVA CINEMA nemám, hodnotím len to čo som videl v podvečerných časoch za Železného éry. Navyše ten pôvodný dabing bol vynikajúci: Danson (MARTIN ZOUNAR), Longová (VERONIKA ŽILKOVÁ), Wendt (ANTONÍN MOLČÍK), Perlmanová (MARTINA MENŠÍKOVÁ), Colasanto (JAN PŘEUČIL). No a NORMove hlášky, ktorými sa dožadoval ďalšieho pivka sú absolútne nesmrteľné. :-) (10.2.2009)

Gigliho ária (1966) (TV film)

Takmer zabudnutá ROHÁČova filmová mikrokomédia so striptýzom po "socialisticky". :-) (10.2.2009)

Sám vojak v poli (1964) (TV film)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 7.12.1964 - 3. dielny televízny film (8.2.2009) OBNOVENÁ SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 2 = 9.5.2009 (14.5.2009)

Oco, mama a ja (1979) (seriál)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 6.6.1981 - skvelý a zábavný seriál pre mládež, ktorý ak ma pamäť neklame, zostal nepoznačený ideológiou. Kultovou sa pre mňa stala epizóda o tom ako sa partia školákov pokúsi prešmyknúť na neprístupný film a epizóda s nezabudnuteľnou TARAGEĽovou hláškou "Na Pajštún !" :-) (9.2.2009)