Zabil jsem Einsteina, pánové... (1969)

Macourek mal hlavu plnú naozaj bizarných a absurdných nápadov. Nie zo všetkých ale dokázali skúsení režiséri vyextrahovať naozaj zábavnú komédiu. To je aj tento prípad. Tri lustre aspoň za Brejchovej striptýz. Bože, tá ženská bola fakt KUS. (9.1.2016)

Táta šampión (2009)

Výborná satira - povedané slovami klasika - nastavujúca pokrivené zrkadlo súčasnej konzumnej spoločnosti. Robin Williams doslova exceluje a konečne mu niekto ušil na telo rolu, ktorá naplno využíva jeho hereckú manieru (vo väčšine filmov pre mňa neznesiteľnú). Počas sledovania som dúfal, že poslednú ranu medzi oči všetkých pokrytcov zarazí nejaký riadne drsný a neamerický záver. Nakoniec som ale uznal, že zdanlivo cukríkový a predvídateľný "morálny" epilóg je oveľa oveľa drsnejší. "Bláznivý Zed" je vskutku skvelý autor, glosátor i režisér. (9.1.2016)

Temné stíny (2012)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 4.1.2016, réžia slovenského znenia (MARKÍZA) = (5.1.2016)

Bod varu (1993)

Síce priemerná, ale absolútne pohodová neonoir-ovka. Do našej distribúcie bola uvedená v čase, keď Snipes zahajoval kariéru akčnej hviezdy a distribútor fanúšikov "podfúkol" falošným prísľubom akčnej pecky, ktorý sa samozrejme absolútne nenaplnil. Tempo je voľné a nepopieram, že snímka by zniesla oveľa svižnejší strih. No Mortensen rozhodne nie je tragický, naopak svojho psychopatického "floutka" na malom priestore vystrihol perfektne. (5.1.2016)

Obchodník s deštěm (1956)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 27.12.1975, réžia českého znenia (ČST Praha 1975) = BLANKA NOVÁKOVÁ (4.1.2016)

Veronika (1972)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 24.12.1975, réžia českého znenia (ÚPF 1974) = ZDENEK SIROVÝ (4.1.2016)

Zlaté opojení (1925)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 17.12.1975, nemý film (4.1.2016)

Reef Doctors (2013) (seriál)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 12.9.2015, réžia slovenského znenia (RTVS 2015) = (12.12.2015)

Kriminálka: Oddělení kybernetiky (2015) (seriál)

ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: AXN = ?.?.2015, réžia českého znenia (SDI MEDIA 2015) = IVAN HOLEČEK+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 12.7.2016, réžia slovenského znenia = ? (5.12.2015)

Kopretiny pro zámeckou paní (1981)

Nečítal som síce literárnu predlohu, ale predpokladám, že bola - vzhľadom na námet - lyrickejšia a poetickejšia. Ťažkopádna réžia žiaľ túto stránku spoľahlivo pochovala a nejaká tá snová scéna to veru nezachráni. Tri hviezdičky teda za nenútene "trhlú" a sympatickú hlavnú predstaviteľku. (18.11.2015)