Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

Končí to vlastně špatně - smrtí všech hrdinů. Bonus ale je, že je nebudete litovat, protože se celý film chovají jako idioti. Filmu to hodně ubírá, takže nemá ani na ty tři hvězdičky.

Lesní duch (2013)

Docela povedený remake. Stejně jako u původního filmu veškerá atmosféra mizí někdy po oživlých keřích a film se proměňuje v takovou hloupoučkou grotesku. U několika scén jsem se musel i smát - třeba u scény s blitím hektolitrů krve. Co to probůh mělo být? To mělo být nějakým způsobem strašidelné? No moc se to nepovedlo, ale to původní Lesní duch koneckonců taky ne.

Transformers: Recyklace (2007)

Vysoké hodnocení pouze za to, že na tenhle film mám dobré vzpomínky v souvislosti se střední školou, kdy jsme na to zhulení čučeli a ještě půl roku se mohli potrhat smíchy, jak někdo mohl natočit tak neskutečnou sra*ku. :)))

Stíhači Red Tails (2012)

Tragédie. Načančané hrdinství, mizerné efekty, luftwaffe plná monster s psychopatickým úšklebkem, nováčci nakopávající prdel německým leteckým esům.....Člověk se až diví, proč tu válku vlastně Němci prohráli, když měli Američani tak perfektní supervojáky.

Brestská pevnost (2010)

Rusové bezpochyby umějí točit vynikající válečné filmy, když chtějí. A mají takový jiný přístup než Američané. Takový sympatičtější. Nenudil jsem se ani chvíli, jeden z nejlepších válečných filmů, co jsem kdy viděl. Dal bych 5 hvězd, ale jednu musím ubrat za to přehnané hrdinství, kdy Rusové hrdinně běží vstříc Němcům ozbrojeni kromě pušek i židlemi a prkny a zaženou je na útěk.

Dům voskových figurín (2005)

Mohlo to být o polovinu kratší. 2 hvězdy jen za originální vraždu zalitím voskem a za roztomilou Hiltonovou.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Dost povedená záležitost. Hodnotím třemi hvězdičkami. Příběh je povedený, "mrtváci" povedení, prostředí povedené....Bohužel je tam i dost věcí nepovedených. Druhá série je snad ze dvou třetin klasická americká telenovela. Američané, jak už je jejich zvykem, zase mají nutkání proložit seriál nudnými "dojemnými" pasážemi, romancemi, "poučnými" hovory otce se synem(nutno poznamenat že nanervylezoucím spratkem), otravnými morálními hovory, lacinou klišovitou filosofií a tak podobně. Asi je to baví. Mě každopádně ne, je to ohrané, trapné. Tvůrci se snažili vyprávět seriál realisticky, což se jim relativně dařilo, ale ve třetí sérii už to nezvládají. Tady už jsou hlavní postavy často jen klasickými akčními hrdiny, kdy kulky létají všude kolem nich, jen ne do nich. Občas se objeví nová postava, která je často následně zabita, aby to nebylo úplně blbé a nějaké ty oběti na straně dobráků teda byly no. Seriál s velkým potenciálem tedy zase sklouzl k stereotypnímu americkému "hrdinství" a stal se pohádkou pro ty méně náročné.

Pearl Harbor (2001)

Kdyby se tahle stránka jmenovala patos.cz, dal bych jednoznačně 5*. Tanhle film je tak nechutně romantický, dojemný, procítěný (vše v uvozovkách), že jsem ho málem ani nedokoukal. A ještě k tomu připočtěte moji frustraci z toho, že v očekávání historické bitvy jsem byl nucen prolézt dvěma hodinami nechutných a nudných sladáren o hrdinovi, jeho "nejlepším" kamarádovi a k*rvě. Brrrr. Ale přejdeme k tomu důležitějšímu a to je bitva. Ta byla zvládnutá perfektně, k tomu není co dodat a ta ode mě má taky ty dvě hvězdičky. Ale nechápu, opravdu NECHÁPU, proč si tam Američané musejí VYMÝŠLET nálet na nemocnici. Ta propaganda už jim leze na mozek. Při celém útoku zemřelo asi 50 civilistů a většina náhodou. Srovnávat tohle s Tora! Tora! Tora! je až urážka.

Hunger Games (2012)

Chvíli jsem se bavil a chvíli zase přetáčel zdlouhavé a otravné koukání do očí, z okna, na stromy, zas do očí...A tak dál a tak dál. Při některých scénách jsem si říkal, že dám 4* a při některých zase že jen 2. Takže 3* mi přijdou adekvátní.

Resident Evil: Odveta (2012)

Popravdě, čekal jsem to horší...Příběh byl sice tak trochu...Ne vlastně absolutně o ničem, postavy jsme si nemohli ani pořádně prohlédnout, natož se s nimi řádně seznámit. Milla se mi sice líbí, ale tady už mi připadá, že umí jen dva výrazy - drsňácký a šokovaný. Nicméně přese všechno tohle jsem se bavil, akční to bylo, nenudil jsem se...Takže žádná sláva, nic co musím vidět znovu, ale ztracená hodina a půl to nebyla. Myslím, že tři hvězdy jsou adekvátní.