Drákula: Neznámá legenda (2014)

Tento film nesplnil moje očekávání, ale také je vyloženě nezklamal. Spíš než klasický Drákula, to byl film o tom jak se stát Drákulou snadno a rychle. Celkem slušně natočené, překvapivě krvavě nekrvavé a svižné. Problém bych viděla spíše v obsahu, než formě sdělení. Že se film nedrží historie mi nevadí, neb jakýkoli Drákula se jí nedrží, protože ji nemá. To, že z Turků dělá větší voly, než jsou, je teď móda, ale záměr udělat z Drákuli oběť okolností a osudu, mi prostě nesedí. Alespoň ne takovým způsobem. Za mě za tři hvězdy, tedy 60%.

Nepoužitelní (2012)

tato komedie je jen velmi průměrným dílkem. Ne, že by se to nedalo shlédnout, ale má spíše úroveň televizního filmu. Pár dobrých hlášek, pár horších. jako celek průměr. rozhodně ne sračka, jak zde někteří píší, ale podruhé nejdříve tak za 10 let.

Nedotknutelní (2011)

Neuvěřitelně lidský, charismatický, milý, vtipný a zároveň zbytečného patosu prostý příběh. Někomu by se možná mohlo zdát, že příběh je velmi naivní, odtržený od reality. Vždyť v reálném světě by to nemohlo fungovat. Nejen pro sociální rozdíly hlavních protagonistů, ale i pro jejich fyzické a duševní možnosti. Možná, možná je nereálné, aby imigrant z předměstí, který má za sebou nápravné zařízení, měl tolik odzbrojující upřímnosti, pochopení a zároveň dobré srdce, možná je nereálné, aby takto postižený člověk z "lepší společnosti" měl tolik pochopení, trpělivosti a uměl ocenit syrovou upřímnost a neotesanost svého společníka. Každopádně po shlédnutí filmu se mi chce věřit, že to tak je a může být. Tak skvělý film je. Úžasná muzika, výborná kamera a dokonalé herecké výkony dělají z tohoto díla lahůdku, která býti jídlem, podává se u Maxima při zvláštních příležitostech. prostě jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla. a že už jsem viděla docela dost.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Kingsman je film, který ve mě po shlédnutí nechal mírně rozpoluplné pocity. Je chytrý i hloupý zároveň. má náboj, spád i humor. Na stranu druhou vykrádá Bondovky, a jiné. Díky kvalitním hereckým výkonům, inteligentnímu a i pubertálnímu humoru je shlédnutí tohoto filmu příjemným zážitkem, který nelze než doporučit.

Jupiter vychází (2015)

Na rovinu, koukat se na to dalo celkem v pohodě, některé efekty lepší, jiné horší. Děj dost splácaný z kde čeho. Spousta nejasností na straně jedné, na druhou očekávatelný průběh s předvídatelnou zápletkou. Dost velké klišé v pěkném barevném obalu. Čekala jsem víc, postavy jsou dosti ploché, dialogy stupidní, nicméně zkouknout se to dá a vizuálně je to velmi slušný zážitek, ůepčí než kde jaká nadhodnocená vesmírná kokotinka.Za mne 80%.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Na třetí část jsem se začala dívat s mírným mrazením, že se naštvu, že je to blbé. Musím říci, že se tak nestalo a film docela překvapil. Děj byl přímočařejší, skoro jako by se vymykal severské tradici. Od knižní předlohy dost vzdálen (mezi sledováním jsem ji stihla přečíst), ale to dílu na kráse neubralo. Velmi pěkně natočené, výborné herecké výkony.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

První jsem viděla film s Craigem, pak trilogii, pak četla knihu. Kniha je klasicky nejlepší(a ani ta není žádné veledílo), pak film a nakonec trilogie. Film si bere z knihy jen to co potřebuje a o proti první části je tento díl výrazně slabší. Trochu pomotaná taškařice, místy dosti nudná, ale shlédnout se dá bez větší újmy na zdraví, zvláště v rámci žánru severké morbidní patlaniny pořád výrazně nad průměrem. Za mne 55%.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

První jsem viděla film s Craigem, pak trilogii, pak četla knihu. Kniha je klasicky nejlepší (a i tak nejde o žádné veledílo), pak film a nakonec trilogie. Film si bere z knihy jen to co potřebuje, což bych očekávala u Američanů, ale u evropské produkce bych čekala více. Severská ponurost nechybí, ale dlouhé to trochu bylo, místy dosti nudné a navíc závěr mě nenadchnul, tak jak jsem čekala. Každopádně jde o jeden z lepších severských počinů posledních let.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Přiznám se, že jsem neočekávala, že film bude tak dobrý, jak je. Je to opravdu výjimka, když se povede lepší film amíkům, než v Evropě. Celý film má strhující náboj, skvělou atmosféru a herecké výkony jsou taky super. Zvláště Craig mne velmi příjemně překvapil. Řemeslně velmi dobře natočené, kamera, hudba prostě vše bezva. O proti švédské trilogii, mnohem, ale opravdu mnohem lepší. Ta atmosféra mě fakt dostala, ani chvilku jsem se nenudila, dějová linie smysluplná. Za mne plný počet.

Zabijáci (2014)

Celá natěšená jsem si pustila tento film s tím, že bude alespoň stejně dobrý jako Žena v kleci. Bohužel s přibývající stopáží a docela nudnými, byť patřičně ponurými záběry mé nadšení pozvolna vyhaslo. Hlavní protagonisté nevyzrávají, spíše stagnují, detektiv Carl M. se ani nesnaží o nějaký jiný výraz něž nostalgicky nasraný (pokud toto spojení vůbec existuje), ani Fares v roli Assada to tentokrát nevytrhl. Většina se mnou nebude souhlasit, ale za mě dost slabota, ne, že by film jako kriminálka neobstál, ale přišlo mi, že i na seveřany je to moc ponuré, málo gradující a ve finále vlastně klišé. Za mě dvě hvězdy.