610 metrů nad zemí (2022)

Doby, kdy jsem klidně lezla na jeřáb ( do teď si pamatuji tu honičku s hlídačem) jsou dávno pryč a dnes je mi blbě i při pohledu ze tří metrů, přesto tak úplně nechápu, proč by mi mělo být špatně při pohledu na dvě holky uvízlé na pidi plošince na staré radiové věži, když tam s nimi nejsem? Aano Verbálku, poslechla jsem Vaše doporučení a koukala jsem se na film na velké placaté obrazovce, i pryžovou hadici jsem si ze zahrady dotáhla, byť těch deset metrů nacpat do výtahu, by taky vydalo na celý film a sestru nemám. Přesto všechno sledování, jak se tam ty dvě chudery, následně jedna potí, mi nějaké výraznější cukání nervů nezpůsobilo. Což ovšem neznamená, že by snímek nebyl dobrý, skvěle natočený. Navzdory minimalistickému pojetí to mělo spád, napětí se dalo místy krájet a dialogy nebyly úplně marné.  Otázku, proč proboha lidi mají takové úplně blbé nápady a pořád dělají takové debilní skopičiny, asi není na místě. Za mne tři hvězdy.

65 (2023)

Film 65 se sice zjevně nestane hitem sezóny, nicméně tato vizuálně velmi hezky udělaná podívaná o tom,  jak se Adam Driver pokouší dostat skrz meteorickou kalamitu z bodu A do bodu B přes druhohorní zoologickou a sebou táhne přeživší malou slečnu, které nerozumí o moc víc, než raptorům v omezeném čase, než na naši modrou kouli dopadne ten největší meteorit v historii. Nápad v pravdě geniální, nicméně scénáristé ho pohřbili hluboko do rašeliny.  Na stranu druhou, mohlo to být i horší. období křídy se povedlo, dinosauři patřičně děsivý a kdyby ubrali v rovině rodiných ztrát a nálezů našich vzdálených mimozemských sousedů a přidali na zábavných a akčních sekvencích s ještěrkama a občas i nějaký ten dialog, či vtipnou hlášku, mohlo jít opravdu o počin roku. Takto za mne 55%. Za jedno shlédnutí to fakt stojí, ale podruhé se na to hned tak nepodívám,

666 Park Avenue (2012) (seriál)

Takový krásný námět a tak rozmělněný v obludně se táhnoucí nic. Pár světlých okamžiků by se našlo, ale to je tak všechno. 25%.

68 Kill (2017)

M.G.Gubler zjevně nic jiného než vykulené intelektuály s výrazně špatným sociálním odhadem hrát neumí. Vtipné to nebylo, krimi už vůbec ne, dialogy nablblé, ale pointa velmi dobrá. Za tu dávám dvě hvězďule.

7 životů (2017)

Naprosto haluzový snímek, jenž svým námětem přímo mrazil. Scénář perfektní, hudba se hodila a herecky velmi dobře zvládnuté. Snad jen stopáž byla dosti dlohá a tak se našlo pár hluchých míst. Jako celek nesmírně působivé. Za mne 90%.

72 metrů (2004)

Ne příliš zajímavý snímek, který nicméně nabídnul zajímavé téma i závěr. Za mne 45%.

8 hlav šílenství (2017)

Velmi zajímavé téma, zpracované poněkud nešťastným způsobem. Očekávala jsem, že budu vtažena do životního příběhu nadějné básnířky ( i o tom by se dalo polemizovat), o peripetiích, které jí nachystal uštědřil osud skrze komunistickou - stalinovskou éru, nicméně to se nestalo. Film má být, slovy režisérky, průřezem historie Sovětského svazu, bohužel tak rozhodně nepůsobí. Kusé obrazy, zmatený scénář, chudá výprava (tu bych dokázala pochopit, vzhledem k rozpočtu. Na stranu druhou se mi líbil výkon Anety, co by hlavní hrdinky. Aneta se s touto složitou, rozpoluplnou osobností Anny Barkvové vyrovnala velmi dobře. Anna B. byla bezesporu zajímavá osobnost s vlastní, místy bizardní a hlavně s režimem neslučitelnou představou o životě, která si díky své komplikované osobnosti a neústupnosti v zásadách, vysloužila místo uznání vězení, pracovní tábor a vyhnanství. Je to pro filmaře výzva, která dle mého bohužel zůstala nenaplněna. Možná jsem jen čekala více. Jako životopisné filmové drama, těch informací o ní bylo málo a jako historický film, či sonda, zase málo obsažné, mnohé spíše v náznacích, bez širších souvislostí. Za mne zatím 50%. Možná, až to někdy zhlédnu podruhé, tak třeba přidám.

8 MM (1999)

Film v němž Nicolas Cage dokazuje, že když chce tak fakt hrát umí. Temné dílo z pera A.K. Walkera při jehož sledování mrazí. Skvělá řemeslná práce, jejíž jedinou slabinou je délka. Mít o 15 minut méně, gradovalo by to lépe. Za mne 100%.

96 hodin (2008)

Naprosto neskutečný filmový zážitek, který viděn po třetí a přesto stále překvapuje něčím novým. Navíc má i výchovný charakter. (co šla dcera do puberty, tak jsem jí to pustila s tím, ať si uvědomí, že ač ji táta miluje stejně, jako ten filmový, tak tohle by nedokázal. Tudíž nejlepší je, se nevystavovat nebezpečí.) Jistá syrovost a až brutalita je v tomto případě namístě, podtrhuje atmosféru odvrácené strany Paříže. Je jisté, že ač mnohokrát natočené téma v Neesoonově podání dostalo velmi výmluvnou tvář. Za mne 120%.

96 hodin: Odplata (2012)

Viděno po druhé a dojem stále stejný. Výrazně slabší než jednička a hlavně zcela zbytečné. Neeson se tuží, žena s dcerunkou zdatně sekundují, ale kde je tak hlůpý scénář, tam to prostě nevytrhnete. Dala bych jen dvě hvězdy, ale za akci dám tu třetí. To se musí nechat, technická stránka věci je i v tomto pokračování nejsilnější zbraní celého filmu. Takže to pořád vidím tak na 60%.