The Haunting - Dvě bouřky (2018) (epizoda)

Tenhle díl je za šest hvězdiček. Hlavně díky kameře, (ne)střihu a dialogům.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Obrovskej skok oproti „Dolarům“, technicky precizní, vypravěčsky perfektně vystavěný, neskutečně dlouhý, místama vtipný, s dobrou pointou.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Trochu jako John Wick 2. Více neznamená lepší. Větší rozpočet je vidět jen na pestřejších lokacích, technicky je to furt dost mizerný, především nazvučením. Ale obsazení dvou hlavních (anti)hrdinů funguje dobře.

Pro hrst dolarů (1964)

Tak jsem se na to ve svejch osmatřiceti konečně podival. Když tomu člověk odpustí mizerný nazvučení, hlavně ruchy, a že už tehdy to zjevně natočili v PG-13, pak zjistí, že odvyprávěný je to fakt pěkně, tu a tam se objeví nápaditá kamera a pokud bylo záměrem, aby si to Clint Eastwood ukradl pro sebe, povedlo se to beze zbytku.

Králíček Jojo (2019)

Když to začlo, začal jsem se smát německý verzi I Wanna Hold Your Hand, ale asi po minutě mi došlo, že to je v tomhle kontextu dost děsivý, zatrnulo mi a zatrnuto jsem měl po zbytek filmu. Těch pár vtípků je načasovanejch tak, že nemaj šanci odlehčit trpkost a tíživost toho, co člověk doopravdy sleduje. Na konci, když si člověk oddechne u úvodních tónů Heroes od Bowieho, dostane opět ránu kladivem německý verze. Uff, to mě dokonale vyndalo.

Troop Zero (2019)

Někdy ke spokojenosti stačí, když film, jakkoliv scénáristicky nepravděpodobnej, je dobře obsazenej, hravej a milej — a obsahuje Bowieho songy.

Annabelle 3 (2019)

Celej ten conjuringovej vesmír budu muset prozkoumat. Protože tohle mě bavilo. Asi proto, že je to skvělá ukázka toho, že jde udělat horor bez zbytečnejch lekaček a zbytečný krve, jenom pomocí napětí.

Šprtky to chtěj taky (2019)

Vypadá to jako taková ta řachanda o týnejčrech, ale má to naštěstí skvělej scénář i prefektní obsazení. A celkově je to moc povedenej lehce trpkej film o přátelství a hledání směru v životě na konci náctiletosti.

Blíženec (2019)

Překombinovanej konec tomu dost ublížil, ale ten pravej Will Smith má s Mary El. takovou chemii, že mě fakt bavilo se na to koukat.