Hounddog (2007)

Měl bych tady na ty příběhy plný lidskýho odpadu, grázlů a jejich obětí, bezvýchodný beznaděje a zmařenejch snů přestat koukat. Proboha, proč to někdo točí? (Asi proto, že se takový věci někdy někomu staly. Ne nutně všechny stejný osobě, ale tohle přece nemůže vzniknout v něčí fantazii.) Člověk furt jen trne, co ještě dalšího se posere, ale nedovede nekoukat dál.

Lín (2019)

Natočený tak citlivě a současně syrově, že je člověku líto obou. Holky, protože má naprosto poničený dětství; jeho, protože si uvědomuje, že jediná jeho cesta cesta ke štěstí je dětství tý holce ještě víc rozmrvit. Takovej lowcostovější Woodsman. A o něco víc frustrující, protože to nemá žádný rozuzlení.

Enola Holmesová (2020)

Herecky a výpravou krásně svěží, ale scénáristicky naprosto jalová feministická agitka, která sice názorně ukazuje, jak nahovno na tom ještě před 120 lety ženy v UK byly, ale současně se neubrání opakování prázdný fráze, že můžete bejt tim, kym chcete. To je ale kravina, protože Umba Mumba ze somálský pirátský vesnice se nejspíš sběratelem historickejch sportovních aut nestane, i kdyby sebevíc chtěl. Na MBB, když neni zmalovaná jak ňáká pipina tak jako v civilu, se hezky kouká, hrát umí, hlas má příjemnej a je to nadějnej posun od třetí série Stranger Things. Navíc ve svejch šestnácti si tohle produkovala. Já v šestnácti na gymplu chodil po vyučování chlastat pivo do Havrana. A jako takovej bonus namísto stupidních rádobyhodinek Apple nosí na ruce rolesor verzi Rolex Datejust a to se u takhle mladý holky cení! Celkově taková lepší padesátka. Ten film, nikoliv Millie.

Snídaňový klub (1985)

Osmdesátková divadelní hra napsaná rovnou pro filmový plátno mě bavila, jakkoliv postavy jsou částečně škatulkový a přehrávání herců dojem trochu kazilo. Osmdesátky za osmdesát.

Away (2020) (seriál)

Po Marťanovi, Prvním člověku a Proximě další dílo o vesmíru, kde hlavní roli nehrajou rakety ale lidi. Jenže na rozdíl od výše zmíněnejch tady kvalitu sráží některý technický hovadiny, byť ne takový jako v Ad Astra, a trochu moc prázdnejch frází ve scénáři. Nicméně je tam citlivě avšak nekompromisně zakomponovaná současná geopolitická situace a tak si to ty tři rudý zaslouží i přesto, že Hillary Swank moc nemusim.

For All Mankind (2019) (seriál)

Marťan nejspíš spustil tuhle vlnu pomalu vyprávěnejch příběhů o lidstvu a jeho způsobu dobývání vesmíru a trefil se mi do noty. Pak následoval První člověk s excelentní scénou přistání Eaglu na Měsíci. For all Mankind je natočený a vyprávěný podobně, obsahuje minimum doočíbijících blbostí a tak je to pro mne stejnej zážitek, kterej navíc trvá dýl. Rozz-košš.

Noví mutanti (2020)

Kombinace vizuálně překvapivě děsivejch momentů (hlavně s ohledem na rating PG-13) a výborně nasnímanejch scén s naprosto imbecilníma dialogama a množstvím vypravěčskejch klišé mě dost udivila. Guillermo del Toro by z toho udělal pekelně posrávací podívanou, takhle je to takovej lehkej nadprůměr, ze kterýho je až příliš zřejmý NEcílení scénáře na dospělýho diváka. Jako význačnej klad filmu bych nicméně vypíchnul dojem nízkorozpočtovosti až minimalismu ve výpravě, což je naopak něco, čím teenagery jako cílovku moc nezaujmete.

Tenet (2020)

Tenhle film se bude nevyhnutelně srovnávat s Inception. Jenže zatímco s vrstvami Inception a jejich odlišným dopředným tempem si lidskej mozek nějak poradí, yso ývosač amakesú amýnzůr mat mes tavokaksop necun ej edz, z nichž část couvá, edevoden com kezom šán ot ,taváhlan medub is oc a. Považuju to za chytrej producentskej tah, protože ti z nás, co si naivně myslí, že maj šanci se v tom vyznat, na to do kina pudou opakově a film vydělá víc. Popřejme si tedy good luck a godspeed. .remmiZ snaH okaj olěnzen i olěnz ot ežotorp ,ubduh lalěd odk ,lilgůgyv is mesj umlif ěnitrvtč ev isa žU Fanoušky letectví nejspíš pobaví použití skutečnýho slovenskýho vrtulníku, ětěvs op ěnzůr átíl is jeretk, a bejvalýho Cathayskýho dvoukila jumba, pro který si filmaři vymysleli jednak aerolinku, jednak registraci a navrch k tomu ho osadili glasscockpitem. Dalším takovým technickým bonusem je mihnuvší se novej trajekt Megastar rejdařství Tallink. Jestli lze něco vytknout, ejutamapzv ot es ež ,áfuod kěvolč a ejultěvsyv com ,ěvolaj ěnsěd íbosůp aniteřt acc ínvrp ež dans kat a nolanovsky rozjede. Rozjelo. 80 % po prvním zhlédnutí, jakkoliv se to sleduje podobně snadno, jako se čte tenhle text.

Havel (2020)

My havloidi z PražskÉ kavárnE si libujeme zejména u závěrečných titulků. Proto jsme celou COVID-19 epidemii spustili právě do období premiéry filmu, aby vynikla nedůstojnost současného Hradu. Jo a Geislerka je furt kost. OF. Pravda zvítězí. Dadaismus v ceně vstupenky. >> Špatně časově zařazenej Žralok W115 jsem tudíž filmu odpustil.

Ostrovní zprávy (2001)

Vizuálně chytlavý rodinný drama z doby, kdy Spacey ještě nebyl zakázanej za #metoo.