John Wick 2 (2017)

I přes občasnou nesmyslnost jevů ve filmu, při kterých jsem se chytajíc za hlavu uchechtával, dávám 5 hvězd, protože Keanu je prostě frajer a ten film je rozhodně i díky němu velice zábavný.

Pí a jeho život (2012)

Na pohled nádherný a příběh jsem taky žral. Otázka náboženství podle mě ve filmu uplně zaniká, i když by podle všeho měla být to hlavní (což mně nevadí, ba naopak). Ten závěr mě trochu namích ale stejně dávám za 5

Sedm (1995)

Celej film jsem se skvěle bavil (ne snad že bych se vyžíval v těch nechutnostech) a počítal s vyvrcholením, který ve mně něco za nechá.. nemýlil jsem se, zanechal, ale stopu zcela jiného typu. Ten závěr mě zmačkal do papírové koule a kopal se mnou jako parta kluků na předměstí Ria de Janeira, kteří si nemůžou dovolit novej míč. Asi nejsilnější zážitek co jsem zatim ve filmu pocítil z něj dělá jeden z nejlepších filmů na mém filmovém žebříčku.

Terapie láskou (2012)

Magoři, romantika, pěkná slečna a Robert De Niro.. Inu, mně se to líbilo.

Serpico (1973)

Výborné.. Vždycky je mi těsno u srdce když vídám filmy a seriály o marné snaze malé skupinky či jedince ve vytvoření lepší společnosti. Navíc Al je prostě prvotřídní herec

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Naprostá suprovka. Každá série je jiná a přitom je to vlastně pořád o tom samém. Vyskytují se tu skvělé postavy a jejich herci. Propracovaný příběh podle mě docela reálné policejní práce. Nemám co říct a přitom bych toho chtěl říct tolik. To zkrátka musíte vidět :-)

Síla slova (2007)

Pan režisér se usilovně snažil hrát divákovi na city. Srdceryvné projevy, slzy, potlesky a utisk afroameričanů, to vše úhledně zabaleno a cpáno před obličej jako "levné značkové" zboží na Tuniském tržišti. To mi lezlo na nervy. V jiných ohledech kvalitně natočeno a nuda to nakonec taky nebyla. Proto se z rozhodování mezi 3 a 4 hvězdami staly nakonec 4. Znovu se na to ale nepodívám. Děkuji

Hugo a jeho velký objev (2011)

Velice líbivý snímek jak příběhem, tak po stránce audiovizuální. Jelikož ale nemám rád, když dětští herci ve filmech odříkávají životní moudra a chovají se "lépe" než dospělí, musím dát o 1 hvězdu méně. Díky bohu za ostatní herce, díky kterým jsem se dokázal udržet v atmosféře filmu

Red (2010)

Tváří se jako vtipný, svižný akční film s vysloužilými agenty, ale já se spíš nudil. Většina vtipných scén mi přišla strašně násilně nucených, asi jako když se snažíte prostrčit hlavu rukávem. Naproti tomu akční scény byly někdy až bolestně hloupé a zdlouhavé. Dávám 3 hvězdy alespoň jako úctu k mým oblíbeným hercům