REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Dokázal by som sa na to pozerať kľudne aj dlhšie. V podstate som nezaznamenal žiadne hluché miesta ale to bude isto aj tým, že mám podobné žánre veľmi v obľube. Veľmi drsné, špinavé, kruté a zároveň tak živé. Krásne prostredie je doslova dych vyrážajúce a v mnoho smeroch prešprintuje aj nejeden dokumentárny film. Ak niekto čaká ukecaný film, bol by asi dosť sklamaný. Taktiež slabé povahy a extra zarití milovníci zvierat by mohli byť značne traumatizovaný. ***** Výprava, výkony hercov, prostredie a napínavá akcia s prvkami survival u mňa jednoznačne boduje a preto sa musím prikloniť k tej 5. hviezde *****

Dokonalý smysl (2011) odpad!

Strašná sračka. Doslova ma film urážal, tým ako sa mi snažil nanútiť určité pocity a veci na zamyslenie, nad ktorými som si uvažoval už asi ako 10-ročný. Všetky postavy sú pre mňa bez chuti, sluchu a zraku vlastne už od začiatku filmu. Navyše sú pomerne aj dosť nemé a ako celok to na mňa pôsobí príliš umelo.

Interstate 60 (2002)

Tento film som veľmi dlho odkladal vo svojej filmovej púti ale teda bola to chyba. Jedná sa o veľmi kvalitný snímok, v ktorom sa nájde každý kto ešte úplne "nezvlčel". Veľké prekvapenie a krásna prehliadka ľudského bytia. Nečakal som to ale film ma vtiahol behom par minút a ohromne rozbehol prehliadku ľudského podvedomia a možností a dôsledkov svojho konania.

Láska je láska (2012)

Tú jednu hviezdu dávam akurát tak za Vetchýho. Inak tento film už v živote nechcem vidieť.

Vikingové (2013) (seriál)

Veľmi podmanivý seriál ale teda hlavne po pár epizódach. Zo začiatku si treba zvyknúť. Pre mňa príjemné spestrenie v čakaní na nové diely Game of Thrones. Seriál sa skutočne naplno rozbieha až v druhej polovici prvej série. Samotné vraždenie kresťanov a to aj bezbranných mníchov je proste skutočnosť, ktorú treba prijať v rámci seriálu. Ale medzi nami mne sa to páči. Kto má právo vykrikovať, že ten jeho boh je jediný. Až na pár nezrovnalostí a nelogických presunoch je to veľmi zaujímavý počin a príjemné televízne sledovanie.

Sharknado 2 (2014) (TV film)

tak druhý diel je ešte o čosi absurdnejší a teda hviezda navyše za ešte komediálnejšie prvky. treba to oceniť. Zase to chce o čosi viac nadhľadu a možno aj väčšiu dávku omamných látok pri sledovaní.

Žralokonádo (2013) (TV film)

Tak pokial viete do čoho idete tak je to úprimná haluz na pobavenie s nestárnucim Steveom Sandersom s pôvodným dabingom z 902 10. Asi to robia tie vodky ale ja som sa zabavil. btw už ste videli šplhajúceho sa žraloka po lane? Ta druha hviezda je za neho. Haha.

Nula od nuly pojde (2006)

Z ničoho nič sa tu zjavila celkom zábavná čierna komédia. Je to taká príjemne nepríjemná jednohubka pokiaľ nepohrdnete pomerne veľkou dávkou násilia, po ktorej nezostane takmer kameň na kameni. V rámci svojho žánru to splnilo svoje a preto nemôžem inak ako za 4*.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Veľmi pekné, reálne a sympaticky zahrané od všetkých hercov. Super seriál, ktorý by si zaslúžil sto tisíc dielov. Asi to ale skončí druhou a kratšou sériou. Naozaj sympatický seriál, ktorý mi možno tak trochu pripomína Malého pitavala z velkého města. Najskôr som dal 4* ale postupne ako som dopozeral celú sériu, nemohol som inak ako za 5*. Dôvodov je na to hneď niekoľko a to ani radšej nebudem menovať. Každopádne veľké prekvapenie! Úvodná melódia mi stále hrá v hlave a neviem sa jej zbaviť :D ale to prejde.