Redakce (2004) (seriál)

před osmi lety to působilo čerstvě, neokoukaní herci, neokoukaní tvůrci, svištělo to, neznámá předloha, čili nemožnost srovná(vá)ní. ale napodruhé už to nefunguje, ej to moc instantní.

Můj svět (2003)

jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů. absolutně úžasná adaptace komiksu - směs kresby, hraných a dokumentárních sekvencí. občas úýasný přechody - teba když představitelé harveyho a andyho diskutují v knihovně, pak klapka, odejdou ze záběru a tam skuteční harvey a andy, kteří taky... diskutují v knihovně :) - věčná škoda, že judah friedlander nedostává víc podobných rolí, ale pořád hraje ty samý omezený trotly jako v děsným dojáku. a věčná škoda, že další (minimálně ten jeden, co jsem viděla) film režisérské dvojice nestál za moc.

neohroŽENY (2012) (seriál)

v poslední letech zůstává prima stále nejprogresivnější ze všech našich celoplošných kanálů. zdá se mi, že pořád jako by v rauši zkoušejí něco nového, sázejí nápad za nápadem, i když to obvykle nemusí / nebo spíš nemůže stát moc - a ten výsledek pak taky často za moc nestojí. i tohle bylo evidentně za hubičku a většinu pořadu tvořil balast. jediná zajímavá neznámá tamuna. ostatní se jen tak plácaly na suchu, aby měly zač být zaplaceny.

Bohémové (2005)

rent patří mezi moje nejoblíbenější muzikály, ale tuhle filmovou adaptaci považuju za špatnou. nechápu, proč se režie musel ujmout zrovna chris columbus??? z nářezu se tak stala tuctová selanka, z postav figurky, ploché, prázdné figurky, které se jen task tak držely na plátně od jednoho hudebního čísla k druhému... mnohem povedenější je záznam tuším posledního obsazení na broadwayi, které loni vysílala čt - a docela nedávno bylo kompelt přístné na youtube :)

3 sezóny v pekle (2009)

viz tetsuo. ačkoli udělat z takového nářezu tak pozitivně unylou selanku je svým způsobem umění... filmu to ale moc nepomohlo.

Skellig (2009) (TV film)

skvělý tim roth a výborná předloha.

Cesty domů (2010) (seriál) odpad!

sleduju kvartálně na návštěvách u maminky. nevěřícně, jak je to možný.

Obchoďák (2012) (seriál)

stokrát nic umořilo vola. tak i tenhle seriál není o nic horší než ty, co už běžěly / běží, jen je už x-tej.

50/50 (2011)

příjemná romantická komedie, ale na druhou stranu to ničím nevybočuje z řady příjemných romantických komedií, kdy je hrdina se špatnou holkou, něco se stane a on skončí s tou správnou holkou...