Profesionálové (2008) (seriál)

nebodovatelné a přesto funkční. kam se na to většina podobných českých pokusů hrabe.

Deň a noc (2013) (seriál)

dívala jsem se na to dvacet minut jako zjara, ve výsledku ale myslím, že to není peklo, jen další logický krok. inscenovaná reality show. nevím, jakou má pořad sledovat, já bych ho ovšem nepouštěla od osmi, ale nad ránem, hlavně o víkendu, v alkoholovým opojení to musí být podobně psycho jako kdysi teletubbies :)

Caddyshack (1980)

"dobré krémové cukroví, syslíku" - srdcová záležitost.

Go On (2012) (seriál)

neuráží mě to ani neuchvacuje. je to ale minimálně stejně tak dobré jako předchozí seriál s. silveriho - joey. tak 50 procent "problému" je casting - tak asi polovina těch postav mě vůbec nezajímá, v podstatě všechny ženské tlavovlasé hrdinky se mi pletou a mohla by je hrát jedna žena...

Rozhořčené 2012 (2012) (TV film)

z mého pohledu se alespoň tady vondráček neprojevil jako špatný filmař jednoduše proto, že jsem o jeho fimu přemýšlet i po několika měsících. výsledek tak nemusí být úhledný, řekl-li šalda kdysi, že líbil se mají kurvy, ne básně, analogie s dokumentem je v tomto případě podle mě možná. politická orentace protagonistek je mi v podstatě jedno, vnímám je hlavně jako svoje generaní souputnice. pod tlakem natáčení byly možná někdy vmanipulovány do nepříliš přirozených situací, ale i tak podle mě nikdy nejdou proti svojí podstatě, nereagovaly na něj jako někdo, kým nejsou. generace našich rodič byla možná více homogenní, mezi námi je více těch, které (kteří?) se od rodičů osamostatnili relativně pozdě (nebo vůbec), řada těch, kteří nechtějí mít rodinu a děti. u žen bude tahle volba působit fatálněji prostě do doby, než přestanou být děti rozeny výhradně matkami a než rozmnožovací schopnost těchto matek přestane být determinována věkem.

Nevinné lži (2013) (seriál)

po pěti shlédnutých dílech z osmi další nepatrná korekce: ano, je to zřejmě to nejlepší ze současné naší tv produkce a to je vlastně tristní. protože pokud seriál neuvažujeme v kontextu oné produkce (= telenovely, bakaláři, kočkopsi), je to průměr až tzv. lepší průměr. většina dílů ve mě budí dojem etudy, žádná z nich výrazně neurazí a všechny působí lehce a příjemně. autoři často, na můj vkus až moc jedou na jistotu - u alice nellis a těhotentví a j. hlaváčka s m. dolenským a příběhem vycházejícím z jejich předloňskou taškařicí kolem johany rubínové mě to doslova ubíjí... Konkrétně: 1. Pod hladinou 25%; 2. Lež má rozbité auto 60%; 3. Druhý dech 75%; 4. Hvězdička 40%; 6. Chromozom 90%

Zpátky do školy (2009) (seriál)

je super, že mezi do zblbnutí opakovanými sitkomy se navíc na stanici, která na první pohled připomíná odpadní jámu, objeví něco nového, chytrého, vtipného a troufnu si říct, že i dobře nadabovaného. a dan harmon je génius :)

Arthur (2011) odpad!

russell brand sám o sobě mi přijde úžasný, dokázala bych se na něj dívat hodiny a poslouchat ten jeho britskej přízvuk, i kdyby opakoval jen malou násobilku. no. i tak mě mrzí, že ze všech těch filmů, kde jsem ho v poslední dopbě viděla, za něco stojí jen jeden, forgetting sarah marshall (česky s citem přeloženo jako kopačky). ostatní filmy se až trapně podobají tomuto - pár vtipných detailů či situací a potom jenom takové romantické porno (= cvičení povinných sestav, silou, s minime emocí).

Hollywood v koncích (2002)

podle mě je to jeden z těch nejlepších "slabších allenů"

Dostaň ho tam (2010) odpad!

do filmu jsem se pustila namlsaná komedií forgetting sarah marshall. je k neuvěření, že stejní lidé dokážou vyrobit něco, co působí tak svěže a chytře a potom takovou lacinou, vulgární sračku. zřejmě je s kartónem redbullu a automatem na sladkosti zavřeli v místnosti bez oken a pustili až když měli hotovo.