Dýchni (1975) (TV film)

Labuda s Mázikovou je teda ideálny pár, už len to je poriadny úlet, najmä keď stoja tesne oproti sebe.

Majka (1984) (TV film)

Tieto nemocničné historky z gynekologického oddelenia pre staršiu mládež veľmi nemajú čím zaujať mládež, staršiu ani mladšiu. Ťažko zaujať rôznymi plkmi a tým, že sa nemá veľa soliť, cukriť, v tehotenstve samozrejme nefajčiť, a návštevy sú absolútne zakázané. Majka ako spočiatku prísna a protivná sestra nájde svoju lepšiu stránku, zachraňuje vzťahy aj životy, ale je to také umelé, bez života. Niekoľko zaujímavých herečiek ma na túto inscenáciu nalákalo, ale príbeh nestojí za veľa.

Columbo - Zapomenutá dáma (1975) (epizoda)

Columbo ako fajčiaci postojačky spiaci bezdomovec tu maximálne napĺňa svoj dlhodobo budovaný imidž, až personál prevracia oči. Na konci však vyzerá celkom ináč. Prejaví svoj obdiv k starým gangsterkám a preto sa stal policajtom, film je naopak oslavou starých muzikálov, na ktoré ho vždy ťahala jeho žena. A prípad, ten tu nie až taký zaujímavý, dalo by sa povedať tuctový, mimoriadne je viacmenej len záverečné milosrdné zhodnotenie situácie.

Trabantem do posledního dechu (2016)

Oproti seriálu chýbajú niektoré súvislosti, ale stále je to výborná zabava s partiou cestovateľských bláznov tentokrát rozšírenou o dvoch vozíčkárov odhodlaných na všetko. Opravám sa venuje toľko času ako jazde, no keď to tak naozaj bolo, prečo to nepriniesť aj divákovi. Kto nemá čas na seriál, určite odporúčam tento film.

Maigret - Maigret klade past (2016) (epizoda)

Nie, nedá sa to. Nedá sa odmyslieť Beana od tejto tváre a vnímať ho ako komisára. Ibaže by som zavrel oči. Naviac je film pomalý, nudný, vyšetrovanie sa vlečie a to mi prekážalo najviac.

Super cellules ! (2014) (TV film)

Cítil som sa ako v sci-fi, ale bola to realita. Umelo vypestovaná priedušnica bola transplantovaná ruskej dévuške. Nepriniesla síce zázračné uzdravenie zo všetkých problémov, ale je to neporovnateľné oproti diere v krku. Dokument nie je dlhý, no aj tak obsahuje dosť vaty zo súkromia lekárov, pričom súkromie pacientky, a ako sa vôbec k takejto operácii dostala, filmu uniklo. Rovnako chýbajú aj nejaké informácie do hĺbky a je to skôr reportáž ako vedecký dokument. –––– Jedného dňa už nebude darcovstvo orgánov vôbec potrebné. Budeme môcť replikovať orgány s použitím syntetického materiálu s následným osiatím orgánu bunkami samotného pacienta, teda príjemcu orgánu.

Richard Müller: Nepoznaný (2016)

Richard Müller je presne ten prípad, ktorý by mohol slúžiť ako reklama proti drogám. Z veľkého speváka zostal už len duch, ktorý môže niečo vyťažiť zo svojej minulosti, ale spev už nie je ako býval, keď nepozná texty vlastných piesní. Podobne je to aj v tomto dokumente. Zaujímavejšie sú archívne zábery zo súkromia alebo zo starých koncertov a na novom materiáli je mi ho iba ľúto, ako nedokáže súvislo rozprávať a je odkázaný na starostlivosť druhých. Škoda, že asi kvôli autorizácii dokumentu, sa do neho nedostalo skoro nič z rozhovoru so Soňou, rozhovor len začne a už aj končí slovami, že to nebolo ľahké. Je z toho nakoniec úplne priemerný dokument, na ktorý ísť do kina by bolo chybou. –––– Myslíš si, že sa mýlim, keď si myslím, že moja žena je krásna ako obrázok?

Take me out (2017) (pořad) odpad!

Tridsať zúfalých nemanželiek si vyberá zo štyroch športovcov/striptérov a Česko aj Slovensko sa na tom má baviť. Hlavne sa treba baviť na nacvičených siláckych rečiach, kŕčovitých reakciách, tanci, smiechu a potlesku na pokyn moderátora. Uvoľnená atmosféra by sa výborne hodila na opileckú párty starej partie, ale nie do telky v hlavnom vysielacom čase. Junior ťaží zo svojej momentálnej popularity, ale mal by zvážiť, do čoho vstúpiť a do čoho by stúpiť radšej nechcel.

Divoké historky (2014)

Oko za oko, celý chrup za zub. Nenazdal by som sa, aký zábavný môže byť film založený na pomste. Jednoznačne vedie agresivita na argentínskych cestách, ale aj taký romantický mladomanželsky valčík má niečo do seba. Inak, celým filmom sa linie skvelá hudba, čo mu výrazne pomáha k dobrému dojmu. Snáď film uvidí aj niekto, kto o nejakej pomste uvažuje a pochopí, kam to vedie. Alebo kam by to mohlo viesť podľa záveru filmu. –––– To je neuvěřitelné. Jako by nás spolu svedla nějaká kosmická síla. –––– Jak to je? Když je jed prošlej, účinkuje víc nebo míň? –––– Pane komisaři, jaká je vaše hypotéza? Zločin z vášně? –––– Tisíce uživatelů žádají osvobození od inženýra Bombičky. –––– Pánové, já vím, že jsem v složité situaci. Ale nenechám se oškubat. –––– A tam jsou Arielovy kolegové z práce...

U konce s dechem (1960)

Mladícka bezstarostnosť a ľahkosť bytia, to sa k mladému Belmondovi výborne hodí. Strih bol tiež zaujímavý, vynechávanie niekoľkosekundových častí príjemne skracovalo scény a vo filme nebolo nič prebytočné. Trochu ma ale iritovala rozháranosť celého filmu. To asi bude charakteristické pre celú francúzsku novú vlnu, ale vždy lepšie ako talianska. Silnejšie tri hviezdy. –––– Nikdy sa nemá brzdiť. Ako vravieval starý pán Bugatti, autá sú na to, aby jazdili, nie aby zastavovali. –––– Kto je podľa vás morálnejší, žena, čo zradí, alebo muž, čo opustí?