jh666

okres Česká Lípa
Student

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 10.9.2018  16:47

Žížala je fajn, ale Hádek mi tam citelně chybí.

• 28.7.2018  15:33

Měl jsem obavy, ale nakonec jsem spokojen. Jen ta Katherine Heigl mě tam irituje. Ale aspoň bude mít víc prostoru Katrina.

• 16.6.2018  08:18

Asi začínám stárnout. Po roce jsem se na osmé F&F konečně podíval (aneb když člověk viděl 7 dílů, tak se na 8 podívá taky), ale asi bych bez toho dokázal žít. To, že tu nefunguje logika, už ani neřeším (i když časová osa už mi přijde na pováženou), akce je přěpálenější než kdy jindy, ale co se týče diváckého zážitku, je to většinou na úrovni neurazí, nenadchne. Jediné, co stojí za to, je Jason Statham, jednak má skvělou chemii s Rockem (takže na jejich spin-off se asi podívám), a pak má netušený komediální talent. Prostě film na páteční večer, kdy nemáte nic lepšího na práci. 60 %

• 15.6.2018  16:20

Dost možná nejlepší seriálová epizoda vůbec, aspoň z těch, co jsem viděl.

• 10.6.2018  09:35
    Krypton (TV seriál) (2018)

Na Krypton jsem byl hodně zvědavý, když se o něm po Muži z oceli začalo mluvit. Během let už mi to pak bylo nějak jedno., ale podíval jsem se na to. Nutno podotknout, že začátek byl opravdu těžký průměr, ale čase se to přeci ne zlepšilo a stala se z toho fajn oddychovka. Především poslední dva díly se hodně povedly, takže pokud si seriál dokáže ve druhé řadě udržet alespoň takovou úroveň, tak se těším. 70 %

• 28.4.2018  17:36
    Batman Ninja (2018)

Aneb když si to Bat Family rozdává ve feudálním Japonsku s megazordama. Tenhle film je místy tak šíleně ujetý, až je parádní. 85 %

• 3.1.2018  08:47
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Marie Terezie určitě není špatné natočený projekt (i když nějaké historické nepřesnosti se najdou), ale přestože je dobře natočená, selhává kvůli zvolenému formátu. Dva 100minutové díly prostě nestačí k zachycení někoho, kdo na trůnu seděl 40 let. Hodil by se spíše seriál ala Viktorie, kde bychom sledovali její vládu postupně. Takhle končíme hned v roce 1741 a zbylých 39 let je smrsknuto do pár vět na konci. Navíc se děj bohužel až příliš soustředí na vídeňský dvůr, takže třeba z války o rakouské dědictví nevidíme skoro nic. Proto hodnotím tak, jak hodnotím.

• 11.11.2017  17:33

Proti prvnímu dílu fakt slabota.

• 24.10.2017  09:55

Námět je zatraceně dobrý, bohužel provedení dost pokulhává a je z toho akorát zmatek.

• 6.9.2017  16:41

Takhle pohromadě s několika záběry navíc (především celý prostředek) to na mě působí o něco líp.

• 2.9.2017  16:13
    Taylor Swift - Look What You Made Me Do (hudební videoklip) (2017)

Písnička nic moc, ale ten klip nemá chybu.

• 20.7.2017  07:43

Hrozně mě to mrzí, ale ačkoliv mám Spider-Mana hodně rád, s čistým svědomím mu nemůžu dát pět hvězd. Na filmu je spousta skvělých věcí, Tom Holland je skvělý jako Peter i jako Spidey, Keatonův Vulture se jako záporák může směle stavět po bok Lokiho, Warda, Fiska, Garreta, Kilgravea nebo Aidy. Ale je tu pár ale, jako je nic moc hudba, nebo nic moc finále. Pak nechápu, proč se Ned jmenuje Ned, protože je to Ganke. A štve mě absence pavoučího instinktu. 80 %

• 3.7.2017  14:40

Sakra ono to i po 40 letech funguje. Oproti snaze o přílišnou temnotu a vážnost, o kterou se DC v poslední době dost často snaží, je tohle tak příjemně naivní a taky zábavné (ta babča s kulometem neměla chybu). A musím uznat, že Lynda Carter je jako Wonder Woman nejen neskutečně sexy, ale zároveň i děsně roztomilá. 75 %

• 9.5.2017  07:30
    Mordparta - Teambuilding (S02E05) (epizoda) (2017)

Jako, možná mi něco uniklo, ale proč sakra vrah zabil toho, koho zabil.

• 6.5.2017  08:05

Gunn to zase dokázal. Jednička sice byla o něco lepší, ale tohle je pořád parádní vtipná akční jízda. Akce, humor (Drax rulez), hudba, všechno na výbornou. Osobně mě, vzhledem k počtu postav, překvapilo, že u většina je zachycen nějaký vývoj (především Rocket, Yondu a Nebula). Sice tu není žádná taková emocionální ždímačka, jako bylo v jedničce "My jsme Groot," ale jeden z rozhovorů mezi Rocketem a Yonduem je také fajn. Jedinou výtkou jsou záporáci. Ten hlavní je fajn, ale zbylí dva za moc nestojí (hlavně Ayesha má asi tu nejpitomější motivaci vůbec). Ale tohle vynahrazuje Baby Groot. 90 %

• 22.4.2017  08:28
    Inferno (2016)

Přiznejme si to, Inferno je nejslabší Brownova kniha o Robertu Langdonovi a film je bohužel ještě horší. Co je fajn, to jsou herci, Tomi Hanksovi anii Felicity Jones nelze nic vytknout. Kde ale film opravdu zklamal, to je jeho konec. Právě ten byl na knize to nejlepší a tady je úplně zazděn. Dalším, možná ještě větším zklamání je pro mě hudba. Zimmera mám moc rád, ale tady jako kdyby hudba ani nebyla. 55 %

• 2.4.2017  07:47
    Legion (TV seriál) (2017)

Legion se podle mě ukázal obrovskou peckou. S výjimkou druhého (vysvětlovacího) dílu jsem se od sledování nemohl odtrhnout. Ani mi nějak nevadí, jestli je to s něčím provázané, protože je to lepší než minimálně polovina X-Menských filmů. Občas to bylo hodně psychedelické, ale stálo to za to. Hlavně tedy Aubrey Plaza je tady naprosto fenomenální. 100 %

• 29.3.2017  17:04
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Má očekávání byla vysoká a z většiny byla i naplněna. Iron Fist sice nemá a Daredevila, ale je lepší než Jessica Jones (na rozdíl od ní je tu maximálně jedna hluchá epizoda) a rozhodně lepší než Luke Cage (nemusíte čekat 45 minut, než se v posledních 10 začne něco dít). Seriál funguje od začátku do konce a je zábavná akční jízda, chvilkami malinko hapruje logika, ale to jsem ochoten přehlédnout. Někdo může mít problém s Finnem Jonesem. A ano, asi není 100%, ale pořád to funguje, byť ta naivita byla občas trochu přehnaná. Seriál ale nabízí dvě o dost zajímavější postavy, a to Colleeen Wingovou a Warda Meachuma. Colleen si člověk prostě musí oblíbit, ale Ward mě překvapil, vzhledem k tomu, jak jsem ho ze začátku nesnášel. Akční scény jsou dost povedené, ale je škoda, že tu není nic tak kulervoucího jako scény na jeden závěr v Daredevilovi. Trochu slabší je to se záporáky. Madame Gao je skvělá a podle mě se může směle rovnat Fiskovi i Kilgraveovi, ale Meachum a ten další (nechci spoilerovat), za ní zaostávají. 90 %

• 8.3.2017  08:08
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Ze světa pod hlavou se nakonec vyklubalo opravdu překvapení. Sci-fi zápletka není sice v posledním díle úplně dotažená (byl tam, nebo ne?), ale to jsem ochotný prominout díky skvělé atmosféře 80. let. Sice jsem tuhle dobu nezažil (naštěstí, ne že by současnost nebyla bezchybná), ale historii studuju a tohle mě opravdu vtáhlo. Zatímco v prvním díle se člověk ještě smál, když podezřelý dostal přes hubu, nebo při sledovačce, čím víc se seriál blížil ke konci, tím víc člověka spíš mrazilo. Velké plus pak za obsazení. To, že Trojan byl nejlepší asi nemá cenu zdůrazňovat, ale překvapili mě Neužil s Budařem. Neužila jsem měl doteď zafixovaného jen jako blba z reklam s Trojanem, ale tady hrál dobře. A Budař si svého stranicky uvědomělého esenbáka střihnul taky skvěle. Dávám 90 %, protože pár věcí se nevyřešilo.

• 7.3.2017  16:03

Tohle je nejdivnější Batman, jakého jsem kdy viděl. Ale ono to kupodivu funguje. První polovina je taková nemastná neslaná a prospělo by jí zkrátit, ve druhé polovině se ale začnou dít věci, že se nestačíte divit. Bohužel k tomu nemohu napsat víc, aniž bych vyspoileroval ten největší zvrat. 70 %

• 27.2.2017  11:24
    Justice League Action (TV seriál) (2016)

Po pár letech tu máme zase podařený animovaný seriál od DC. Trochu mě odrazovala jen 11minutová stopáž, která nápadně připomíná Teen Titans Go!, ale nakonec se tyhle dva seriály skutečně liší. Skvělá je animace, které skvěle modernizuje animaci DC animáků z 90. let. Krátká stopáž seriálu nakonec sktečně sluší, protože zde takřka není čas na hluchá místa. Dál je povedená akce a skvělý výběr dabérů. A také se mi líbí různorodý výběr postav pro jednotlivé epizody. 90 %

• 27.2.2017  11:18
    Timeless (TV seriál) (2016)

Timeless je typickým příkladem oddychové sfi-fi. Nahlédnutí do historie jsou fajn, i když bych ocenil víc výletů mimo USA, hlavní herecké trio je celkem sympatické a dobře spolu funguje, pak tu máme padoucha, kterého je vám občas docela líto a pak samozřejmě tajnou organizaci, která stojí za vším zlým. Když to teď čtu, zní to jako strašné klišé, ale kouká se na to fajn. 70 %

• 27.2.2017  11:15
    Timeless - Série 1 (série) (2016)

• 30.1.2017  16:09
    Semestr (TV seriál) (2016)

Semestr je rozhodně zajímavý počin, který člověka svým zpracováním zaujme. Bohužel forma není všechno. Je to zajímavá sonda to dnešní mladé generace, do které také spadám. Musím tedy přiznat, že jestli tohle jsou typičtí zástupci mojí generace, jsem rád, že jsem "divný", protože právě postavy mi nejsou ani trochu sympatické, díky čemuž jsem seriál už dojížděl na sílu. Damián je tak trochu zmetek, ale jeho jsem alespoň v něčem pochopil (ale debil to je prvotřídní). Co se týče Amálie, tak s tou bych asi nevydržel ani mluvit. Velkým problémem je pro mě poslední díl. Když už je konec točen klasicky, tak jsem myslel, že to povede k nějaké pointě. Nestalo se, nebo jsem jí aspoň nepochopil. 60 %

• 19.12.2016  10:38

Na Rogue One jsem se jako poctivý fanoušek Star Wars samozřejmě těšil a zklamán rozhodně nejsem. Na úvod přiznám, že mě na SW vždycky bavili nejvíc Jediové a Sithové a jejich souboje se světelnými meči, přesto jsem si tenhle film hodně užil. Trochu mě mrzí na jednu stranu v něčem trochu uspěchaná, na druhou stranu trochu pomalejší první polovina. To ale vynahrazuje druhá polovina a zejména posledních pár minut (Vader rulez). Konečně člověk poprvé od Epizod V. viděl v harném filmu pořádnou pozemní bitvu a bitvě ve vesmíru se nedá nic vytknout. A konečně jsem dostali sympatické mluvícího droida. Potěšila řada cameí. 82 %

• 19.12.2016  08:49

Tahle minisérie o Yo-Yo pěkně doplňuje Agenty SHIELDu. Sice to není nic, z čeho se posadíte na zadek, ale je to příjemně strávená půlhodinka, které uzavírá jednu linku ze třetí řady. 70 %

• 12.12.2016  16:34
    Polda (TV seriál) (2016)

Po docela dost špatné první epizodě se to v dalších dílech trochu zlepšilo (i když konec posledního dílu snad nemohl být horší). Opravdu bych v tom nehledal nějakou vážnou kriminálku, spíš komedii s krimi prvky. Bohužel ne vždy ta komedie funguje. Pak mi úplně neseděl Matásek, ale většinou se to dá. Na zabití času to stačí a kupodivu, pokud to porovnám s Mordpartou, tak to i docela funguje. 55 %

• 26.11.2016  09:51
    Rapl (TV seriál) (2016)

Rapl je hodě solidní kriminálka po stránce jednotlivých případů. Pár slabších se sice našlo, ale oproti konkurenci je to pořád velmi povedené. Fajn je prostředí Krušných hor, které je vítaná změna. Všechno podporují výborně napsané a zahrané postavy, kterým tedy s přehledem vévodí Čermákův Kuneš. Po technické stránce taky nelze moc, co vytknout. Tak proč jen 4*? Důvodem je dost odfláknutá dlouhodobá linka. To, co se tváří jako hlavní linka ze začátku je nakonec rychle vyřešeno, stejně jako linka s křivým policajtem. A pak se to v posledním díle narychlo naváže na sebe. To je asi jediná výtka. 80 %

• 17.11.2016  17:36
    Luke Cage (TV seriál) (2016)

Začněme tím horším, protože Luke Cage je pro mě jedním z nejslabších článků celého MCU. Důvodem je příliš velká roztahanost, protože kromě asi 3 epizod se 3/4 epizody nic nedělo. Druhým problémem je záporák, na Cottonmouthovi bylo alespoň něco, ale Diamondback je suverénně nejhorší záporák v MCU (ano, i Malekith byl lepší, ne o moc, ale byl). To je vidět zejména, když si to porovnáte s ostatními MCU seriály (Garret, Ward, Kingpin, Killgrave). Všechno zachraňují konce epizod, díky kterým má člověk pocit, že se děje alespoň něco. Pak je skvělou postavou Misty Knight, která je jednou z nejlepších ženských postav MCU. A sám se divím, že to píšu, protože mě černošská hudba nikdy moc nebrala, ale sound track je úžasný. 70 %

• 17.11.2016  17:36
    Luke Cage - Série 1 (série) (2016)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16