Přestupný rok (2010)

Klišé za klišé, ale koukat se na to dá. Amy Adams i Matthew Goode jsou v roli hlavní dvojice sympatičtí. Párkrát se člověk opravdu pobaví a pár bodů navíc za Irsko. 60 %

Avengers: Age of Ultron (2015)

Nějak nechápu všechny ty hatery, protože se tenhle film povedl. Asi není nejlepší z MCU, ale to nic nemění na tom, že je skvělý. Joss dodržel to, co slíbil, a Věk Ultrona je temnější a osobnější. Akční scény jsou skvělé jako vždy, ale nejlepší je vývoj postav, hlavně Hawkeye se pana nikoho vyšvihl k jedné z nejlepších a nejzajímavjších postav MCU. Velmi se povedly nové postavy. Vision a dvojčata perfektní, hlavně Pietro překvapil (jaká jen z něho a Clinta mohla být dvojka). Líbil se mi ale i Ultron. Sice není tak děsivý jako v komiksu, ale je krásně svůj. Zabijácký robot, který chce zničit svět, ale je navíc vtipný, se nevidí každý den. Film má jedinou vadu, a to je délka. Kdyby byl trochu delší, všechno by bylo perfektní, takhle je to občas trochu zkratkovité. 99 %

Arrow: Blood Rush (2013) (seriál)

Taková příjemná blbůstka, která neurazí ani nenadchne.

TIE Fighter (2015)

Přijemný animovaný kraťas znázorňující jednu malou bitvu mezi Impériem a Povstalci. Příběh zde moc velkou roli nehraje a animace by mohla být o chloupek lepší, ale tohle vyvažují ty úžasné detaily na TIE Fighterech, TIE Interceptorech, TIE Bomberech, X-winzích, Imperial Star Destroyerech a dalších lodí. Např. Startovní sekvence v kabině TIE je úžasná. Navíc to má v celku příjemný hudební podkres. 75 %

Spiderman bez hranic (1999) (seriál)

Ne moc povedený seriál od Marvelu. Příběh nic moc, který se ani nedočkal nějakého konce, hnusný kostým, Venom a Carnage úplně mimo. Nezajímavé, nudné. Ať nejsem až tolik negativní, animace mi na svojí dobu nepřijde tak hrozná. 20 %

Iron Man: Obrněná dobrodružství (2009) (seriál)

Další z nepřeberného množství alternativních realit Marvelu, tentokrát na téma Tony Star Iron-Teenagerem. Ne úplně nezajímavá premisa, ale její provedení už bohužel dost pokulhává. Scenáristicky mi to v rámci cílové kategorie přijde docela v pořádku (pořád lepší než Hulk a Agenti SMASH). Tady bych ještě přemýšlel o průměrném hodnocení. Z toho ho ale sráží animace, která je opravdu odfláknutá a nevýrazná. Takže za 2*.

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Ovečku Shaun jsem dlouho ignoroval a považoval za hloupost. To byla ale sakra velká chyba. Vtipné, milé, super. Pro všechny, co mají podobný názor, mám jen jednu radu: Keep calm and love Shaun the Sheep.

Poslední chlap na Zemi (2015) (seriál)

Nejdřív jsem od toho nic nečekal, ale když jsem viděl pilot, byl jsem takřka nadšený. Jenže nadšení rychle vyprchalo. Za prvé, název je rozhodně dost zavádějící, spíš by se to mělo jmenovat Last Men on Earth. Navíc hlavní postavu jsem začal po několika dílech docela slušně nesnášet. Po sedmi dílech shledávám jediným plusem January Jones a to je přece jen málo. 50 %

Daredevil (2015) (seriál)

Po shlédnutí posledního dílu první série jsem přesvědčen, že se jedná o jeden z nejlepších komiksových seriálů vůbec. Daredevil je naprosto nepřekonatelný svou atmosférou. Divák opravdu nemá problém uvěřit, jak na tom Hell's Kitchen je. Vše podporují bezchybné herecké výkony. Obzvláštní poklonu zaslouží Vincent D'Onofrio, jehož Wilson Fisk je skutečně dokonalý. Ostatní herci jsou ale také takřka bezchybní. Pochvalu pak zaslouží skvěle zvládnutá choreografie soubojů (konec druhé epizody). Věřím, že menší útlum v poslední epizodě je způsoben kostýmem, který do druhé řady ještě upraví. Série 1 - 100 % Edit Už první série byla skvělá, ale druhá ji ještě o kus překonala. Mám opravdu problém najít na ní nějakou chybu (jen ten Foggy mě občas iritoval). Staré postavy opět skvělé (Fisk už je opravdu záporák a Stick má konečně o něco více prostoru). Skvěle ale fungují i obě nové postavy. Punisher Jona Bernthala je výborný. A pak je tu Elektra, která je naprosto božská. Série 2 - 100 %

iZombie (2015) (seriál)

iZombie skvěle překvapilo. Původně mě sice lákaly k vyzkoušení jen dvě věci. Je to podle komiksu a pak Rose McIver, kterou jsem si oblíbil už jako Tinkerbell v Once Upon a Time. A jsem rád, že jsem to zkusil. Liv More je naprosto úžasná. Neztratí se ani její dva parťáci, ale Liv je opravdu super. Velmi povedený byl ale i zbytek pilotu jako zpracování vizí nebo komiksové začátky scén. Nemůžu se dočkat dalších dílů. Po pilotu 82 % Edit Zbytek série se nese v podobném duchu. Oceňuji Rose za to, jak uvěřitelně zahrála všechny ty osobnosti, které vystřídala. Jinak je seriál skvělá kombinace vtipu, napětí, nadhledu a zombie, kteří nutně nemusí znamenat apokalypsu. Série 1 - 92 % Edit Druhá série víceméně pokračuje pokračuje ve schématu, který nastavila první série, přičemž jde ale u jednotlivých postav víc do hloubky. Opravdu všechny postavy se nějak posunou, ale Rose McIver stále všechny předhání. Za to jak dokáže každý díl zahrát nějak jinou osobnost si skutečně zaslouží uznání. Dokonce ani Major už není tak otravný. Ve skvělého záporáka se pak vyšvihl Vaughn du Clark, který by určitě mohl soupeřit o cenu nejhorší seriálový otec roku. Konec posledního dílu pak naznačuje, že v další sérii se máme skutečně, na co těšit. Série 2 - 100 %