God's Little Acre (1958)

Opravdu hodně kontroverzní film, který vychází z novely spisovatele Erskine Caldwella. Příběh jedné početné rodinky, hodně zvláštní rodinky, kdesi na malém městečku v době velké krize. Nejzajímavější postavou je jistě otec celé této rodiny Ty Ty (R.Ryan), který už patnáct let kope na svém pozemku díry v naději že najde zlatý poklad který tam údajně měl kdysi zanechat jeho děd. Těžká doba nikoho nenechává klidným, a aby toho nebylo málo, spory v rodině jsou natolik vyhrocené, že se je jen stěží daří urovnat. 70%.

Konflikt (1945)

Hodně zajímavý noir, kterému se daří mást diváka tak že až téměř do poslední chvíle netuší jak to vlastně je. Jinak velmi dobrý H.Bogart a napínavá místy až hororová atmosféra. 80%.

Topper se vrací (1941)

Už jen spíše zklamání se špetkou hororu. Téměř skoro žádný humor, kdo vidět předchozí díly, už ho opravdu nic nepřekvapí. 45%.

Melodie světa 1936 (1935)

Vidět R.Taylora zpívat, to se asi jen tak nevidí. Jinak je to ovšem ale příběhem dost průměrný muzikál, který nabízí především spoustu tance a několik písní. K tomu velmi sympatická E.Powell a sem tam nějaký ten humor. 70%.

The Bride Came C.O.D. (1941)

Dost bláznivá screwball komedie s velmi předvídatelným dějem, pro mě osobně s ne zrovna moc štastným hereckým obsazením, především B.Davis mi tam nějak moc neseděla, kde se ta pomyslná jiskra mezi hlavními představiteli nějak nedostavila. K tomu místy trochu zmatený děj, který sem tam moc smyslu nedává. 60%.

Topper na cestách (1938)

Už bohužel výrazně slabší, oproti jedničce. Humoru ubylo rapidně, či to bylo tím že člověk přesně ví co se bude dít, těžko říct. 50%.

V horách (1956)

Velmi dobrý film, zároveň i velmi silný příběh o dvou bratrech, kteří ač bratři jsou jako noc a den, jeden dobrák od pohledu, druhý až neuvěřitelný sobec. Působivé, místy až dech beroucí scény výstupu na ty nejvyšší místa v Alpách. S.Tracy fantastický. 90%.

Girls' Dormitory (1936)

Hodně dobový film z jedné dívčí koleje kde panují hodně striktní pravidla co se smí a co se nesmí. T.Power se zde objevuje snad jen na 3 minuty, kdo ovšem výrazněji vyčnívá v tomto velmi průměrném filmu je mladičká, půvabná S.Simon. 60%.

A Lion Is in the Streets (1953)

Film s politickou tématikou, který ovšem tak nějak moc nefunguje. Téma korupce v politice a J.Cagney jako adept na guvernéra. 55%.

Není cesty v oblacích (1951)

Herecký koncert J.Stewarta v jinak vcelku docela obyčejném příběhu o jednom lehce pomateném ale velmi cílevědomém leteckém inženýrovi, vdovci, který veškerý svůj čas věnuje práci a výchově své dcery. 70%.