Obrazy starého světa (1972)

Obrovský svet ukrytý v jednoduchom a vyrovnanom živote ľudí. Živôt je živôt.

Tenkrát na Západě (1968)

Konečne som sa dostal k toľko ospevovanmu a odporúčanému westernu a už v úvode som zistil, že to bude skvostné. Morriconeho melódia v rôznych variáciách, opäť dostáva do kolien.

Ztraceno v překladu (2003)

Zatiaľ asi jediný film, kde mi bola Scarlet sympatická. Príjemné.. jednoducho jemne a nevtieravo prirodzene natočené. Ambietná atmosféra Tokia to len umocňuje.

Zlo mezi námi (2003)

Bližšie skutočnosti ako Klass? Práve naopak... iba menej agresívne, ťažko to posúdiť, keď ste takúto šikanu nezažili. (čo môže byť relatívne) Síce som sa s prehnanou rasisticou mentalitou na akademicej pôde v takejto forme nestretol, čo sa dá preniesť do inej situácie a usúdiť, že herecké výkony neboli celkom presvedčivé, ale rozhodne sa mi to zdá prehnané, Silverhielm a podobné frasy.. Pokaľ to nemá byť len umelecky pekne nakamerované a vsadené do doby minulej, povojnovej, okej, whatever. Do súčasnosti sa mi to ale veľmi nehodí. Téma je vo filmoch častá a veľmi mi to pripomína staršie kúsky ako napríklad český Zobani, čo bol lepší film už len z geograficky nám bližšieho hľadiska. Boj za ideály a slobodu, potláčanie utláčania, nech už to je v akejkoľvek forme. Odkaz viac menej jasný. Eriček by mohol byť pekný ideál sily, priebojnosti a vyrovnanosti... done.

Zkažená mládež (2007)

Film pripomínajúci ako to v prostredí školských lavíc môže byť niekedy drsné. Šikana je viacmenej všade, ale niekedy si treba rozmyslieť ako sa k druhému správať a myslieť aj na následky. Tiež dúfam, že ma neprídu niektorí bývalí spolužiaci podrezať za tie vyvedené žarty. Tu je to ale koncentrovane nechutné. Celý čas som zabíjal hlavnú zápornú postavu pohľadom a predstavoval si ako by som toho fagana vypráskal, keby sa predo mnou z obrazovky zhmotnil. Človek by povedal, že je to dosť autentické, výborne spracované aj so všetkými hercami, uveriteľné.

Kill Your Darling (2009) (TV film) odpad!

Tiež by ma zaujímalo kto mohol napísať takú blbosť.. a k tomu hrá Nickleback, uf.

Italský hřebec (1970)

Hviezdičku za odvahu natočiť takú sračku. :D V tej dobe asi musel byť pohľad na nahé telo braný viac nekonvenčne.. ale aj tak neviem čo si o tom myslieť.Iba to, že každý nejak začínal a Sly sa aspoň za lacný peniaz pomačkal s nahotinou.

Taxikář (1976)

Dlho som o ňom čítal a počúval, teraz, keď som si ho pozrel, som mierne sklamaný, ale to je zavádzajúce. Film má zaujímavú potemnelú atmosféru a ospevovaný Robert je predsa len herecký skvost.

Casanova (2005)

Jeden z mojich obľúbených, príjemne zachytená atmosféra Benátok, pekných kostýmov, nevtieravej romantiky, zábavy.. parádni herci, tak ako to mám rád.