Sbohem, baby (2007)

Čsitých 5* to není, ale přesto pozitiva tohoto filmu převážily mé váhání i to jak nemám rád bratry Afflecky co by herce. No, nicméně Benovi se to opravdu povedlo a doufám, že od teď bude častěji za kamerou než před ní, nejlépe furt ;-)

12 opic (1995)

Úžasný film, po nějaké době jsem ho dnes zase viděl. Jeden z mála filmů, který nutí otázku (kromě jiných), proč nejde hodnotit víc jak 100%, neboli zde, na CSFD, víc jak 5*? ;-)

Agenti nula nula (2004)

Hrozná ptákovina, ale pokud se na to mrknete s vědomím že to někdo hodnotí jako odpad, tak zjistíte, že jsou i horší filmy. Tady se i párkrát pořádně zasmějete. Raději ale nehodnotím - na tohle asi není stupnice ;-) Za některé momenty by jste dali odpad na eNtou a za jiné i nějakou tu hvězdičku...

Umučení (2008) (seriál)

Dlouho jsem zvažoval co zde napsat a jak hodnotit. Na filmu je velmi patrné, že se moc neutrácelo..., slabá výprava, exteriéry, herci, atd. Postrádal jsem tam mnohé důležité scény a rozhovory, ale bylo i pár takových které bych vypustil. Jednou z věcí se kterou (mimochodem) nemohu souhlasit je obsazení 62 leté Penelope Wilton do role Marie (duchovní i vědci se shodují na tom, že Marie byla náctiletá, když měla Ježíše...), představoval bych si do této role o dost mladší herečku.... Nadruhou stranu se i pár věcí docela povedlo. Doporučuji shlédnout a udělat si vlastní názor.

Královna Margot (1994)

Mám DVD, film na něm má jen 137 minut, delší verzi jsem neviděl. To co jsem viděl mě sklamalo (podle zdejšího hodnocení jsem čekal něco víc). Je to chaos v ději a ať král, či sluha, všecko to jsou (svým vzhledem) takoví "bubáci", nebo jak kdosi tady už napsal "pobudové". Představitelka hlavní role Isabelle Adjani je nádherná i ostatní holky vypadají dobře a to je asi tak všecko. Slavný masakr si dovedu představit natočený "syrověji"...

Medvídek (2007)

Mno, takový průměrný film... Občas dobrá hláška / rozhovor. Něco tomu ale chybí. Jinak dal bych 3*, ale jedna dolu za scénář. Nechápu dnešní trend psát feministické příběhy, kde se z neschopných žen stávají super úspěšné (kterým nic nechybí natož chlap) a chlapy naopak představující jako trouby ze kterých jsou na konci příběhu úplní kreténi... Po páru dnech si z filmu už pamutuju jen výraz: "uchošťour" a frázi "naštěkat do boudy" ;-))

Noc patří nám (2007)

Hmm, tak tady nechápu to vysoké hodnocení. Film je nic moc. Kompletně v duchu americké kriminálky 80-tých let - něco jako ty policejní srajdy s Ch. Bronsonem (i když ty se točily i po roce 90). Chválím jen za krásnou Evu Mendes.

Absurdistán (2006)

3* a ani o kousek míň. Ohromná ptákovina, ale až tak dobrá, že by to snad zasloužilo i více hvězd, no, ještě to "promyslím" ;-)

Miluj bližního svého (1999)

Nemám rád Jeffa Bridgese a tady v tom filmu zvlášť. Filmu bych tak dal max. 2*, ale za ten závěr a za mého oblíbence Tima Robbinse dávám 3*.

Tři malá prasátka (2007)

S tím hodnocením nemohu jinak - půvabný filmeček, hodně ze života a občas s velmi humornými místy. Na tohle se rád zase jednou podívám.